Leming

zasto se leminzi ceskaju,da li to ne valja??
otkad sam promenio piljevinu kao podlogu,ceska se stalno...
zasto spavaju po ceo dan i da li smem da mu dajem semenke sincokreta???
hvala unapred ko god da mi odgovori....:)z:poz:

Smes da im das semenke,to obozavaju ne smes voce da im das i slatko,oces ja da ti dam moja 2 leminga pogledaj gore sta sam napisao?
 
I zive do 2 godine.Ne smeju da jedu voce kao veci hrcak.
Ako si u Beogradu imas ih u pet shopu blizu trznog centra Piramida na N.Beogradu.

hihihihi :per: nemora da znaci zive do dve i po godine ali nije retko da dozive cak i 4 moja drugarica ima patuljastog tog belog sa sivom straftom po kicmi i zivi vec 3 i po godine :per: ali meni se to jos nikad nije desilo da tako dugo pozive :sad2: i ako su imali super uslove ali ona ih navodno kupa!!!!


Pa sad hocu da pitam: Da li smeju da se kupaju?? ://
 
Nebi trebalo kupati ih, osim ako je bas neophodno (ako su se zaprljli nekim otrovnim materijalom, farbom...)

Ako im je krzno masnije, kao mokro moze se staviti pesak za cincile da se malo provaljaju u njemu i to je za njih kupanje.

pa znam i ja mislim da nije preporucljivo ali mi drugarica koja ima 2 leminga tj patuljasta hrcka kaze da drug njenog tate uzgaja patuljaste hrcke i da joj je on reko da su jako dobri plivaci i da iim to znacajno produzi zivot i ona kaze da ih kupa svake nedelje tj stavi ih u lavor mlake vode i oni sqami plivaju i rone ja to necu da uradim pplasim se da mogu uginuti a imaju pesak i stalno se val;jaju u njemu hihihihi bas ih je zabavno gledati :)))) :dontunderstand: vise ni ja nisam sigurna
 
moji patuljasti hrcci iz hrane izvade i pojedu samo kikiriki i neke bele i crne sa belim straftama semenke i sve ostalo ostave i bacam mrzim to a i tako neunose dovoljne vrste vitamona :(((( pa nzm sta da radim :((((
 
Sta god da su toliko su slatki da ih preporucujem za svako dete.Nas se zove Stevan i toliko je pitom i voli da se igra da je za nepoverovati. Mi mu dajemo voce, zitarice,salame,sira i malo mesa ali najvise voli semenke suncokreta. Nama su rekli da nesmeju samo kupus. Povremeno davanje voca moze da im steti????

ne smela da mu dajses salamu ii voce to je jako tesko za njegov zeludaz a meso tj ppiletinu sme jako retko u veoma malim kolicinama i samo kuvanu bez zacina!!!:rtfm:
 
zasto se leminzi ceskaju,da li to ne valja??
otkad sam promenio piljevinu kao podlogu,ceska se stalno...
zasto spavaju po ceo dan i da li smem da mu dajem semenke sincokreta???
hvala unapred ko god da mi odgovori....:)z:poz:


oni su nocne zivotinje i danju spavaju a ocu su budni!!! tokom dana su aktivni 2-3 sata :D
 
imam sva leminga muskog i zenskog!!! oni su stari oko 2 i po nedelje i zanima me za koliko mogu da ocekujem bebe? dali uopste da ih ocekujem? kako da postupim kad se rode? (dali da sklonim muzijaka)
 
Prodaje li neko ili poklanja leminge???

Dajem tj prodajem 2 leminga,mala imaju po 20 dana,mnogo su slatki,ne bi ih ni prodavao nego hocu da se otarasim kaveza,jer sam dobio veci.
Znaci ovako

2 leminga+kavez obican ---800 dinara (kavez je nov ima 2 meseca njega sam platio 650,a jedan leming kosta 400 din,ali ja sam sve spusti na duplo manje,jer mi ne treba kavez)

a njih dajem jer mi je zenka trudna opet....

moj mejl-ssimic13@yahoo.com
ako je neko zainteresovan
javite se
 
ljudi strasno mi je potrebna pomoc....ako neko moze da mi kaze sta je sa mojim lemingom??? stalno ujeda...swe....i to jako....jednom mi je raskrvario prst....pre nije bio takav...jako smo se woleli....ne mogu ni piljevinu da mu promenim...skroz se izoblicio... da li je to zato sto ima malo prostora??? pomozite... :dash:
 
ljudi strasno mi je potrebna pomoc....ako neko moze da mi kaze sta je sa mojim lemingom??? stalno ujeda...swe....i to jako....jednom mi je raskrvario prst....pre nije bio takav...jako smo se woleli....ne mogu ni piljevinu da mu promenim...skroz se izoblicio... da li je to zato sto ima malo prostora??? pomozite... :dash:

pa moras prvo da vidis sta je uzrok, da li ste ga previse gnjavili, da li je na mirnom mestu, jer su aktivni preko noci a danju odmaraju, da li ima dovoljno hrane, vode, uopste uslovi drzanja.....
po mom iskustvu jedino ako je istraumiran i ako se plasi, postaje agresivan
 
Ja imam jednog ``leminga``...sinoc su kad mene dosli i njegovi mama i tata...i danas ja i moja sestra smo hteli njenu mamu da premestimo kod nje(bili su u razlicitim kavezima , ali su kavezi bili jedan do drugog , i one su se skontale , ja i moja sestra smo nagadjali koji je musko a koji zensko , i mislili smo da se zenke ne ujedaju), i kad smo ih premestili one su pocele jako da se tuku , ja sam brzo skoknula po rukavice , i uhvatila jednu za ledja (onako , ko zeca) , i one nisu htele da se puste , i moja sestra se uplasila , i pocela da drma moju ruku, i jedan je spao dole....ia ja sam krenula ``mamu``da vratim u njen kavez , i onda me je ujela , nije jako , ali ja to nisam ocekivala , i od straha sam je ispustila iz ruke i ona je pala na plocice(nije bilo jako visoko , ali ona se nije pomerala kad je pala)...i ja sam se uplasila , jako....i odlucile smo da ih vise ne spajamo...moja prica ^^...jel moze neko da kaze kako da razlikujem muzjaka i zenku??...hvala unapred....:)
 
Narode pozdrav moj leming Leni ima veliki problem,jutros kad sam hteo da ga nahranim primetim nesto cudno i uzmem da pogledam kad ono kesica iz usta u kojoj skuplja semenke ispala iz usta i ne moze da je vrati,jako strasno izgleda to mu visi i nateceno je ,odvedem ga kod veterinara i cekam sutra da vidim da li ce mu spasti otok da probaju da mu vrate to u usta jel imao neko takav problem sa njima :(
 
ja nikad nisam imao takav problem,da mu ispadne kesa iz usta..joj strasno :( ne smem ni da zamislim kako to izgleda..ne znam,najbolje sacekaj vet-a pa javi sta je bilo..
zanima me jesu li vasi pravi leminzi ili oni ruski hrcci,dajte neku slicicu.. :D
 
Imam par pitanja,za koje mi treba sto brzi odgovor...!
Ovako...
1.Da li leming treba da se kupa i ako treba,kada?
2.Koje vrste voca i povrca ne smeju da jedu?
3.Da li smeju da se izlazu visokim ili niskim temperaturama?
4.Da li smeju da se cesto pomeraju sa jednog mesta na drugo?
Hvala u napred!!! :)
 
Gledam sve ove vase fotke...,i nesto mi nije bas najjasnije..
Elem,ja imam cileansku vevericu,poznatiju kao DEGU.To nije isto sto i leming,zar ne..?
Mislim,lice dosta...... :confused:
 
Gledam sve ove vase fotke...,i nesto mi nije bas najjasnije..
Elem,ja imam cileansku vevericu,poznatiju kao DEGU.To nije isto sto i leming,zar ne..?
Mislim,lice dosta...... :confused:

Degu
degu.jpg




Leming
lemming3.jpg
 
Mi smo pre manje od godinu dana kupila muzjaka leminga,pre mesec dana smo kupila i zenku..Dobili smo informaciju od kupca da je zenka stara oko mesec dana,sto znaci da moze da se pare tek kada ona odraste za mesec ili dva.Medjutim muzjak je bio dosta krupniji od nje i ona je bas bila sicusna.Prodavac nam je rekao da obratimo paznju kada ih budemo stavljali za pocetak zajedno jel mogu da se potuku.Muzjaka smo od samog pocetka poceli da cuvamo u terarijumu zapremine od dvadeset litara,kada smo zenku doneli kuci ubacili smo je kod muzjaka on je nju odmah napao,ali i ona se branila.Onda smo se setili da smo negde procitali da ih je najbolje upoznavati na neutralnoj teritoriji,pa smo ih ubacili u nekoj kutiji za cipele gde su bili oko sat vremena zajedno i tumarali po njoj i zaspali,jedan u jednom cosku drugi u drugom cosku.Onda smo ih oboje stavili u terarijumu i pratili razvoj upaznavanja,sve je bilo ok,povremeno je muzjak njusio zenku ona se prevrne na ledja i cici na njega,ali iz dana u dan je sve bilosve bolje,oni su poceli da se slazu,za pocetak nisu spavali zajedno a kasnije su se u piljevini zajedno zavlacili i spavali.Meni je palo na pamet da im napravim neku kucicu,isekla sam neki karton i plastiku i napravila im maleni skroman dom,sa poklopcem koji se otvara odozgo da ih vidimo i malena vratanca da mogu da udju :-)Kupili smo im pojilicu,ubacili smo im dvorac za ribice ali super im je da se zavlace i provlace kroz njega,ubacili smo neke kamencice i sisarkicu jednu.Vrsta hrane koju smo im kupili je:Proso,to su ona zuta zrna koje inece jedu i papagaji,PRESOVANU DETELINU,koju iz za sada meni nepoznatih razloga ne jedu,MESANE POSLASTICE ZA GLODARE-s tim da sam izvadila svo voce,banane,suvo grozdje,sipurak i td iz toga jel kazu da ne smeju da se hrane sa namirnicama koje sadrze secer.Oni su se super smestili u toj kucici,ubacili su piljevinu i napravili svoje gnezdance,izlaze po nekada danju da piju vode i da ruckaju nesto,pa izadju tek nocu i tumaraju i igraju se po terarijumu.Proslo je od prilike mesec dana od kako smo ih spojili,pre dva dana smo primetili da je zenkica nekako debela u predelu stomaka,odmah nam je palo na pamet da je trudna,ali nek prodje jos koji dan posto smo mislili da se mozda nije prejela :-)Medjutim,ustajem ja jutros,cujem nesto vriskuce iz kucice,ustanem upalim svetlo,otvorim poklopac pogledam,ono nista,pogledam malo bolje,u jednom cosku muzjak,a u drugom uglu zenka,a ispod nje BEBE :-) TAKO DA SMO DANAS DOBILI PODMLADKE PRVI PUT I ZAIST NE ZNAMO KAKO CE SE SVE ODVIJATI,citali smo da ne smeju da se diraju niti pomeraju,da zenka ne sme da se uznemirava jel moze da pojede mlade ako oseti promenu mirisa na njima.Ja ne znam da li treba u stanu da bude toplo,da provetravamo da im bude hladnije,svakako ih ne diramo,primetili smo da kada zenka izadje iz kucice muzjak ostane da lezi na njima verovatno da ih stiti i greje..zenka izadje pije vode jede i vrati se u gnezdo.Cula sam da kada se dobiju mladi da treba da im se da dopuna hrani kuvano jaje,tj samo zumance da zenke ne bi pojele mlade.MI NE ZNAMO STA TREBA DA RADIMO TAKO DA BI NAM BILO KOJI SAVET DOBRO DOSAO :-)za sada pratimo situaciju dan noc i ponasanje,bebe se necuju,povremeno provirimo da vidimo da li su tu i da li su zivi,ne znamo koliko ih ima,mozda od 3 do 5,nemoguce je prebrojati za sada.Primetili smo da je muzjak jako brizan pa mislimo da ne treba da ga vadimo iz gnezda,i zenka je jako brizna za sada..AKO DODJE DO PROMENE SITUACIJE ILI DO NEKIH PROBLEMA JA CU OPET PISATI,a pisacu i naravno kako tece razvoj beba i koliko cemo ih imati :-)

P.S:SVAKI SAVET U VEZI RAZMNOZAVANJA JE JAKO POTREBAN HVALA U NAPRED
 
Ako im dajes kuvano jaje ili kuvano meso nemoj samo preterivati. Jedno manje zrno je sasvim dosta, i nemoras cesce od 1 ili 2 puta nedeljno. Ako nadjes nekog insekta, skakavac ili nesto slicno daj im i to. Veliki izvor proteina za njih. Nisam toliko iskusan sa ruskim hrckovima ali mislim da slabo jedu seno, vise ce ga koristiti za pravljenje gnezda.
 
Ja mislim da nije podobno davati lemingu da jede meso kada ima mlade,mozda to moze da izazove neki kontra efekat pa izazove zenku da pojede mlade.NE ZNAM,sve ovo je za mene novo,ne smem da pogledam u kucicu sta se desava,da li su bebe zive i sta se desava unutra,danas je treci dan,mama i tata povremeno izlaze iz kucice i to je to,nista se ne cuje,ne cuju se bebe,volela bih da znam sta se desava koliko sam nestrpljiva ali cu morati da acekam da sve ide svojim tokom.
IMA LI JOS KO NEKI SAVET NEKO MOZDA KO JE IMAO BEBE LEMINGA,STA SE DESAVALO BILO STA DA NAPISE
 

Back
Top