Leming

Pa dobro uzmi onda tu ako te ne mrzi da cekas.
Trebalo bi da su iste velicine,bez obzira na boje,pa uzmi koji ti je najlepsi.
Mada posto su to uglavnom hibridi koji se dobijaju ukrstanjem,
Moze da se desi da svetliji bude malo veci od tamnijeg i obrnuto.
Zavise koje se karakteristike ispolje,ali ipak ce biti patuljasti.
 
popkica^bebitj:
jesam jesam :) eve ga spava :) sooper je...uzela sam ga jos 22.02... :) siv je i ima crnu liniju duz kicme...i voli da se maziiii :)))))))
Cao, ja bi samo da izjavim simpatije prema tim malim zivuljkama.Ja sam svoju Sofiju kupila isto u Balkanskoj ali sam joj decka kupila tamo na Novom Beogradu.On je beli a ona siva i fenomenalno se slazu, malo su se tukli u pocetku.Vidim da si ti isto bila u nedoumici da li je leming ili hrcak ,kao i mi.Na sajtovima o leminzima pise da je leming i opis mu je takav, slike to pokazuju i na vikipediji ima bas dosta o njima.Tamo pise da su hrckovi podvrsta leminga kao i svi manji glodari.U pet sopu gde sam ja kupila muzijaka i dalje tvrde da je leming u pitanju.na sajtu o hrckovima koji je Magdalenica dala ispalo je da je hrcak ali kada malo bolje pretrazis videces da tamo pise da je to vrsta leminga koja se srece u shopovima kao ljubimac.Nije ni bitno, bitno je da su neodoljivi.Istina je da ne smeju da j4edu secere ali kukuruz smeju jer u onoj njihovoj hranici ima kukuruza.Vodu moras da im dajes jer im je neophodna,stalno treba da bude dostupna.
 
Sta god da su toliko su slatki da ih preporucujem za svako dete.Nas se zove Stevan i toliko je pitom i voli da se igra da je za nepoverovati. Mi mu dajemo voce, zitarice,salame,sira i malo mesa ali najvise voli semenke suncokreta. Nama su rekli da nesmeju samo kupus. Povremeno davanje voca moze da im steti????
 
Ja sam citala da se izbegava davanje voca i sargarepe zbog secera koji im smeta,
ali niko nece da me slusa posto veliki hrcak sme voce,ali ovi patuljasti su osetljiviji na dijabetes.
Ako mu bas dajes gledaj da to bude sto manje,a vise povrca.
Umesto salame mozes da mu dajes malo crnog hleba potopljenog u mleko i 1/4 jajeta. To je zbog proteina.
 
http://www.jirds.cwc.net/rag/profiles/stlg.htm
Na ovom linku su detaljno objasnjene sve informacije o leminzima, stepskim, patuljastim i ostalim..
Covek koji je pisao te informacije ih ocigledno proucava godinama i detaljno opisuje sve njihove navike, aktivnosti, ishranu, uslove za drzanje.. sve
Magdalenica je dala odlicne savete u vezi leminga, nisam ni znao za crni hleb u mleku s 1/4 jajeta ali praksa poducava..

p.s. verovatno cu sutra da kupim jednu zenku iako kosta 400din..
 
Ovako vec neko vreme(oko 2 meseca) imam tri leminga i spremam se da im uzmem veci akvarium,pa bih voleo da ubacim jos par al u drugim bojama,jer ovo troje mi je iz istog legla i skoro su isti,...naravno svako je karakter za sebe,al u bojama su svi isti!

(sivi sareni)


Pa bih voleo ako neko hoce da menja nekog,il da pokloni da dobijem kojeg,takodje ako neko zeli da usvoji nekog bez problema mu mogu nabaviti sarene,verovatno i bele,...

SAMO : morate uvek imati na umu da njima treba dovoljno prostora da mogu da se krecu ili se biju medjusobno(kao i sva bica)...moj akvarium im je mali,al zato sam im napravio jos dve dodatne platforme te su odmah postali mirniji,tockic za trcanje im je takodje potreban kao i pojilica(moze i posuda sa vodom da posluzi,ali cesto je prevrnu)...


Nisu skupi za drzanje,lako ih je hraniti,divna su bica. ali napomena za svakog ko zeli da usvoji nekog jeste to da su ZIVA BICA,SVESNA :)

toliko za sada,pa mi se javite ljudi koji gajite leminge ili koji zelite da dobijete nekog.

Inace u radnji kostaju oko 400 dinara.
P.S. ja sam iz Panceva,al nije problem ako treba mogu da dodjem do Beograda.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    9,4 KB · Pregleda: 47
  • 5.jpg
    5.jpg
    5,7 KB · Pregleda: 46
samo da se javim:

Imam tri leminga zahvaljujuci Alaaemyrusu.
Koliko sam skapirao moje moze im se svasta davati,mada najvise im treba davati zitarice,meso ne ,zasto bi im to davali... pa ni svinjama se ne daje meso da bi imali proteine a kolike su ? i one se hrane kukuruzom.

tako da ako neko zeli da dobije leminga nek se javi,samo treba im obezbediti kucicu,tocak i dosta prostora,to se moze uraditi i postavljanjem vise platfotmi u jednom akvariumu,ako imaju prostora onda se ne tuku,ako ne,onda im je tesko.

a hteo bih da uzmem i nekog leminga druge boje,moji su sivi sa prugom,postavio sam i novu temu jer nisam video ovu (pa su tamo i slikice mojih). dakle ako imate svele,bele,crne,ili zuckaste bili bi mi interesatni.
Posto sada planiram da uzmem veci akvarium i da uzmem jednog belog koga sam vec ugovorio i jos jednog u nekoj drugoj boji a da se razlikuje.

toliko za sada.Cuvajte dobro svoje leminge :)
 
pa ne znam dal si igrao legedarnu igru lemmings ?

Prema jednom misljenju koje je vrlo popularno,lemingsi kada se prenamnoze posalju jedan deo grupe u samoubistvo.
e sad,pre ce biti da se jedan deo grupe odvoji i potrazi novo mesto za zivot,mada koliko su spretni vecina izgine... mislim vidjao sam da moji ponekad samo padnu sa stola i slicno...

tako da se o tome radi na slikama.
 
Piju vodu,... :)

a saznas kada dobijes jednog a jos vise saznas kad dobijes dva :)
samo da im obezbedis dovoljno dobre uslove,pisao sam vec o tome ranije,idi stranicu nazad il dve...
 
Jao ja sam pre neki dan dobila, ja bih rekla hrcka, patuljastog i isti je kao ovaj sivi sa ove gore slike samo je crn i ima jednu belu prugu po grudima, jer hrcak ili leming, ja bih rekla da je hrcak?!!!
 
Ajde, ja da slikam mog hrcka, leminga pa da mi kazete sta je!!! Ja ga za sada hranim onom hranom iz petshopa za glodare, dajem mu voce i povrce, valjda je to dobro?!!!

Pozdrav
 
Imala sam hrčke i davala sam im jabuka, šargarepa, žitarica... Na tome su moji živeli. Jedan je živeo 2 i razboleo se a drugi 3 i umro je prirodnom smrću. Pročitala sam i ja da su leminzi osetljivi na šećer i da ne sme da im se daje ništa slatko. Ali jabuke i šargarepe da im se ne smeju davati to mi je malo čudno. Jer ja dajem.
I to za vodu.... Hrčku nikada nisam davala vode jer je on tečnost obezbeđivao preko jab. u šar. ali ako treba da se daje lemingu voda kupiću u šopu posudu za vodu ako je imaju i davaću mu je.
Inače moj ne voli da se mazi i uopšte nije druželjubiv.:(
 

Back
Top