SRPSKI NACIONALNI INSTRUMENT

usna harmonika......
''trube'' su bile dugacke 2m...i bile su signalni cobanski instrumenti...Nemaju veze sa danasnjom trubom
instrumenti koji pripadaju sadasnjoj teritoriji Srbije su frula,kaval,dvojnice,okarina,gajde,gusle,zvizdaljka,zujalka....;razni jednostavni instrumenti npr.bic cigra,list,trava,trska,slama,pero od luka,kapica od zira.....
diple su crnogorske ili dalmatinske....
a tambure su zastupljene samo u Vojvodini.....
i violina je instrument sa ovih prostora(samo sto je moderna violina danas znacajno usavrsena.)
zurle su zastupljene na jugu Srbije,ali je dokazano da poticu iz Persije...
a za klavir....hmmmm...cisto sumnjam......
 
Rock4ever:
usna harmonika......
''trube'' su bile dugacke 2m...
instrumenti koji pripadaju sadasnjoj teritoriji Srbije su frula,kaval,dvojnice,okarina,gajde,gusle,zvizdaljka,zujalka....;razni jednostavni instrumenti npr.bic cigra,list,trava,trska,slama,pero od luka,kapica od zira.....
diple su crnogorske ili dalmatinske....
a tambure su zastupljene samo u Vojvodini.....
i violina je instrument sa ovih prostora(samo sto je moderna violina danas znacajno usavrsena.)
a za klavir....hmmmm...cisto sumnjam......

Ima li tu negde gajdi? Čarnojevići su došli u Vojvodinu sa gajdama!!
 
Makijavelli:
ti si bash uvatila zalet....ja samo imam informaciju da je violina najduzhe u srbiji....to sam chitao od nekog lika koji je popizdeo zato shto svi velichaju trube iako nikad necesh sresti srbina da svira jednu.....:|
E violina..divan instrument.

KINEZI su prolikom pohare Srbije 2 084 PNE poneli uzorak VIOLINE u svoju maticnu drzavu Kinu, pa se vekovima govorili kako je violina kineski nacionalni instrument, medjutim,

VIOLINA JE SRPSKI NACIONALNI INSTRUMENT
 
:lol:......:D....a zato sad u 2007 ima toliko kineza,namirisao sam zaveru,jel su doshli da psiholoshkim i nenasilnim ratom nam odnesu josh neki nacionalni instrument:D....shta je sledece...ce kinezi da biju cigane i da im otimaju trube i da preko alkaide i persijskog zaliva,pa kroz indiju trubu odnesu tamo nekom kineskom caru da svira na njoj.......
 
Makijavelli:
:lol:......:D....a zato sad u 2007 ima toliko kineza,namirisao sam zaveru,jel su doshli da psiholoshkim i nenasilnim ratom nam odnesu josh neki nacionalni instrument:D....shta je sledece...ce kinezi da biju cigane i da im otimaju trube i da preko alkaide i persijskog zaliva,pa kroz indiju trubu odnesu tamo nekom kineskom caru da svira na njoj.......
Izgleda bast tako!
to je MEDJUNARODNA ZAVERA!
Hoce Srbima da otmu SVE njihove NACIONALNE INSTRUMENTE !

Spominjesh trube.. TRUBE SU STARI SRPSKI NACIONALNI INSTRUMENT. Izmishljen je u Srbiji i ostao tu. RomCIgani su taj instrument prihvatili kao svoj, a Srbi kao darezljiv narod rekao :Evo vam, drugovi Romci da imate da svirate".
Ove CHINJENICE se mogu naci u knjizi Prof Dr. Jovana Trujbevchevica u knjizi pod nazivom :Istorija Muzike" na strani 79 .
Dakle TRUBA JE SRPSKI NACIONALNI INSTRUMENT !
 

Back
Top