DA LI STE ZA SAMOSTALNU VOJVODINU?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lala Vojvođanski

Zainteresovan član
Poruka
311
DA LI STE ZA SAMOSTALNU VOJVODINU?

Šta Srbija dobija a šta gubi u slučaju osamostaljenje Vojvodine ili
šta Vojvodina dobija a šta gubi odcepljenjem od Srbije?
 

Prilozi

  • VOJOVDINA MAPa cela.jpg
    VOJOVDINA MAPa cela.jpg
    3,3 KB · Pregleda: 32
Lala Vojvođanski:
DA LI STE ZA SAMOSTALNU VOJVODINU?

Šta Srbija dobija a šta gubi u slučaju osamostaljenje Vojvodine ili
šta Vojvodina dobija a šta gubi odcepljenjem od Srbije?




Srbija ne dobija kratkoročno ništa, dugoročno da...


a Vojvodina dobiva i kratkoročno i dugoročno mnogo više

al osobno nisam za to
autonomija da al odcjepljenje ne
previše je država na tom Balkanu:):)
 
Naravno da nisam.
U tom slucaju Srbija gubi zitnicu,a Vojvodina i Srbija zajedno dobijaju nestabilnost.
Toliki broj drzavica na jednom malom prostoru nemoze nista dobro da donese sem nestabilnosti misli se na Srbiju ,Kosovo i Vojvodinu.Raspad bivse SFRJ je takodje doneo nestabilnost regionu koja je potpomognuta povrh svega ratovima.
 
ako se vojvodina bude odvajala kao kosovo nece biti dobro...trebalo bi pripremiti teren i polako uvoditi tamo demokraciju...demokratske snage u Vojvodini treba pomagati .....radi medjunarodne zajednice sami Vojvodjani bi trebali ponuditi sluzbeni jezik engleski kao opciju.....naravno svi bi i dalje "parlali" svaki svoje....time bi privukli kapital ....sto je vise love manje je radikala.....s lovom mozes cuda napraviti i mijenjati ljude kako hoces........u svakm slucaju pod patronatom medjunarodne zajednice bi se vjezbala demokracija....nakon 20-tak godine bili bi multinacionalna drzava milim da bi bili Tajvan na balkanu.... imate sve potencijale ...namjerno ti nisam direktnio odgovorio na tvoja pitanaja ...procitaj izmedju redova....sorry ...pozdrav svim demokratskim snagama u Srbiji.....
 
Pa ta "Vojvodina" ne moze imati ni autonomiju, s'obzirom da 70% stanovnistva u tom delu Srbije cine srbi. Koji ste vi indijanci pa to je smesno :D hehehe pa ne moze Kosovo da dobije nezavisnost sa 90% albanske populacije jer je to otudjivanje srpske zemlje, a kamoli vojvodina gde je daleko vecinsko stanovnistvo srpsko.

Mislim stvarno necu da te vredjam, ali ovo ti je glupa tema i realna koliko i osamostaljenje drzave Illinois (USA) gde zivi stotine hiljada srpskih imigranata (drugi primer dalovi Ontario - Canada) hehehe :D


Zato necu ni da odgovarim na ove gluposti i naucnu fantastiku.
 
Шта Србија губи или шта добија ако се Врачар осамостали ?
Или шта Врачар добија или губи ако се отцепи ?

Разноразни мамлази који би да се отецепе, нека се учлане у ЛДП. Чеда ће свесрдно помоћи у томе. Шиптарима и даље то чини, што не би Србима ? Па верујте у њега, ипак је он прави наследник Ђинђића. Громада ! А он ће једном коначно завладати, у некој собици (с решеткама) и бити и премијер и председник.
 
kyoatia:
ako baš hoćeš tu gdje ja živim ne smatram Balkanom

proputovao sam dosta bivše Juge i jasno je ko suza gdje je Balkan i dokle seže...
do Varaždina sigurno ne
balkan se kod nas proteze do dunava,save i one reke u sloveniji,zaboravila sam kako se zove.
geografski ni ti,ni mi (novobegoradjani i zemunci) ne zivimo na balkanu.
al da se ne lazemo,balkan doseze dalje od granica...mislim stvar je u glavi a ne u reci :)
al npr istra je onda na balkanu.
ako neko nije za balkan,to su onda istriani :)
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
Hrc2007:
ako se vojvodina bude odvajala kao kosovo nece biti dobro...trebalo bi pripremiti teren i polako uvoditi tamo demokraciju...demokratske snage u Vojvodini treba pomagati .....radi medjunarodne zajednice sami Vojvodjani bi trebali ponuditi sluzbeni jezik engleski kao opciju.....naravno svi bi i dalje "parlali" svaki svoje....time bi privukli kapital ....sto je vise love manje je radikala.....s lovom mozes cuda napraviti i mijenjati ljude kako hoces........u svakm slucaju pod patronatom medjunarodne zajednice bi se vjezbala demokracija....nakon 20-tak godine bili bi multinacionalna drzava milim da bi bili Tajvan na balkanu.... imate sve potencijale ...namjerno ti nisam direktnio odgovorio na tvoja pitanaja ...procitaj izmedju redova....sorry ...pozdrav svim demokratskim snagama u Srbiji.....
Čuo sam da ima konkurs za najbolju bajku 'Braća Grim'. Nagrada paket Bambi proizvoda i komplet Lego kockica. Samo je problem što je za decu uzrasta do 12 godina, al' osvojio bi garant.
 
Lacibg:
Чеда ће свесрдно помоћи у томе. Шиптарима и даље то чини, што не би Србима ? Па верујте у њега, ипак је он прави наследник Ђинђића. Громада ! А он ће једном коначно завладати, у некој собици (с решеткама) и бити и премијер и председник.
Ti nisi autoritet koji moze da ocenjuje ko jeste a ko nije naslednik Đi nđica.....Đinđic se borio za dobro svih građana Srbije čak i onih koji su ga mrzeli i prizeljkivali njegovo ubistvo....Te tako ,kao što je i rekao Čeda :''On pripada svim građanima Srbije, a ne nekoj stranci pojedinačno'' :evil: :evil: :evil:
 
Lacibg:
Шта Србија губи или шта добија ако се Врачар осамостали ?
Или шта Врачар добија или губи ако се отцепи ?

Разноразни мамлази који би да се отецепе, нека се учлане у ЛДП. Чеда ће свесрдно помоћи у томе. Шиптарима и даље то чини, што не би Србима ? Па верујте у њега, ипак је он прави наследник Ђинђића. Громада ! А он ће једном коначно завладати, у некој собици (с решеткама) и бити и премијер и председник.

Bogte mazo, pa ja ko da sam upo u štab SRS !!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top