laptop vs destop

zeljusa

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
302
imam jednu veliku dilemu,

posto se upisujem na fax, i treba mi komp,(ovaj sad sto imam necu da ga nosim, ostavicu burazu),
dilemim se dal da uzmem laptop ili onaj obicni, kucni...
ja bi nesto radije laptop, ali kad vidim cijene, za prosjecni laptop mogao bi uzeti jaci destop kompjuter.
ee sad, dilema je,
laptop - amd turion64 X2 mozda 2GHZ i to bi morao viditi tacnije...
kucni-amd 64 x2 mozda 4000+, ne znam tacno, mozda jace ili malo slabije.

ee max sto bi dao na komp je 900-1000evra, ali taj bi komp koristio min 4god, dok sam na faxu...
sta mi vi predlazete. ja mislim da za 1000e moze fini laptop da se kupi, sa 1gb ddr2 ram i itd..mada za 1000e moze da se kupi cudoviste od kompjuter, ali nije prenosni, nego bi ga morao cusnut na sto i nema micanja :)

sta mi vi predlazete, koja su vasa misljenja?

samo da dodam da cu studirati na Elektro-tehnickom fakultetu :)
 
Obersturmfuehrer:
hm,ja sam uvek za desktop varijantu, osim ako ti bas nije neophodno da ga nosis sa sobom....


Apsolutno si u pravu, prednost laptopa je u mobilnosti, ako imas tu vrstu potrebe, ne razmisljaj, u svakoj drugoj varijanti ces se brzo pokajati, sporije radi, baterija te zeza, znaci moraces na punjac, pa se onda vise greje kad radis na punajcu... Nisam za lap top. Osim ako neces da ostavis utisak.
 
Pokušavaš da kupiš računar za naredne 4 godine i da ga ne menjaš. Mislim da je prava stvar ipak desktop i to iz prostog razloga - kad prođe tri godine dolazi vreme kupovine nove baterije za laptop, pa slobodno i to uračunaj u cenu istog. 1000€ nije mala svota, možeš za 650-700 kupiti pristojan računar sa 17" TFT monitorom i za ostatak kupiti polovan laptop (verovatno će za ovu gimnastiku trebati još 100€) i zaokružiti priču. Ovo je naravno moje mišljenje što se tebe tiče i teme laptop vs desktop za iste pare - desktop.
Pozdrav.
 
Nikako laptop.
Razlog jednostavan. Trebace ti sve jaci i jaci racunar jer ce vremenom izlaziti novije verzije programa koje ces koristiti i da ne bi gusio racunar jednostavnije ti je da ga za manju sumu pojacas. Sa laptopom to neces moci tako jednostavno.
 
Uvek je bolje imati laptop, a kad pretekne para kupiti i desktop, pogotovo za jednog studenta (ETFa) Laptop ima cool faktor neuporedivo veći od desktopa, drugo - današnji laptopi su sasvim dovoljno jaki za savremene aplikacije, treće procesori ne moraju više da se menjaju onim tempom kojim su se menjali pre par godina (evo ovu poruku kucam sa svog tri godine starog laptopa na kome sve aplikacije i dalje rade savšeno, a nalazim se na Haitiju, u selendri u kojoj jedva da ima i struje. Vučem ga svugde sa sobom, pitam se dal' bi mi desktop tako poslužio?)

Svi koji tvrde da je desktop bolja varijanta za prvi kompjuter su bili u pravu, ali su bili u pravu 1999 godine, međutim, danas je već 2007-ma.....
 
Sizif mi iako smo u Srbiji imamo struju - otprilike cene bi bile : desktop konfiguracija x 2 = laptop ista konfiguracija (rekoh otprilike).Po meni ako ti nije vazna mobilnost i utisak uzmi desktop-laptop za te 4 god ces tesko nadogradjivati.
 
@sizif
Covek ce da studira, znaci da sedi u sobi a ne da se setka po Haitiju ;)
Dalje. Laptop ima skuceniju tastauru koja mene zestoko nervira i koji ce mu moj cool faktor za studiranje??? :lol: Trece svaki student voli da odigra i po neku igricu. Pitacu te za tri godine sto ce mu ta konfiguracija biti dovoljna. Laptop je idealno resenje za "terence" kao sto si ti. Za ljude koji sede i treba im za ucenje laptop je nepotrebno bacanje para.


P.S.
Kakvo je vreme tamo?
 
Ja vec zavrsavam fakultet i posto sam iz provincije stanovao sam u studentskom domu i kasnije u privatnom smestaju, sto je podrazumevalo seljakanje najmanje jedanput godisnje. I stalno sam se jezio kad treba da prenosim svoj desktop sa sve 5.1 zvucnim sistemom...Dakle, iz ove perpektive, uvek bi pre uzeo lap top, da ne govorim o drugim prednostima...
 
@ oliver,
to ga se i plasim, ko zna koliko cu puta preseljavat, a i rado bih, kada odem kod rodjaka u CG ili u RS da mogu sa sobom da ponesem komp, jer ipak i na raspustu ce trebat ucit za neki ispit, i sad da ja molim nekog da mi oslobodi komp da bi mogao da ucim.....

e a bas danas gledam kompove, amd 64 X2 5000+, sam procesor kosta 300dolara, ja bi za 1000e evra mogao da imam cudoviste od kompa, mada nekad se i zapitam sta ce mi toliko, jer nisam pukao za igrice...a i na laptopovima ugradjuju graficke GO 7600GT mobile verziju, tako da, bar mislim, laptopovi nisu toliko "sporiji" od desktopova koji su sa njima u klasi.
ee sada pitanje, bar neko ko ima laptop, planiram da se bavim montazom video i photoshop, video koristim vegas i pinnacle studio..ee kako se ponasa laptop u takvim situacijama? naravno da bi ce bit 1 Gb DDR2 rama i 7600GT graficka....
 
Ako je tako, daj po 500 evra i kupi i desktop i laptop. Lapi ce ti biti nesto slabiji ali dovoljan za ucenje dok si kuci a desktop ce biti solidan i moci ces mala po malo da ga nadogradjujes! I vuk sit i ovce na broju!
 
:D

laptop je nekako kulnije, a i manji je...ma meni je vazno:
je li iko testirao photoshop i pinnacle studio 10 na nekom dual core ili X2 laptopu? i kako se ponasaju takvi programi? jer dosta materiajal montiram, pa mi treba jaci procesor, zato bih i uzimao neku jacu laptop varijantu...
 
Ja sam radio u Fotosopu CS na lap topu sa Intel procesorom 2800 Mhz i ramom 256 Mb bez nekih vecih problema osim kada su u pitanju bile slike jako velikog formata. Inace, ja bih pre ulozio pare u PC a kupio lap top skromnijih mogucnosti koji bi mi sluzio za prenos podataka, prezentacije i druge manje zahtevne stvari. Mislim da su prevelika ocekivanja od cak i dosta jakog i skupog lap topa kada su u pitanju neke jako zahtevne stvari a i kako neko rece, vrlo brzo ih pregazi vreme.
 

Back
Top