Kada je sledeci RAT na Balkanu ?!

Nacionaldemokrata

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
344
Da mislimo kako cemo svi uci u EU i u svetu ce zavladati vecni mir je smesno. Pogotovu kad se pogleda istorija Balkana gde su se vekovima ratovi vodili svako 50g (ili cak i manje).

Sta mislite kada bi mogao izbiti sledeci rat na Balkanskom poluostrvu ? izmedju koga ? zasto ? i koji faktori mogu dovesti do toga ?
 
Iron Lord:
U suštini narodu se ne ratuje.
Opet ako se nadje koja budala koja pritom ima pristup TV-u onda možemo da očekujemo i da se unutar familija pomlatimo.

Bilo bi odlicno da svi imaju TV i PS3, i onda neki virtualni rat .... mada bi u tome yebali kevu s'obzirom da bi imali duplo vise "ratnika" od svih ostalih hehehe :D a one manjinske domace izdajnike bi zajedno sa neprijateljom sahranili na "prvom nivou" igrice hihihih :P
 
Nacionaldemokrata:
Da mislimo kako cemo svi uci u EU i u svetu ce zavladati vecni mir je smesno. Pogotovu kad se pogleda istorija Balkana gde su se vekovima ratovi vodili svako 50g (ili cak i manje).

Sta mislite kada bi mogao izbiti sledeci rat na Balkanskom poluostrvu ? izmedju koga ? zasto ? i koji faktori mogu dovesti do toga ?

treba rešiti Kosovo, raskolčiti onu lakrdiju od federacije BiH, zaokružiti Srbiju i TAČKA
 
Sada da se vratimo na temu...

s'obzirom da ce se EU pre ili kasnije raspasti jer nisu u pitanju USA vec ogroman broj razlicitih naroda mozemo ocekivati neku vrstu revolucije ili nacionalne netrpeljivosti...

mislim da ce se to desiti nekom novom ekonomskom krizom u svetu(regionu) ili kao sto sam rekao revolucijom kada mali (manje zemlje EU) uvide da bivaju iskoristavani za jeftinu radnu snagu od velikih i mocnih....a onda "lancana reakcija" i raspad...

Kada ce se desiti je tesko reci, ali ovakav scenario je neminovan pre ili kasnije...
 
shoplifter:
Ne znam kada je sledeći rat, ali znam gde je. Ako K&M ne bude nezavisno, dole sigurno počinje rat. A ako K&M dobije nezavisnost... Šiptari će za godinu, dve, krenuti ka Srbiji da se šire... Biće gadno!

Slazem se .... znaci u svakom slucaju morat cemo ratovati :( samo mi nije jasno zasto "razyebavamo" vojsku kad nas takva sudbina ocekuje.... :( (mislim da znamo svi odgovor na to pitanje, a iskreno se nadam da ce odgovorni platiti glavom za ovo sto danas rade - mada cisto sumnjam da ce biti ovde kad se to desi)
 
Nacionaldemokrata:
Bilo bi odlicno da svi imaju TV i PS3, i onda neki virtualni rat ....
znala sam ja da su ovde mahom virtuelni ratnici :)
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
Obersturmfuehrer:
brate, kad se pogleda istoria, ljudi su umirali od kolere i kuge pa sad ne umiru...

Uvek su dolazile i odlazile razlicite bolesti, ali covekova zelja za ratovima i osvajanjima je ostajala ista. Zajednicki interes ljudske vrste je da suzbije bolesti (mada i to nije istina kad znamo da je farmaceutska industrija jedna od jacih u svetu i na osnovu bolesti zaradjuju trilione dolara), a kad dodje do ratova i osvajanja, onda je svak za sebe i u interesu svake nacije je da opstane i zavlada.
 
Nacionaldemokrata:
Slazem se .... znaci u svakom slucaju morat cemo ratovati :( samo mi nije jasno zasto "razyebavamo" vojsku kad nas takva sudbina ocekuje.... :( (mislim da znamo svi odgovor na to pitanje, a iskreno se nadam da ce odgovorni platiti glavom za ovo sto danas rade - mada cisto sumnjam da ce biti ovde kad se to desi)

Pa vojsku ne rasturamo mi... nego zapad. Ništa nije slučajno... dok naše vojnike šaljemo u bolnice da babama i dedama menjaju pelene i ujedno civilno služe vojni rok, Šiptari se svakim danom naoružavaju. To ne valja... nikako.
 
Hrc2007:
tesko.....eu se nece raspasti.....imaju previse novaca....rata na ovim prostorima vise nema jer nema novaca.......


Ja nisam pricao o ratu zbog novca, vec zbog neke buduce revolucije koju ce poceti mali i iskoristavani clanovi EU. Cak i danas ako pogledate satnice radnika u Nemackoj, Engleskoj, Francuskoj i jos po kojoj vecoj clanici su nekoliko puta vece nego radnika u Madjarskoj, Poljskoj itd. a da ne govorimo o Rumunima, Bugarima i "buducima". Zato je logicno i za ocekivati da ce sve prljave industrije biti prebacene u "male, jadne i gubave" clanice i broj drugih primera kroz koje ce biti iskoristavane.

Kao sto sam rekao, sve to povrh toga da su ovde u pitanju mnoge razlicite nacije sa razlicitim kulturama i istorijama (medjusobnim).
 
Nacionaldemokrata:
Slazem se .... znaci u svakom slucaju morat cemo ratovati :( samo mi nije jasno zasto "razyebavamo" vojsku kad nas takva sudbina ocekuje.... :( (mislim da znamo svi odgovor na to pitanje, a iskreno se nadam da ce odgovorni platiti glavom za ovo sto danas rade - mada cisto sumnjam da ce biti ovde kad se to desi)

Ako je sadašnja VS nešto slično onoj JNA, bolje je da to razhebete, samo žderu novce, a nikakve koristi od njih....
 
Jevdjo:
Evo ga jedan pametan Hrvat svaka cast ovome se nisam nadao od tebe.
Pla Bosne Srbima,pola Hrvatima,a muslimanima ostaviti nesto malo pa da ih bude vise na kvadratnom metru nego kineza,i to samo zato da nam neprljaju nase drzave.

Ovde su većina hrvata ili svi klonovi domaćih korisnika,tako da ne nadaj se preterano 8-) .....
Kada je sledeci RAT na Balkanu ?!
Za 50-ak godina:cool:
 
shoplifter:
Pa vojsku ne rasturamo mi... nego zapad. Ništa nije slučajno... dok naše vojnike šaljemo u bolnice da babama i dedama menjaju pelene i ujedno civilno služe vojni rok, Šiptari se svakim danom naoružavaju. To ne valja... nikako.

I šta predlažeš, da se i dalje troše silni novci na nikakvu vojsku kao što je radio Tito, i na kraju ta njegova silna vojska nije mogla sprečiti raspad svoje države......
Btw: ako se mladim vojnicima ne može pružiti kvalitetna obuka, tj. ako će samo brojati dane do SITNO kao mi nekada u JNA, onda je svejedno jel' rade to, ili menjaju pelene
 
Da je SFRJ bila napadnuta od bilo koga, bila je dovoljno sposobna i opremljena da bi je bilo ko porazio, cak mislim da bi pregazila vecinu evropskih zemalja bez problema, sto se tice i ljudstva (zbog obaveznog sluzenja vojske) a i tehnike (u to vreme).

Sada to sto nije nikad bila obucavana/trenirana da se brani od "unutrasnjeg neprijatelja" i opcije gradjanskog rata je druga prica, ali je glupo negirati da je JNA bila zavidna vojna sila u svetu.
 
goxy:
Ovde su većina hrvata ili svi klonovi domaćih korisnika,tako da ne nadaj se preterano 8-) .....
Kada je sledeci RAT na Balkanu ?!
Za 50-ak godina:cool:

jesi siguran? Ako Iračani još malo bolje zaposle Amere, moglo bi to biti i 'sutra', Baš bi se ameri oduševili otvaranjem još jedne ratne zone gde bi i oni ginuli.....Sledeći rat na Balkanu će biti nezgodan za NATO, neće biti ono: Letimo visoko i gađamo raketama, kama i kaljašnikov su slabe mete za navođene rakete. Ako se misle umešati, trebaće čizmom ući u rat, i ginuti kao sada u Iraku
 
Nacionaldemokrata:
Da je SFRJ bila napadnuta od bilo koga, bila je dovoljno sposobna i opremljena da bi je bilo ko porazio, cak mislim da bi pregazila vecinu evropskih zemalja bez problema, sto se tice i ljudstva (zbog obaveznog sluzenja vojske) a i tehnike (u to vreme).

.

Da, svakako! Naročito da je napadnuta od nemačko-austrijske kombinacije, većina Hrvata- oficira bi odmah prebeglo, kao i onaj Perišin sa MIG-om....
 

Back
Top