Da li ste za to da Kopaonik postane siptarska planina?

JerryRopero

Primećen član
Poruka
835
Ja mislim da mnogim ljudima nije jos jasno sta ce za Srbiju znaciti eventualna nezavisnost Kosova.

U tom slucaju 80% Kopaonika postaje siptarsko.

To ce izmedju ostalog znaciti gasenje turizma na Kopaoniku a evo i kako.

Turisticki centar na Kopaoniku se administrativno nalazi u unutrasnjoj Srbiji dok se jedan deo staza a to pre svega polovina staze Pancicev Vrh, Duboka i Krcmar nalaze na teritoriji Kosova.

Administrativna granica izmedju kosova i ostatka Srbije na Kopaoniku je negde ispod Pancicevog vrha oko 3 stuba od vrha da budem precizniji .

Sobzirom da granicni pojas izmedju nezavisnih drzava uglavnom iznosi u sirinu 2-5 km to ce znaciti da ce maltene skoro sve staze i zice na Kopaoniku biti ugasene jer je civilima zabranjeno kretanje u granicnom pojasu.

sve i da se civilima dozvoli kretanje u granicnom pojasu siptarski granicari ce moci da upadaju i da hapse , maltretiraju i cak ubijaju sve potencijalne turiste na Kopaoniku i to pravdaju "povredom granice od strane nasih drzavljana" . Automatski siptari ako to zele mogu da ugase turizam na Kopaoniku kad god pozele.

Da li ste za nezavisno Kosovo? Da li zelite da se ugasi jedini pravi turisticki ski centar u Srbiji? Da li zelite da Kopaonik postane siptarska planina?
 
filatelista:
Znam ja gde se nalazi Kopaonik, ali ne razumem anketu...Jel treba neko da se raduje ili o čemu se radi?

svako normalan ce pre sesti i plakati od muke nego se radovati. ja samo hocu da svim ljudima na ovom forumu skrenem paznju sta ce u praksi izmedju ostalog znaciti nezavisnost Kosova. Izmedju ostalog znacice i gasenje Kopaonika i njegov trajni gubitak.
 
JerryRopero:
svako normalan ce pre sesti i plakati od muke nego se radovati. ja samo hocu da svim ljudima na ovom forumu skrenem paznju sta ce u praksi izmedju ostalog znaciti nezavisnost Kosova. Izmedju ostalog znacice i gasenje Kopaonika i njegov trajni gubitak.

Pa i sad sa te strane Kopaonika žive Srbi, jel tako? Ako dođe do toga da Kosovo dobije nezavisnost, Srbi će živeti sa obe strane granice i to se može regulisati, ali ova anketa je postavljena da me je glava zabolela.
 
eremita:
Само полако, стићи ће они и до твојих врата....куц, куц, куц......... аљо, и ово смо купиљи........ :razz:
c008.gif
 

Back
Top