php - upoad vise fajlova istovremeno

To je i meni trebalo ali nikada nisam nasao resenje.
Problem je u tome sto nisam nasao nacina da svaki "Browse" dugme ne bude samostalan vec da jednim "browse" dugmetom mogu da sa diska selektujem vise fajlova a da se to automatski "rasporedi" po "file" tipovima inputa, zavisno koliko fajlova sam selektovao.
Doduse, to sam mogao da uradim koristeci programsko resenje (EXE fajl) i to mogu da koristim na serverima koji dozvoljavaju start EXE fajlova (na mom privatnom serveru na primer).
Ali, posto takvih ima malo (uglavnom privatni i prema dogovoru sa klijentom) morao sam traziti PHP ili ASP ili ASPX resenje.

Dosta sam trazio po internetu ali nisam bio nesto uspesan u tome. Sva resenja koja sam nasao se uglavnom svode na to da se definise broj "file" inputa a onda se tolki broj inputa priakaze u FORM sekciji.
Bas me zanima da li ce se nekom sa idejom javiti.
 
codemaker:
To je i meni trebalo ali nikada nisam nasao resenje.
Problem je u tome sto nisam nasao nacina da svaki "Browse" dugme ne bude samostalan vec da jednim "browse" dugmetom mogu da sa diska selektujem vise fajlova a da se to automatski "rasporedi" po "file" tipovima inputa, zavisno koliko fajlova sam selektovao

Isti slucaj , isto mi je to trebalo , i resio sam prilicno na isti nacin ( forma sa gomilom dugmica ), malo kabasto , posebno ako treba da se uploaduje dosta fajlova odjednom. :(
 
A jel mora to da ide preko FTP-a i jel mora copy-paste?
Verovatno moze i tako, ali to dodatno komplikuje stvari...

Sto se tice obicnog uploada vise fajlova to nije problem.

Kod:
<form action="" method="post" enctype="multipart/form-data">
<p>Pictures:
<input type="file" name="pictures[]" />
<input type="file" name="pictures[]" />
<input type="file" name="pictures[]" />
<input type="submit" value="Send" />
</p>
</form>

      
<?php
foreach ($_FILES["pictures"]["error"] as $key => $error) {
   if ($error == UPLOAD_ERR_OK) {
       $tmp_name = $_FILES["pictures"]["tmp_name"][$key];
       $name = $_FILES["pictures"]["name"][$key];
       move_uploaded_file($tmp_name, "data/$name");
   }
}
?>

U folderu gde se nalizi ovaj PHP napravi folder data i u njemu ces snimati slike.
 
Sto se tice obicnog uploada vise fajlova to nije problem.

Hm da pojasnim problematiku i zasto preko FTP-a. Klijent je fotograf koji uploaduje fotografije, tako da se ne zna koliko ih je i poenta je upravo u tome da ne bude 100 browse buttona na stranici, vec da mogu da se jednostavno kopiraju fajlovi.

Nasao sam resenje problema, koje je realizovano preko ftp-a, ali nazalost ne mogu jos da pristupim kodu, da ga malo procackam :)

Filozofija uploada:
Stranica za dodavanje ima inicijalno dva linka.
Prvi otvara u novom prozoru ftp prema direktorijumu koji je na odgovarajuci nacin mapiran na direktorijum gde ce se smestati fotke za doticnu galeriju. Korisnik uploaduje fotke u kojoj god velicini.
Kad se slike uploaduju, klikne se na sledeci link (refresh). Tada stranica cita iz doticnog uploadovanog direktorijuma i svaki fajl upisuje na filesystem obradjenu veliku i thumbnail slicicu i upisuje je u bazu. Formira se takodje set polja forme za update. Kad se izmene parametri svake slike ponaosob, i klikne na save, updatuje se ono sto je u bazi i na filesystemu ukoliko su slike izmenjene, za svaku ponaosob.

Naravno da bi sve ovo bilo moguce, moraju se podesiti permissioni na serveru, koji omogucavaju pristup novoformiranom direktorijumu za prihvatanje fajlova.

Uskoro cu dobiti sifru za pristup kodu, pa cu vam okaciti skripte za resenje mojih, a koliko vidim i vasih problema :)
 
codemaker:
To je i meni trebalo ali nikada nisam nasao resenje.
Problem je u tome sto nisam nasao nacina da svaki "Browse" dugme ne bude samostalan vec da jednim "browse" dugmetom mogu da sa diska selektujem vise fajlova a da se to automatski "rasporedi" po "file" tipovima inputa, zavisno koliko fajlova sam selektovao.
Doduse, to sam mogao da uradim koristeci programsko resenje (EXE fajl) i to mogu da koristim na serverima koji dozvoljavaju start EXE fajlova (na mom privatnom serveru na primer).
Ali, posto takvih ima malo (uglavnom privatni i prema dogovoru sa klijentom) morao sam traziti PHP ili ASP ili ASPX resenje.

Dosta sam trazio po internetu ali nisam bio nesto uspesan u tome. Sva resenja koja sam nasao se uglavnom svode na to da se definise broj "file" inputa a onda se tolki broj inputa priakaze u FORM sekciji.
Bas me zanima da li ce se nekom sa idejom javiti.

Pogledaj ovo:
http://www.element-it.com/Examples/MultiPowUpload/SimpleUpload.html

i ovo:
http://www.codeproject.com/aspnet/FlashUpload.asp

Poz
sale
 

Back
Top