stafilokokus aureus

La strega

Početnik
Poruka
5
Devojcici od 17 meseci, analizom brisa iz uva, ustanvljena je bakterija stafilokoka aureus. Inace, ona tu bakteriju vuce jos iz porodilista. Do sada se manifestovala pojavom "bubuljica" (nesto sto lici na akne") po glavi, a jednom i na dlanu, i konstantnim pojacanim sekretom, neprijatnog mirisa, iz levog uva.
Ako neko ima iskustva sa ovom bakterijom, molim za savet, posto smo isprobali sve vrste antibiotika koji reaguju na ovu bakteriju i nista. Trenutno joj bude bolje, ali se se sekret opet pojavi ubrzo po prestanku teraije.
 
La strega:
Devojcici od 17 meseci, analizom brisa iz uva, ustanvljena je bakterija stafilokoka aureus. Inace, ona tu bakteriju vuce jos iz porodilista. Do sada se manifestovala pojavom "bubuljica" (nesto sto lici na akne") po glavi, a jednom i na dlanu, i konstantnim pojacanim sekretom, neprijatnog mirisa, iz levog uva.
Ako neko ima iskustva sa ovom bakterijom, molim za savet, posto smo isprobali sve vrste antibiotika koji reaguju na ovu bakteriju i nista. Trenutno joj bude bolje, ali se se sekret opet pojavi ubrzo po prestanku teraije.

A ko i gde leci dete? Mala deca (posebno bebe) su osetljiva kategorija i potpuno su specificni po svojoj fiziologiji pa posledicno i patologiji u odnosu na odrasle. Zaista je nezahvalno bilo kakve savete za tako malu decu, to je usko pedijatrijska stvar, posebno nisu dobre razmene tipa "Pomoglo je komsijskom detetu..." jer ono sto je za jedno dete od pomoci za drugo ne mora uopste biti.
Stalna upala uha koju dete vuce mora se sanirati kod decijeg ORL lekara klinicara (dakle, Instituit za majku i dete, na primer) i ustanoviti zbog cega ne moze da dodje do eradikacije zlatnog stafilokoka. Kod odraslih to je , da tako kazem 'domaca zivotinja', ali kod tako malog deteta moze da izazove probleme sa uhom ukoliko se ne sanira. Sto nas opet vraca na pocetno pitanje: gde i kod koga se leci(lo) dete?
 
WithdrawnWater:
A ko i gde leci dete? Mala deca (posebno bebe) su osetljiva kategorija i potpuno su specificni po svojoj fiziologiji pa posledicno i patologiji u odnosu na odrasle. Zaista je nezahvalno bilo kakve savete za tako malu decu, to je usko pedijatrijska stvar, posebno nisu dobre razmene tipa "Pomoglo je komsijskom detetu..." jer ono sto je za jedno dete od pomoci za drugo ne mora uopste biti.
Stalna upala uha koju dete vuce mora se sanirati kod decijeg ORL lekara klinicara (dakle, Instituit za majku i dete, na primer) i ustanoviti zbog cega ne moze da dodje do eradikacije zlatnog stafilokoka. Kod odraslih to je , da tako kazem 'domaca zivotinja', ali kod tako malog deteta moze da izazove probleme sa uhom ukoliko se ne sanira. Sto nas
opet vraca na pocetno pitanje: gde i kod koga se leci(lo) dete?



Pre svega, veliko izvinjenje na ovako zakasneloj reakciji na odgovor. U međuvremenu se situacija zakomplikovala, cerki je procurilo uvo još dva puta (4 puta za poslednjih mesec i po dana!), pa sam više vremena provodila na klinikama, nego kod kuće. Inače, pomenuta bakterija je sada mutirala u s. pneumonia (ili tako nešto, nisu mi pri ruci nalazi). Sto se tiče lekara, prvo sam je vodila kod Šibalića na ORL, a sada smo prešli kod Šubarevića na Institut. Ona je upravo završila terapiju i sada čekamo operaciju (treći krajnik i cevčice) i molimo boga da se infekcija u međuvremenu ne ponovi. Posle 5 penicilina, 20-ak longacefa, 10 forkasa i par sirupića, koje je isprimala u poslednih mesec i po dana, zaista bi bilo strašno da mora opet da se vrati na bilo šta od ovih antibiotika!
Još jednom se izvinjavam i ako imate bilo kakvu sugestiju, rado ću je poslušati. Hvala.
 
Dobro je sto ce dete operisati treci krajnik, cevcice su indikovane i pozeljne kod tolikog broja upale usiju, a Vlada Subarevic je vrhunski strucnjak - u pravim ste rukama i na pravom mestu. INtervencija je rutinska. Samo mirno i bez panike, puno pozdrava i javite kako je prosla operacija.
 
imam 26 godina, i ustanovljena mi je bakteria stafilokokus aereus na nosu, putem brisa - posto sam mesecima imala srvene povrsine i tacke oko nosa i brade.
pocela sam sa terapijom, amoksiklav antibiotik, svakih 12 sati.
pitanja: kako se dobije ova bakteria i da li se leci lako?

unapred zahvalna,
*t
 
a... da li lako ili tesko, zavisi od mnogo faktora: o kakvoj se infekciji radi, kakvo je opste stanje koze, kakvo je opste stanje celog organizma (imuniteta itd). Ako imas obicaj da cedis bubuljice po licu - nemoj to da radis; posebno ne iznad linije gornje usne.
 
Obicno ne kopam po licu, a te crvene povrsine polako nestaju, ali ostale su mi jos par crveni tacki/bubljica, terapiju sam zavrsila.

da li je moguce da jos uvek imam bakteriju? (znam da moram da uradim jos jedan bris da bih to utvrdila)
da li mi preporucujete da mazem lice/tj te povrsine s'necim?

poz,
*t
 

Back
Top