Cisto me zanima....

Sweet_Jane

Domaćin
Poruka
4.540
Jel bacate papirice, omote, flase, zvake i ta cuda vako lezerno po ulici, parkovima i sl. ili to obavezno bacate u kantu?
Ja inace uvek bacam zvake po ulici-nije da se hvalim time, samo sam iskrena...kao da mi je neka manija.... Ali papirie i to smece nikad nebacam po ulici, uvek bacimukantu...mnogi ljudi oko mene ostavljaju hrpu djubreta za sobom bez imalo grize savesti...nekad ih opominje, nekad ne....vi?
 
Ni u osnovnoj nisam bacala otpatke po ulici,cak sam kupila za drugim,a sad u mom prisustvu to niko ne radi(da ne baci u kantu ili pokupi za sobom) ako me bar malo poznaje...Izgleda sitno i beznacajno,zvaka na ulici vise manje,ali kanta za smece ima funkciju,pa pomisli da je svi zaobilaze i zvake lepe ,i drugi otpad bacaju gde stignu! :) Skoro da je tako,ali proces samokontrole po tom pitanju nije posebno dug i komplikovan,a vrlo je koristan! Djubre je Djubre,zna se gde mu je mesto! baciti ga na pravo mesto isto je kao i oprati ruke pre jela isl. Za mesec -dva ceo Bg trebao bi dobiti kontenjere za klasifikaciju otpada;posebni kontenjeri za plasticnu PET ambalazu,hartiju,aluminijum...
pozzZz
 
svidja mi se kako razmisljas Trinley. Kada bi se najpre vrsila edukacija stanovnistva u tom smeru, ne bismo imali probleme koje imamo vezane za otpad. Svugde u svetu, vrsi se najpre kolektivno sakupljanje otpada, selekcija i odlaganje na strogo kontrolisane deponije, ili se nakon kolekcije vrsi reciklaza. Ekonomski efekti kao i sanitarni bili bi vidljivi.
Da li i kako pokrenuti kampanju?
Pozz
 
Sve papiriće i ostale stvari koje mi više ne trebaju stavim u džep ili držim u ruci dok ne dodjem do najbliže kante. Nikada nisam nekog opominjala da ne baca, mislim da je to stvar opšte kulture tj. ne kulture i da svako treba da vodi računa o tome kako se ponaša.
 

Back
Top