Leming

imam 2 leminga jednog malog i jednog srednje velicine.danas sam ih kupio a kod onog sto je sredne velicine ima nesto ko zarasla rana na anisu,a na stomaku ima nesto tako slicno.da li je to od borbe ili neka povreda ili je nesto drugo?
 
Ja bih da vas pitam za svog leminga (ruskog patuljastog hrčka) ako neko zna. Prošle nedelje je povredio nogicu. Nismo isprva ni ukapirali šta mu je jer se jako čudno ponašao. Prvo je u toku dana imao blagu nesanicu a noću je bio aktivan. Onda je u četvrtak bio nemoguć. Ceo dan nije mogao uopšte da se skrasi da spava. Nije pri tom bio hiperaktivan nego samo aktivniji, tumarao je po kavezu kao da traži mesto da legne i taman pkuša da spava, pa ne može i tako je ceo dan menjao mesto i položaj za spavanje i tek je tu noć u 01h zaspao. Onda je ceo petak tumarao, nekako se vukao ali sve vreme koristi obe noge. On inače ne voli da ga uhvatim za kožu na leđima i kad sam videla da mi je to dopustio umalo mi nije pozlilo. Opet to veče je uspeo da spava posle celodnevne šetnje po kavezu, gore dole (više se vukao, napravi par koraka pa stane i sve tako). I u subotu slično, a ja sve vreme nemam pojma šta mu je, praznici su bili, veterinar prima samo hitne slučajeve pa smo morali da čekamo ponedeljak.
Naime u subotu pola dana nisam bila kod kuće i kad sam se vratila a njemu njuškica krvava! I ja brzo da vidim šta je i vidim nogica mu maaalo krvava ali ne znam jel ju je grizao ili se opet povredio pošto sve vreme ide i na gornji sprat.
U nedelju i ponedeljak do poslepodne je bio veseliji kad sam ga odvela kod veterinara. Veterinarka je videla da mu šapica na zadnjoj nožici stoji maaalo krivo, tj on je tako drži ali je sve vreme koristi. I kaže ajde prvo da vidimo do srede kako će se ponašati, hoće li gristi nogicu ili tako nešto pa ćemo videti šta dalje. Posle posete veterinaru opet je počeo da se vuče. Pretpostavila sam da ga boli nogica od opterećenja dok sam ga odnela i vratila od veterinara. Srećom utorak i do srede uveče opet je bio veseliji. Čak je u sredu ceo dan spavao, a kad se probudi bude isti onaj blesan. Kad sam ga opet odvela kod veterinara, pregledao ga je ovaj put stručnjak za male životinje i kaže nema preloma, šapicu drži malo krivo i kao nije ozbiljno. Kaže ništa da mu ne stavljam, sam će se on oporaviti. Međutim opet nakon posete veterinaru dva dana je samo tumarao i cvilkao. Sinoć je konačno prespavao celu noć pa se odmorio, jutros je bio blesav, spremao svoje dvorište i sad opet tumara.... Strašno me to nervira, ne znam kako da mu pomognem ni da li je to normalno. Nogicu koristi, samo me brine što s vremena na vreme tako kunja. Imate li neki savet? Inače jede i pije normalno a sprat sam mu skinula još prošle nedelje da se ne penje.
 
Kada sam ja imala leminge, desilo se jednom prilikom , dok smo bili na poslu, da je ženkica zaglavila nogu na vratnice kaveza, a pronašla sam je kako visi ,jadna, tako naglavačke.Prvo je problem bio izvući nogu koju je povredila i koja je krvarila, natekla i bila bolna na najmanji dodir.Kada sam je izvukla, dezinfikovala, sipala sam malo bivacin praška.Kunjala je dan -dva, hramljala nekoliko dana i sasvim se lepo oporavila.Čudi me da se tvoj leming duže vreme tako čudno ponaša. Možda to kunjanje nema veza sa nogom.

Problem je što su tako slatki i umiljati, čovek se brzo za njih veže, a kad im nešto fali ,pošto su tako mali , često ne znamo kako da im pomognemo.
 
Pozdrav svim "lemingovcima"!
Eto i mene na forumu...Ovo divno malo stvorenje nas uveseljava već 23 dana.Dobile smo je kao bebu, ne znam tačno koliko staru, ali se vrlo brzo prilagodila i dosta porasla od tada. Prvu nedelju je provela u starom akvarijumu, spavala u kartonskoj rolni od toalet papira, pila vodu iz plastičnog čepa sa flašice aqua-viva,
jela iz drugog malo većeg čepa sa nekog jogurta...A onda je stigao pravi kavez sa tunelom i kućicom "na sprat", iz koje se niz tobogan spušta u "prizemlje", sa
točkom, hranilicom, pojilicom, mineralnim kamenom za zubiće...Trebalo je samo nekoliko minuta da pronjuška i da se privikne na svoj novi dom, dva-tri oprezna
pokušaja i da se popne uz spiralni tobogan u kućicu "na sprat", a tako isto i da sidje. Kad se uverila da je bezbedno i lako, popela se gore i zaspala u kućici.
Kako je samo znala!!!
Sada preko dana spava u tunelu, i to onom delu na vrhu, izvan kaveza, a noću u kućici. Prethodnu noć je provela zakopana u piljevinu, ispod "česme" u prizemlju,
gde ima najviše mesta. Možda joj je bilo hladno? A možda tako voli? Danas sam joj napravila postelju od stare čarape, uvivši je u rolnu sve do "prstiju", i ubacila je
u kućicu. Prva reakcija je bila da je žustro grizla ivicu rolnice, prevrnula ceo "krevet", borila se s njim, da bi na kraju zaspala pored njega, na plasticnom podu,
kao što je navikla. Pošto se danju budi po nekoliko puta da jede i vraća na spavanje, odremala je i u tunelu na vrhu kaveza, a sledeći put je počela da sprema
postelju u piljevini, ispod "česme". Već sam mislila da odustanem od one čarape kao tople postelje...i dok sam se ja zanimala čitajući forum, ona se smestila u
čarapu, tako da sam joj samo ledja videla... Kakvo oduševljenje!!!
Moj ljubimac se zove Mimi, inteligentna je, uredna, čista i druželjubiva.
Leming ili beli sibirski ili ruski hrčak, šta li je već.
Jede zrnevlje iz pet shopa, zelenu salatu obožava, svežu šargarepu, kokice, pije vodu.
Divan je kućni ljubimac !
 
Ja sam novi clan ovde. Muz i ja smo kupili leminga pre 2, 3 dana. Uopste ne da da se uzme u ruku, izdigne se na zadnje nogice, a prednje uperi prema nama i ispusta neke zvukove. U cemu je problem? A druga stvar nas jos vise brine-veceras smo ga zatekli kako lezi i kunja u posudi sa vodom (nije se snalazio sa pojilicom, pa smo mu juce sipali vodu u posudicu). Muz ga je sklonio prstom, jer sam nije nesto reagovao. Zatim je jurnuo u ugao i tu je samo lezao, gledao i nije se pomerao uopste. Posle nekih sat smo mu pricali i on se pomerio, umivao, liznuo malko jabuku i otisao u drugi cosak. Jos uvek je tamo, lezi, malo se promigolji, umije ili sta vec, i to je sve, Ne seta, ne igra se, samo kunja. Jel moze neko da nam kaze sta da radimo? Jako smo zabrinuti i tuz
ni. On je tako mali, a mi ne znamo sta mu je i kako da mu pomognemo. :( :( :( Unapred veliko hvala!
 
Ja sam novi clan ovde. Muz i ja smo kupili leminga pre 2, 3 dana. Uopste ne da da se uzme u ruku, izdigne se na zadnje nogice, a prednje uperi prema nama i ispusta neke zvukove. U cemu je problem? A druga stvar nas jos vise brine-veceras smo ga zatekli kako lezi i kunja u posudi sa vodom (nije se snalazio sa pojilicom, pa smo mu juce sipali vodu u posudicu). Muz ga je sklonio prstom, jer sam nije nesto reagovao. Zatim je jurnuo u ugao i tu je samo lezao, gledao i nije se pomerao uopste. Posle nekih sat smo mu pricali i on se pomerio, umivao, liznuo malko jabuku i otisao u drugi cosak. Jos uvek je tamo, lezi, malo se promigolji, umije ili sta vec, i to je sve, Ne seta, ne igra se, samo kunja. Jel moze neko da nam kaze sta da radimo? Jako smo zabrinuti i tuz
ni. On je tako mali, a mi ne znamo sta mu je i kako da mu pomognemo. :( :( :( Unapred veliko hvala!

Pa znas kako, ja sam imala leminga neke dve godine, i uginuo je pre par meseci. Bila je jako druzeljubiva, vesela, pravi mali akrobata. Pre par dana sam nabavila novog, opet zenku, fizicki gotovo identicnu ali karakterom nikako :) Ponasa se slicno kao tvoj, tj pusta te zvuke, za koje ti mogu reci da su zvuci nezadovoljstva. Moje misljenje je da im treba vremena da se naviknu. Ukoliko ste ih kupili u pet shop-u verovatnoca je velika da ih niko nije drzao u rukama, da se nisu sa njima igrali. Pojilice uglavnom nemaju, vec samo piljevinu i poneki komad drveta. Daj joj vremena da se navikne i da vas upozna. Polako je ceskajte, sve dok vam ne dozvoli da je uzmete u ruke. Kupite pojilicu, naucice ona da je koristi 100%. Ne stavljajte vodu u posudu, jer ce to samo prosuti i pokvasiti se
Oni su nocne zivotinje tako da u akciju idu nakon sto su sva svetla pogasena i mi verovatno u krevetu. Cucete ih kako trce u tocku, kopaju ili se veru po kavezu.. Danju uglavnom dremaju. Vole da jedu i ne brini, jesce.. Vremenon ces otkriti sta najvise vole. Mesavina zrnevlja je obavezna (moji najvise vole suncokret), plus neko povrce. Kazu zeleno je najbolje..
Eto toliko. NAdam se da sam makar malo pomogla
 
Hvala puno, puno! Svaka rec i savet mnogo nam znace. Proslu noc sam se budila par puta, Mali (tako nam se zove leming) nije bio bas aktivan, stalno je mirovao. Uopste ne trci u tocku. Ni danas ceo dan. Krenuo je dva puta da udje u tocak, ali je odustajao. Da se nije mozda u njemu povredio? Ceo dan danas miruje, samo se u par navrata malo setao, kopkao po piljevini, nesto gurkao, malo jeo. Bolji je nego sinoc i nocas, ali sve je to jako slabo.
 
Hvala puno, puno! Svaka rec i savet mnogo nam znace. Proslu noc sam se budila par puta, Mali (tako nam se zove leming) nije bio bas aktivan, stalno je mirovao. Uopste ne trci u tocku. Ni danas ceo dan. Krenuo je dva puta da udje u tocak, ali je odustajao. Da se nije mozda u njemu povredio? Ceo dan danas miruje, samo se u par navrata malo setao, kopkao po piljevini, nesto gurkao, malo jeo. Bolji je nego sinoc i nocas, ali sve je to jako slabo.

Verujem da ce trcati u tocku.. Moj novi leming je kod mene nekih 4-5 dana i tek je sinoc prvi put zaista trcao u tocku. Jednostavno mi izgledaju preplaseno i izuzetno teritorijalni. Zato pustaju zvuke koje si pominjala. Ja pokusavam da joj se priblizim svakodnevno. U pocetku nisam mogla ni da joj pridjem, pa je posle par dana dozvolila da je ceskam, sledeci dan sam je na prevaru uzela u ruke, a danas mi je dobrovoljno usetala na dlan. Trebalo bi da su jako druzeljubivi, i jako zabavni. Leminzi su prave male akrobate. Ukoliko imate kavez u buducnosti vas cekaju svakojake vratolomije. Malo ljubavi i sve ce doci na svoje. Srecno
 
Evo mene sa novim problemom-nas leming je poceo da grize. :( Danas je nedelju dana kako smo ga kupili, a jos se nismo usudili da ga uzmemo u ruku, jer pisti. U poslednjja 3 dana stavim ruku u terarijum i na dlan malo hrane, pa on jede. Ili samo stavim ruku da se popne na dlan. Od juce je poceo da me grize I to dobro gricne. Sto to radi? :(
 
ja svog leminga imam par meseci i kupila sam mu veeliki kavez gde ima dosta mesta za akrobacije :) skoro sam mu nabavila i zenku da ne samuje i sve je bilo ok par dana ali mi se sad cini kao da se malo ofucao dlaka mu deluje kao da je masna i bas mi ga je zao :( inace je aktivan normalno celu noc je na tocku ali mene ipak malo brine ta masna dlaka. neki kazu da ima veze sa dehidracijom ali vodu ima stalno tako a ne verujem da je to.
 
Ja sam kupila "leminga" pre par dana. Naravno da to nije leming nego patuljasti hrcak, ali sto se ona gospodja uvredila kada sam je ispravila... Zove se Rori :)

rory2.jpg
rory3.jpg
rory4.jpg


Nego ja ne mogu da ukapiram da li je on ruski patuljasti (koga zovu i Campbell) ili je Winter White. Ili je mozda hibridna rasa. Da li neko zna koji se prodaju kod nas?

Do sada sam imala samo sirijske hrcke pa me zanima koja su drugacija pravila ishrane, da ne dobije secernu bolest. Sta ne sme da jede sto sirijski hrcak sme?
 
Ja imam leminga skoro dve godine i beo je, predpostavljam da je to ovo sto zovu ruski hrcak, elem, ne znam da li ste vec saznali odgovor na pitanje kako proveriti kog su pola, jer nije lako ustanoviti, ali kad ga okrenete, pogledajte da li je otvor koji se vidi uzak ili malo siri, ako je uzak, onda je zenka i obrnuto... Inace, moj leming se ne grize i voli da se igra, ako moze tako da se kaze... Ima kavez na dva sprata i najvise voli da se popne na gornji sprat i da se vere naopako... PAZITE DOBRO DA VAM LEMING NE ISPADNE I NEMOJTE GA OSTAVLJATI NA VISOKOJ POVRSINI, ODAKLE MOZE DA PADNE! Leminzi imaju jako tanke koscice i dovoljno je da vam ispadne iz ruku dok sedite i da ugine... Jos jedna stvar, ako imate jednog leminga i hocete da ga parite, dovedite drugog dok je ovaj jos mali i obavezno sklonite piljevinu u kojoj je boravio prvi leming, da bi kavez bio bez njegovog mirisa... Ja sam dovela drugog i odmah su se pobili, tako da ako zelite bebe, najbolje je da kupite odmah dva iz istog legla... To je to, javite se ako imate neka pitanja... :super:
 
Pozdrav ljudi, imam muzijaka leminga kod mene je 2 meseca, uzet je kao vrlo mlad, e sad ja bih da uzmem zenkicu, da li treba da uzmem zenkicu njegovog uzrasta ili mogu i bebu ? znam da moram postepeno da ih spojim da se ne bi tukli, ali ne znam samo da li je bitan uzrast. Unapred vam hvala.
 
Jako me zanima,kupila sam 4 leminga,dok su još bili mali i držim ih u istom kavezu koji i nije nešto veliki,ali ima dva sprata i neku malu kućicu. Sad, jedan leming mi je mnogo veći od drugih.. Ne znam šta to znači,molim za objašnjenje.. On uglavnom napada ove druge,pa se nadam da će mi neko objasniti zašto je to tako.. Hvala unapred na odgovoru, značilo bi mi :-)
 
Cao svima ja sam kupio 2 leminga bas danas i nesto rade ali neznam dali se tuku ili se pare.Jedan skoci na drugog a taj drugi cvrci. molim vas pomozite mii?!?!? :'( i jos nesto dali smem u akvarium de mi je leming da stavim peska???
 
Poslednja izmena:

Back
Top