Leming

popkica^bebitj

Primećen član
Poruka
505
To je vrsta glodara slicna hrcu, samo dosta manja i zivi malko duze..do 5 godina, dok hrcci zive 2 - 3... hrane se i zive u slicnim uslovima kao i hrci...ako ih drzite u stanu...
E sad..ono sto mene zanima jeste, da li neko ima iskustva sa ovim zivotinjicama i da li zna gde mogu da ih kupim ( ja sma imala vizit kartice, ali sam ih bacila ) u Beogradu?
Inace, ja sam imala hrcka..ali moj tata je odjednom poceo da pominje misju groznicu...Ja mislim, da oni to ne mogu da dobiju, posto se radjaju i zive u kucnim uslovima...i nemaju kontakta sa obolelim jedinkama...
 
Ovako...One zivotinjice koje prodaju po pet shopovima i nazivaju ih leminzima uopste nisu leminzi!
Jer pravi leminzi se retko drze kao kucni ljubimci
i uopste ih nem u nasoj drzavi.
To sto prodaju kao leminga je
patuljasti hrcak,tacnije i(najcesce) beli zimski hrcak.
Stavicu i slike.
Mrzi me da trazim pravog leminga pa da uporedis.
Jako dsu slicni,ali leming ima malo guzu njusku i rep.
 
Evo to je sigurno to sto si trazila.
 

Prilozi

  • normalww.jpg
    normalww.jpg
    28,4 KB · Pregleda: 113
  • post-39.jpg
    post-39.jpg
    48,5 KB · Pregleda: 106
  • WWWCompare3.jpg
    WWWCompare3.jpg
    14,2 KB · Pregleda: 109
P atko su izgledali..mislim prodavali su odvojeno patuljaste hrcke...mada i da nisu leminzi..kako god da ih zovu..neodoljivi su :):):) jel da jel da :):):) hvala ti :)

P.S. Ovo na slici jesu ili nesu leminzi..nisma razumela :):)
 
Nisu to su zimski beli hrcci.
Sacekaj da nadjem leminga.
Ali oni u pet sopu se vredjaju ako neko zna vise od njih posto nemaju pojma i cesto ima daju da jedu ono sto ne smeju.
 
Inace sad mi tata kaze da su ono sigurno bili leminzi..posto surugacije veoma izgledali od hrcaka i bili su isuvise maleni..ne znajem sad vise ni ja. :)))) ali kad budes nasla slicice pa tje da vidimo :) zvatjem tatu da pogleda :)
 
Ja sam takvog videla...moram da pogledam de su prodajna mesta..dobila sam kartice...ali sam bacila..posto tata kao nije hteo da kupi..ali smuvala sam ga ja da mi uzme...e sad..ja sam ga videla u balkanskoju prodavnici..bila je majka sa bebicama maWim :)
 
To ti je sajt o hrccima gde nema leminga.
Klikni na vrste i pogledaj.
Tu su neke od ovih slika sto sam stavljala a sad da vidis divlje leming!
Postoji vrsta koja je slicnija hrccima,skoro ista,ali nisam uspela sad da nadjem.
Ali znam da imaju duzi rep.
Inace u pet shopu za nnih kazu patuljasti hrcci ili leminzi iako to uopste nisu iste zivotinje.
Oni su u istoj familiji sa misevima gerbilima itd.
 

Prilozi

  • 205px-Lemming.jpg
    205px-Lemming.jpg
    8,7 KB · Pregleda: 80
  • lemming.jpg
    lemming.jpg
    14,8 KB · Pregleda: 83
  • lemming1.jpg
    lemming1.jpg
    8,6 KB · Pregleda: 75
Pa to su ti patuljasti hrcci.
Udji pa ces videti da verovatni imaju ove bele sa sivom prugom i sive sa nekim sarama.
Samo nemoj da uzimas 2 jer mogu da se pare.
I trebace ti terarijum od stakla ( posto oni mogu da krive resetke na kavezu i pobegnu).
 
Axa..videla sam i ja da imaju duze repitje...oki je meni...neka ih zovu kako zele..meni su preslatki...malesni su i super su...nego ja sam uspela da objasnim tati da ne moze da se dobije misja groznica od njih..posto onu jelte zive svi u istim uslovima od rodjenja..i nemaju kontakta sa bolesnim jedinkama...sta ti mislis...vidim da se razumes u to :)
 
Evo ti jos slika hrcaka sa proverenih sajtova (stranih )gde im pisu imena ma latinskom.
 

Prilozi

  • hamster100.jpg
    hamster100.jpg
    11,8 KB · Pregleda: 61
  • hamster126.jpg
    hamster126.jpg
    34,4 KB · Pregleda: 54
  • hamster081 campbell.jpg
    hamster081 campbell.jpg
    17,2 KB · Pregleda: 50
  • post-39-1136644688.jpg
    post-39-1136644688.jpg
    28,8 KB · Pregleda: 42
Pa ne znam.
Jedino ako vam udje mis spolja u stan,pod uslovom da je zarazen.
Jer oni su tamo svi zdravi.
Mada ja nisam cula da je neko ko je imao hrcka imao taj problem.
Svaka zivotinja moze da se razboli,kao i ljudi.
 
hehe...netje da udje..ja sam na 4 spratoo..valjda tje ga mrzi da se pentra toliko :)
Pa da..oki..moze da se razboli..ali da ne dobije samo tu misjoo groznicu..to moze biti i opasno z aljude..mada kazem ja sta mislim o tome...to se dobija samo kada se zivi u necestim uslovima..tj kad zivotinje ne zive u cistim uslovima :)
 
Mogu sa velikom sigurnoscu da tvrdim da hrckove, leminge... koje gajis u akvarijumu u cistim uslovima nemaju nikakve opasne bolesti. Gledao sam to na TV-u. Kao neka devojcica koju je ugrizao njen hrcak bila jako uznemirena da nedobije, valjda besnilo, otisla kod lekara i on ju je ubedjivao da ako je hrcak u akvarijumu i u cistim uslovima sigurno nema nikakve opasnosti da se nekako razboli.
A sto se tice toga da dodje neki bolesni mis i zarazi tvog leminga mislim da je to malo verovatno. Pre ce te zaraziti taj mis koji se nadje u tvom stanu nego tvoj ljubimac. Mis ako se i priblizi ili udje u akvarijum tvog ljumimca ovaj ce zestoko da brani svoju teritoriju, a u tom slucaju trebalo bi jasno da primetis znakove borbe (razbacana piljevina ili sta vec, povrede na lemingu, mozda cak i krv u akvarijumu).

Dakle sto se tice misje groznice ili tako neke opasne bolesti verovatnoca da se leming zarazi je toliko mala da je cak i zanemarljiva. Ako bas moras da ubedis tatu u to najbolje da pitate nekog veterinara. Mislim da ima cak veterinar na ovom forumu pa mozes i njega da pitas.
 
I ja isto mislim da apsolutno ne postoji nikakva sansa da se zarazi..a i ne postoji sansa da dodje drugi mis...a i da dodje..ma ne moze da se popne i udje u akvarijum..tj..terarijum :)
Ma..odluceno je da ga kupim..samo tek se rodio..pa kad napuni 3 nedelje to tje biti tamo posle 20.02. :)
Super tje da bude..jedva cekam da ga uzmem :)
 
@MAGDALENICA
Ja sam nasla tu prodavnicu u Balkanskoj...mislim ima ih nekoliko...a rodili su se tek 5.02... pa sam ja mislila tuJ...mislim nema veze da li je tamniji ili svetliji bitno da je maWi :) jel to oki :)

@barakuda
Tje da nam bude najsooper... dada :) :) :) :)
 

Back
Top