НИКАКО У ВЛАДУ Г17*

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
TONE NAJKVALITETNIJIH JABUKA ČEKAJU KUPCE

EKONOMIJA - PRIVREDA - Ponedeljak, Februar 05, 2007 08:50
U Deževskoj dolini, kod Novog Pazara, poznatoj po velikim voćnjacima, proizvođači jabuka do sada nisu uspeli da prodaju ni polovinu prošlogodišnjeg roda i strahuju da će tone ovog voća potruliti u podrumima i kućnim magacinima.

Jedan od najvećih proizvođača voća u ovom kraju Desimir Milanović iz sela Alulović, koji na imanju uzgaja najkvalitetnije sorte - ajdare, jonatan i zlatni delišes, prošle jeseni je ubrao 50 tona jabuke, a do sada je prodao samo 15 tona.

On kaže da zbog toga što ne postoji organizovan otkup najviše štete imaju veliki proizvođači koji ulažu veliki novac i trud u ovaj posao. U Deževskoj dolini, koju nazivaju 'novopazarskom Kalifornijom', samo 20-tak voćara godišnje ubere više od 1.000 tona jabuke.

Milanović je naveo da je jesenas posrednicima domaćih fabrika za preradu voća po ceni od pet dinara po kilogramu prodao više od 20 tona jabuke, a ostatak na pijaci u Novom Pazaru, gde se cena kreće od 15 do 25 dinara.

*********************************************************************

Ево још један документовани УСПЕХ Г17+ и доскорашњег Министра пољопривреде Иване-Дулић Марковић и њеног заменика Живкова.

Она САМО ОВАКВЕ СТВАРИ РАДИ У СРБИЈИ - а последице су више него очигледне - требало би да одговарају а не да се још гурају у Владу..
 
filatelista:
Ko je kriv tim likovima dole što niko ne napravi mini fabriku sokova, pekmeza, i ostalih slastica. Nego, najlakše je imati voćnjak i pobrati voće i tražiti od Vlade da neko to kupi. Para se zarađuje u nekim novim idejama, a ne u sistemu koji je prevaziđen pre 30 godina.
Znam šta misliš, ali ko će tim ljudima pomoći u svemu tome? Sve to košta.
 
Neka sade ananas, kivi , mango, ako ne idu jabuke........

Kakva glupost.......ja zasadio, nikoga nista nisam pitao, nisam napravio projekciju trzista, i sada , neko mora da to kupi..........u fazonu, sadio pradeda, deda, tata, pa eto i ja cu.......nema veze da li ikog interesuje 1000 tona jabuka........

Pa zasto ne bi , onda proizvodjaci tekstila, ili cipela, zahtevali s punim pravom da drzava od njih otkupi sve sto proizvedu????
 
filatelista:
Ko je kriv tim likovima dole što niko ne napravi mini fabriku sokova, pekmeza, i ostalih slastica. Nego, najlakše je imati voćnjak i pobrati voće i tražiti od Vlade da neko to kupi. Para se zarađuje u nekim novim idejama, a ne u sistemu koji je prevaziđen pre 30 godina.

Ако немају хлеба, нека једу колаче, је ли?
 
DeteSunca:
Znam šta misliš, ali ko će tim ljudima pomoći u svemu tome? Sve to košta.

Ствар је у томе што је све то смишљено да би се направио простор Јанезима, јер ће они још мало да чекају док произвођачима не догори до ноката - и онда ће по дампинг цени да откупе све - И ДА ИЗНЕСУ ПРЕКО МИШКОВИЋА И МАНГУПА НА СРПСКО ТРЖИШТЕ КАО "ЈАБУКУ ИЗ УВОЗА" ПО ДЕСЕТОСТРУКОЈ ЦЕНИ. 8-)
 
DeteSunca:
Znam šta misliš, ali ko će tim ljudima pomoći u svemu tome? Sve to košta.
Samo da je sloge. Problem ,srpska posla! Skupi se 5-6 ili 10 najvećih i uzmu svaki po krediti i uz državni poticaj, koji ne sumljivo postoji za otvaranje fabričica u seoskim sredinama krenu. Jedan ne može ništa, ali njih više mogu. Ali, bolje je ovako da propadne. Ali to ti je ista priča kao i sa Vojvodinom, poseješ pšenicu, i nemaš brige sa tim, samo je pokupiš i prodaš i budeš možda na pozitivnoj nuli. A paprika, jagoda...to je neverovatan prihod. Pa kako je prošle godine otišao futoški kupus, pa tako je bilo zadnji put kad je bio Ante Marković 90-te.
 
inagadadavida:
Neka sade ananas, kivi , mango, ako ne idu jabuke........

Kakva glupost.......ja zasadio, nikoga nista nisam pitao, nisam napravio projekciju trzista, i sada , neko mora da to kupi..........u fazonu, sadio pradeda, deda, tata, pa eto i ja cu.......nema veze da li ikog interesuje 1000 tona jabuka........

Pa zasto ne bi , onda proizvodjaci tekstila, ili cipela, zahtevali s punim pravom da drzava od njih otkupi sve sto proizvedu????
Лако је теби,кад се бавиш трговином.:)
 
DeteSunca:
Znam šta misliš, ali ko će tim ljudima pomoći u svemu tome? Sve to košta.

Banke, druze...banke, ko svuda u galaksiji.........

Udruzi se pedesetak proizvodjaca, udruze kapitale, hipoteke, plate strucnjake, naprave biznis plan, udruze hipoteke, traze garancije i od drzave, i podignu dugorocni kredit.........sa grejs periodom......angazuju dobar menadzment, i zasucu rukave i rade ko crnci........

Tako to ide.......a ne, u fazonu.....ja sam seljak, zasticena vrsta u izumiranju, i neko mora da mi pomogne.......ko da mu pomogne, ako oni ne pomognu sami sebi????

Ko je brate, meni pomogao da zasnujem posao od kojeg zivi moja i jos nekoliko porodica??
Drzava???........ :roll: :roll: :roll:

Niko, decko.......niko.............sve sam , na rizik , na zelenaske pozajmice od 10% mesecno, jer za vreme slobine vladavine nisu postojali krediti za one koji nisu PatriJote...
 
inagadadavida:
Banke, druze...banke, ko svuda u galaksiji.........

Udruzi se pedesetak proizvodjaca, udruze kapitale, hipoteke, plate strucnjake, naprave biznis plan, udruze hipoteke, traze garancije i od drzave, i podignu dugorocni kredit.........sa grejs periodom......angazuju dobar menadzment, i zasucu rukave i rade ko crnci........

Tako to ide.......a ne, u fazonu.....ja sam seljak, zasticena vrsta u izumiranju, i neko mora da mi pomogne.......ko da mu pomogne, ako oni ne pomognu sami sebi????

Ko je brate, meni pomogao da zasnujem posao od kojeg zivi moja i jos nekoliko porodica??
Drzava???........ :roll: :roll: :roll:

Niko, decko.......niko.............sve sam , na rizik , na zelenaske pozajmice od 10% mesecno, jer za vreme slobine vladavine nisu postojali krediti za one koji nisu PatriJote...

Који си ти лик......ово је невероватно...катастрофална умишљеност и потпуно непознавање те проблематике.....чуј њега "менаџмент"......може али ако би
јабуке биле овакве....... :roll: :roll: :roll:

 
inagadadavida:
Neka sade ananas, kivi , mango, ako ne idu jabuke........

Kakva glupost.......ja zasadio, nikoga nista nisam pitao, nisam napravio projekciju trzista, i sada , neko mora da to kupi..........u fazonu, sadio pradeda, deda, tata, pa eto i ja cu.......nema veze da li ikog interesuje 1000 tona jabuka........

Pa zasto ne bi , onda proizvodjaci tekstila, ili cipela, zahtevali s punim pravom da drzava od njih otkupi sve sto proizvedu????

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=3705841&postcount=7
 
eremita:
Који си ти лик......ово је невероватно...катастрофална умишљеност и потпуно непознавање те проблематике.....чуј њега "менаџмент"......може али ако би
јабуке биле овакве....... :roll: :roll: :roll:


Pa, menadzment, mito, menadzment.........XXI vek je, eremito iz praistorije........
Pojma ti nemas o privredi i privredjivanju........ako si jedan jedini dinar, do sada zaradio svojim rukama, ja se secem gde sam najtanji..... :D
 
misoni:
То су били ти кредити са 10%?Па ту је зарада била 70%:shock:

Pa , ovako .......jedna jedra Ukrajinka, popije desetak i vise viskija ili konjaka ili koktela ili "pikolo " sampanjaca ( obicni nemacki sekt ).......deset posto od popijenog ide njoj a ostatak tebi.......to je cirka stotinak marona za vece , zarade.......

I jos u proseku dva do tri "trahanja".....po tadasnjih sto do dvesta maraka, gde se radi posteno pola - pola...........

I jos "kicenje" , to je ono sto joj gosti guraju marke u gace dok se vrti oko sipke........
Cirka opet stotinak i vise za vece.........

Pa to puta dvadesetak devojaka.............. :roll: ....kad se malo prisetim........ :roll:

SLOBOOOOOO, VRATI SEEEEEEEEE :
shock: :shock: :shock:
 
eremita:
TONE NAJKVALITETNIJIH JABUKA ČEKAJU KUPCE

EKONOMIJA - PRIVREDA - Ponedeljak, Februar 05, 2007 08:50
U Deževskoj dolini, kod Novog Pazara, poznatoj po velikim voćnjacima, proizvođači jabuka do sada nisu uspeli da prodaju ni polovinu prošlogodišnjeg roda i strahuju da će tone ovog voća potruliti u podrumima i kućnim magacinima.

Jedan od najvećih proizvođača voća u ovom kraju Desimir Milanović iz sela Alulović, koji na imanju uzgaja najkvalitetnije sorte - ajdare, jonatan i zlatni delišes, prošle jeseni je ubrao 50 tona jabuke, a do sada je prodao samo 15 tona.

On kaže da zbog toga što ne postoji organizovan otkup najviše štete imaju veliki proizvođači koji ulažu veliki novac i trud u ovaj posao. U Deževskoj dolini, koju nazivaju 'novopazarskom Kalifornijom', samo 20-tak voćara godišnje ubere više od 1.000 tona jabuke.

Milanović je naveo da je jesenas posrednicima domaćih fabrika za preradu voća po ceni od pet dinara po kilogramu prodao više od 20 tona jabuke, a ostatak na pijaci u Novom Pazaru, gde se cena kreće od 15 do 25 dinara.
.

I jos jedna prica o srBskom domacinu......... :roll:

Policija sprečila teži incident tokom protesta kod Šapca
Radio Srbija - Пре 3 сата и 8 минута
............................. Demonstranti su ranije saopštili da nikoga neće propustiti preko mosta, čak ni hitne slučajeve. Poljoprivrednici pocerskih sela blokirali su saobraćaj preko mosta na Savi kod Šapca, tražeći više otkupne cene tovljenih svinja i drugih poljoprivrednih proizvoda. Oko sto poljoprivrednika poljoprivrednom mehanizacijom je zaustavilo saobraćaj ka Novom Sadu i Beogradu iz pravca Šapca. Protest obezbeđuje oko 30 policajaca.

Boldovano , pretpostavlja , da bi neko mogao da umre u kolima hitne pomoci, radi njihovih svinja, ebale ih svinje.............. :evil:
 

Back
Top