Leming

Pozdrav svima,
Molim za savet, pomoć. Naime, radi se o tome da moj leming (ženkica) ne može da koristi šapice. vrlo se teško kreće i u takvim momentima liči na crvića. Non stop spava na leđima. Mi je hranimo (držimo joj hranu dok jede), a vodu joj dajemo tako što nakapamo na prst, ili sipamo u šaku pa je držimo da pije. Molim da me neko posavetuje ako zna o čemu se radi, ili ako se susreo sa ovakvim slučajem.
Hvala
 
Da joj nisu možda predugački noktići, ili urasli? Da li je podloga odgovarajuća za leminge? Da nema neku infekciju na šapicama? Ovo su samo nagađanja sa veterinarskog aspekta, priznajem, nemam preterano iskustvo sa glodarima. Možda se u međuvremenu pojavi i neko iskusniji.
 
Nisu noktici problem, kao ni podloga. Isto tako nisam primetila nikakvu infekciju.
Imam jos 3 leminga i oni su dobro, samo mi ona ima problem - koristi sapice za ceskanje ali ne moze da hoda. Negde sam procitala da ne jedu i ne piju vodu kad su bolesni, a ova moja i dalje ima odlican apetit..
Hvala u svakom slucaju :)
 
Leminzi se vrlo lako povrede,pogotovo ako im ubacite u kavez igracku poput beskrajnog kruga koji vrte do iznemoglosti.Vrlo lako povrede,pa caki polome sapice ili zadnje nogice...
 
Leminge držim u terarijumu, i to dvoje starijih mi čak i nisu zainteresovani za točak :D Podloga im je piljevina. Neko vreme su imali igračkicu koja ih nije interesovala. Oni su naučeni da šetaju po garnituri i sobi :) tako da igračke, točkovi i sl.stvari im nisu zanimljive :D
 
inače, da pomognem za određivanje polova - naime, mužjaci imaju izdužen zadnji deo i tu su mu jaja :D traži na google "kako razlikovati polove kod glodara, hrčka, leminga" tako nekako kucaj, pa će ti izbaciti i sliku :))
 

Back
Top