Leming

Obavezno treba da ima vodu uvek pored sebe,ima da se kupe pojilice za glodare.On ima male potrebe za vodom ali nikada nemozemo da znamo kolike su one u kojem trenutku.Zato je najbolje da imaju uvek vodu pored sebe pa ce sami uzimati onoliko koliko im je potrebno.Posebno u ovim vrelim danima..Leminzi ne smeju kiselo jer im je zeludac takav da im ga kiselina veoma lako osteti.Znaci paradajz(iako ga vole)nesmeju da jedu.
 
cao svima, pomagajte :-) moj leming se porodio i ima 7 malih beba ;-) a ja ne znam sta da radim? ona i muzjak su ziveli u terarijumu imali tockic i neke tunele, ona se jutros porodila i ja ne znam sta da radim, da li moze da ostane muzjak unutra ili moram da ga premestim? citala sam da ponekad i pojede male,pa se plasim.....citala sam takodje da ne smem da menjam piljevinu dok oni ne odrastu i da ne smem da ih premestam....da li neko zna nesto vise.....i bebe su u coskovima, nisu na jednom mestu, a ona samo jurca i ne zna gde ce od srece....muzjak je za sada dobar, ne napada je i miran je, samo se verovatno cudi sto je postao tata .....ako neko zeli moze da mi odgovori i na mail....
masha.86@hotmail.com
 
Ljudi, danas sam, potpuno neplanski završila na ulici sa dva ova mala kretena u kutijici.
Donela sam ih kući i stavila u neki stari kavez - sa prvo vreme, videću šta ću dalje s tim.
E, sad, ono što me zanima je sledeće: da li smem da ih ostaivm zajedno? Ja sam ih zajedno i kupila, tako su stajali tamo gde ih je matori pijani debil prodavao - jadničci - nemam pojma kog su pola, pa ne znam šta da radim, da li da ih razdvajam, ili da pustim stvari da idu prirodnim tokom?
Drugo: nikako iz ovih postova da ustanovim šta oni sve, dođavola, smeju da jedu, a šta ne???
Ok, ukapirala sam da vodu treba da imaju, kupiću im pojilicu sutra.
Treće: nemam ni najblažu predstavu kog su uzrasta. Šta znam. Baš su malecni, ali ne mogu da procenim, odavno nisam imala glodavca... Koliko oni uopšte rastu?

Jesam vas udavila?
Izvinjavam se, šta ću, odavno nisam ništa čuvala, u potpunoj sam konfuziji.
Thanx.
 
Ljudi, danas sam, potpuno neplanski završila na ulici sa dva ova mala kretena u kutijici.
Donela sam ih kući i stavila u neki stari kavez - sa prvo vreme, videću šta ću dalje s tim.
E, sad, ono što me zanima je sledeće: da li smem da ih ostaivm zajedno? Ja sam ih zajedno i kupila, tako su stajali tamo gde ih je matori pijani debil prodavao - jadničci - nemam pojma kog su pola, pa ne znam šta da radim, da li da ih razdvajam, ili da pustim stvari da idu prirodnim tokom?
Drugo: nikako iz ovih postova da ustanovim šta oni sve, dođavola, smeju da jedu, a šta ne???
Ok, ukapirala sam da vodu treba da imaju, kupiću im pojilicu sutra.
Treće: nemam ni najblažu predstavu kog su uzrasta. Šta znam. Baš su malecni, ali ne mogu da procenim, odavno nisam imala glodavca... Koliko oni uopšte rastu?

Jesam vas udavila?
Izvinjavam se, šta ću, odavno nisam ništa čuvala, u potpunoj sam konfuziji.
Thanx.

ako su leminzi bili zajedno tako ih i ostavi, u principu oni se ne tuku kao i hrčci, pol ces jasno odrediti, pogledaj im ispod zadnjih nogu
 
Pozdrav svima

Imam par pitanja, jer sam od skora postao ugostitelj zivotinja u svojoj kuci. ;)
U pet shopu sam kupio dva novodna Lemingsa. Citao sam po raznim forumima ima dosta dezinformacija. Cuo sam da na nasim prostorima nema Leminga, da su sve to neke pod vrste.
Evo pitanja:
1. Postavio sam slike na dnu ekrana, moze li mi neko reci tacno sta posedujem? Veoma su mali, spavaju vecinom zakopani u piljevini. Zive u grupama (bar sam u pet-shopu tako video, njih deset zakopanih, jedni pored drugih).

2. Kako da ih razlikovati po polu? Toliko su mali da cak kada i gledam na 'skakljivo' mesto, ne vidim nista sem anusa. Postoji li neka fizicka razlika?

3. Nacin ishrane? Sta jedu, sta ne treba da jedu? Da li treba da imaju ciniju sa vodom ili izvlace iz voca dovoljnu kolicinu(u pet-shopu nisu imali pojilicu sa vodom)?

4. Nacin razmnozavanja? Sta je potrebno za bezbedno razmnozavanje?

5. Da li im trebaju neke glodarske igracke?

Bio bih vam veoma zahvalan na informacijama, pa cak i ako ne znate sva pitanja. :worth:

Unapred hvala


dsc00010w.jpg
dsc00027ocw.jpg
dsc00018znz.jpg
dsc00015leo.jpg
dsc00013j.jpg
dsc00031gve.jpg
 
Poslednja izmena:
Eeeee, dragi moj ti... Ja sam se ovde, kao što možeš da vidiš iznad, pre nekoliko meseci javila u totalnom zbunu, krajnje neiskusna i sluđena. No, otad je minulo mnogo dana, i verujem da sada mogu da smatram sebe iskusnim roditeljem ovih malih budala. :D
Po ovim fotkama koje si postavio, rekla bih da u pitanju hrčak Roborovski, ali te vrste se tako malo razlikuju, da nije ni toliko bitno. Tačno je da leminga nećeš naći na ovim prostorima kao ljubimca, a takođe je tačno i to da je leming, zapravo, širi pojam i da sve vrste hrčaka - osim velikog, "domaćeg", tj. sirijskog hrčka - spadaju u tu grupu. Ja imam tzv. ruskog patuljastog zimskog hrčka, što je gotovo isto, samo mi se čini da je Roborovski malo svetlijih boja i čupaviji.
Što se tiče razlikovanja pola, čim malo poodrastu, bićeš u stanju da uočiš razlike na "škakljivom" mestu. Takođe, kad su potpuno odrasli, mužjak je krupniji od ženke, razlike su suptilne, s obzirom na njihove dimenzije, ali vide se.
Vodu moraju da imaju, da znaš da je dosta piju. Najbolje ti je da im kupiš onu malu pojilicu, jer ako im staviš u činiju, sigurno će da je prevrnu i da se pokvase, i vrlo verovatno da se prehlade, jer su prilično osetljivi, a to bi moglo da bude pogubno.
Ishrana: pravi leminzi (oni koje NEĆEŠ naći kod nas) zaista su dijabetičari i ne smeju da jedu šećer. Ovi mališani koje ti imaš smeju da jedu gotovo sve, ne bi verovao čime ih sve ljudi hrane. Iz sopstvenog iskustva mogu da ti kažem da najviše vole semenke suncokreta, kukuruz, onu granulisanu hranu koja često dođe u pakovanju, onda šargarepu i kupus apsolutno razvaljuju! Obožavaju. Jabuku nešto manje, ali je jedu, a crveni kupus i zelenu salatu neće da jedu. Crni hleb su nešto slabo grickali. Ako se setim još nečega, dodaću.
Za bezbedno razmnožavanje... pa, ne znam šta bih ti rekla. Mene su moji prilično iznenadili kad su mi se jednog dana samo pojavili sa gomilom beba, tako da, ono - sve to oni obave sami. Bitno je samo kad dođu bebice da se ništa oko njih ne dira jedno tri nedelje. Možeš da im promeniš piljevinu, ali da im pri tom ne diraš gnezdo, da bi im ostali njihovi mirisi, i nikako, nikako da ne diraš mladunce dok ne prestanu da sisaju i počnu sami da jedu i da se slobodno kreću po kavezu, akvarijumu, čemu god. Mužjaka ne moraš da odvajaš, jer za ovu vrstu hrčaka (za razliku od drugih) važi da su sjajni roditelji, što mogu da ti potvrdim. Mužjak se pocimao oko njih koliko i ženka, ako ne i više. Non-stop je sa njima, spava sa njima, greje ih, ma ne bi verovao kako je divan, tako da ti je to potpuno bezbedno.
Što se tiče igračaka, ja sam skontala da im dosta prija točkić za trčanje, ne vade se iz njega. I ne bi bilo loše da im obezbediš bilo kakvu vrstu tunela, kanala, bilo čega kroz šta mogu da se provlače. Mi koristimo one kartonske rolnice od toalet papira, to je apsolutni hit. Njima je potrebno da budu skučeni i da imaju osećaj kao da zaista nešto kopaju i prokopavaju. Da, naravno, neku kućicu u koju mogu da se zavuku, obavezno. Ne vole da spavaju na otvorenom.

Eto, smorih se kucajući. Nadam se da sam ti pomogla.
I, da - nikad se nećeš smoriti od njih. Apsolutno su preslatki i nepredvidivi. Ovi moji svakog dana naprave po neku novu glupost nad kojom se onda smejemo.
Enjoy! :D

Ispravka: sad sam pročitala post nekoga ko o ovome zna dosta, ovo što ti i ja imamo je definitivno ruski hrčak. hehehe
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,Ja sam nov na ovom forumu zivim u Indjiji mesto pored Novog Sada.
Imam misa Leminga i nadam se da ce ti biti super sa njim samo procitaj kako treba da se hrani i sve ce bude ok :) Pozz
 
i ja sam danas kupila leminga..pa sam se uclanila na ovaj foru i procitala vase porukice..jako lepo napisano i ima dosta korisnih saveta..INTERESUJE ME DA LI SMEM DA MU DAJEM DA PIJE VODU ??POZZ OD JULIJE
 
Moze li neko da mi pomogne? Moj leming je imao veliku oteklinu na stomaku. Kada sam ga odnela kod jednog veterinara, rekao je da je to gnoj i da ga mažem Flagocitom, ali kada sam ga ponovo odnela bile su dežurne dve veterinarke koje su rekle da je to tvrdo i da je verovatno tumor, ali da ni one nisu sigurne. To se vremenom smanjilo i skoro nestalo, a posle nekog vremena pojavila se takva izraslina na njegovoj butini, koja je sada ogromna. Molim vas, ako neko zna šta bi to moglo da bude i kako da mu pomognem, da mi kaže. Hvala!
 
Imam vazno pitanje ako neko moze da mi pomogne. Trebalo bi da idem u inostranstvo na duze i zelim mog malog ruskog patuljastog hrcka da ponesem sa sobom, ali kako? Tj. prvo - da li moze legalno? ako ne onda kako? Mnogo ga volim, strasno je vezan za mene i ne bih da ga ostavljam. Tacno bih ga stavila u kutiju od sladoleda sa rupicama za vazduh i stavila u ranac dok ne stignemo :D heheh, salim se ali eto potreban mi je savet pa ako neko zna...?
 
Moze li neko da mi pomogne? Moj leming je imao veliku oteklinu na stomaku. Kada sam ga odnela kod jednog veterinara, rekao je da je to gnoj i da ga mažem Flagocitom, ali kada sam ga ponovo odnela bile su dežurne dve veterinarke koje su rekle da je to tvrdo i da je verovatno tumor, ali da ni one nisu sigurne. To se vremenom smanjilo i skoro nestalo, a posle nekog vremena pojavila se takva izraslina na njegovoj butini, koja je sada ogromna. Molim vas, ako neko zna šta bi to moglo da bude i kako da mu pomognem, da mi kaže. Hvala!

Kako ti je hrckic sad? Jel ga proslo i jesi li nasla lek? Ako nista pitaj veterinara na ovom sajtu.Puno srece za malog micka ;)
 
Dajem tj prodajem 2 leminga,mala imaju po 20 dana,mnogo su slatki,ne bi ih ni prodavao nego hocu da se otarasim kaveza,jer sam dobio veci.
Znaci ovako

2 leminga+kavez obican ---800 dinara (kavez je nov ima 2 meseca njega sam platio 650,a jedan leming kosta 400 din,ali ja sam sve spusti na duplo manje,jer mi ne treba kavez)

a njih dajem jer mi je zenka trudna opet....

moj mejl-ssimic13@yahoo.com
ako je neko zainteresovan
javite se
 
Pozdrav svima

Imam par pitanja, jer sam od skora postao ugostitelj zivotinja u svojoj kuci. ;)
U pet shopu sam kupio dva novodna Lemingsa. Citao sam po raznim forumima ima dosta dezinformacija. Cuo sam da na nasim prostorima nema Leminga, da su sve to neke pod vrste.
Evo pitanja:
1. Postavio sam slike na dnu ekrana, moze li mi neko reci tacno sta posedujem? Veoma su mali, spavaju vecinom zakopani u piljevini. Zive u grupama (bar sam u pet-shopu tako video, njih deset zakopanih, jedni pored drugih).

2. Kako da ih razlikovati po polu? Toliko su mali da cak kada i gledam na 'skakljivo' mesto, ne vidim nista sem anusa. Postoji li neka fizicka razlika?

3. Nacin ishrane? Sta jedu, sta ne treba da jedu? Da li treba da imaju ciniju sa vodom ili izvlace iz voca dovoljnu kolicinu(u pet-shopu nisu imali pojilicu sa vodom)?

4. Nacin razmnozavanja? Sta je potrebno za bezbedno razmnozavanje?

5. Da li im trebaju neke glodarske igracke?

Bio bih vam veoma zahvalan na informacijama, pa cak i ako ne znate sva pitanja. :worth:

Unapred hvala


dsc00010w.jpg
dsc00027ocw.jpg
dsc00018znz.jpg
dsc00015leo.jpg
dsc00013j.jpg
dsc00031gve.jpg

ZAnima me kako ti je ovaj beo?Na koju foru?
 
Ja sam takvog videla...moram da pogledam de su prodajna mesta..dobila sam kartice...ali sam bacila..posto tata kao nije hteo da kupi..ali smuvala sam ga ja da mi uzme...e sad..ja sam ga videla u balkanskoju prodavnici..bila je majka sa bebicama maWim :)

Dajem tj prodajem 2 leminga,mala imaju po 20 dana,mnogo su slatki,ne bi ih ni prodavao nego hocu da se otarasim kaveza,jer sam dobio veci.
Znaci ovako

2 leminga+kavez obican ---800 dinara (kavez je nov ima 2 meseca njega sam platio 650,a jedan leming kosta 400 din,ali ja sam sve spusti na duplo manje,jer mi ne treba kavez)

a njih dajem jer mi je zenka trudna opet....

moj mejl-ssimic13@yahoo.com
ako je neko zainteresovan
javite se ako te zaniimaju
 
zasto se leminzi ceskaju,da li to ne valja??
otkad sam promenio piljevinu kao podlogu,ceska se stalno...
zasto spavaju po ceo dan i da li smem da mu dajem semenke sincokreta???
hvala unapred ko god da mi odgovori....:)z:poz:
 

Back
Top