Turisticka viza USA

NightElf

Gost
Poruka
18
Imam par pitanja i ako moze par saveta...
Kada se ide turisticki u USA, skupljaju se papiri (kao i sto vise dokaza da ce se vratiti nazad po zavrsetku posete tipa posedovanje nekretnine ili tako nesto), ide se na intervju i sl, ima li jos nesto?
Zanima da li osoba kod koje se ide ima nekakvu obavezu (tipa da posalje neke papire, razgovor ili nesto tome slicno).
Garantno pismo (na sajtu ambasade pise nije obavezno), ali cini mi se da je plus i ako jeste kako izgleda...
Vidim da se za indeks kaze da je "jaka karta", pa me isto zanima da li ima razlike da li si na pocetku ili kraju studija (apsolvent) ili to nema nikakve veze.
E da intervju...kada se zakaze, koliko vremena prodje od zakazivanja intervjua pa dok te oni ne pozovu na isti (koliko se ceka obicno). Jel' im se treba pokazivati avionska karta ili tako nesto?
Prvo skupiti papire pa tek onda zvati ambasadu za bilo kakve dodatne informacije?

Ako ste odbijeni za neku vizu, to se cuva kod njih u ambasadi (ako sam ih dobro razumela) i savetuju da se ne prijavljuje ponovo nekih godinu dana. Da li to ima uticaja ako se prijavljuje posle za vizu za neku drugu zemlju (znaci nije USA) ili je to cisto njihova interna informacija i drugi nemaju pristupa istoj? (ovo me je uvek kopkalo ako neko zna)
 
ako ti odgovorim na sva pitanja,
zaposlice me u ambasadi,100% :D

ne komplikuj puno :wink:
pitaj ih sta treba..i to je to...
ako im dokazes da imas dosta razloga da se vratis,dobices...

ps...ako te odbiju kazi im ''f... you''...
i sledeci put dobijas sigurno :D
 
ja sam ga is.... prekjuce u americkoj ambasadi odbili me nisu mi dali vizu ,meni su tamo otac,majka,baba,deda svi su drzavljani USA ali nisam dokazao cvrste veze sa ovom drzavom a predato mi je za iseljenje pre 2 god ovde ne radim nista nemam na moje ime nikakve nepokretnosti
sledeci put cu napisati pismo i isto necu imati nista na sebe niti posao ovde ali cu napisati da sam vlasnik fabrike ja nebih ni predavao za iseljenje odavde nego bih vodio svoj biznis ovde logika
ostao sam bez teksta kad mi je rekao da nemoze da mi odore vizu a mozda je imalo veze i ovaj protest ispred ambasade
 
dzekson:
ja sam ga is.... prekjuce u americkoj ambasadi odbili me nisu mi dali vizu ,meni su tamo otac,majka,baba,deda svi su drzavljani USA ali nisam dokazao cvrste veze sa ovom drzavom a predato mi je za iseljenje pre 2 god ovde ne radim nista nemam na moje ime nikakve nepokretnosti
sledeci put cu napisati pismo i isto necu imati nista na sebe niti posao ovde ali cu napisati da sam vlasnik fabrike ja nebih ni predavao za iseljenje odavde nego bih vodio svoj biznis ovde logika
ostao sam bez teksta kad mi je rekao da nemoze da mi odore vizu a mozda je imalo veze i ovaj protest ispred ambasade

E svasta sam cula ali ovo je sad stvarno nema dalje...
pa ne mogu da verujem, ajde da ti je samo mama ovde, nego i tata i baba i deda i svi drzavljani USA...i jos znaju da ces da dobijes iseljenicku vizu kad tad i oni ne daju...
Ma znas sta - sere mi se od njih tamo....
Bre hoces da dovedes nekoga svoga da ga vidis ali kad pomislis an sve peripetije i jebade oko vize i stresa ( ja celu noc nisam spavala kad mi je mama isla po vizu u BG i sve sam nokte pojela na prstima, i zeludac mi se izvrnuo od nerviranja )....
no comment...
stvarno mi je zao...
 
Znam za slucaj gde je devojka kojoj je rodjena sestra u Chicagu odbijena `99-te (sestra joj je poslala garantno pismo). Pokussala je ponovo 2004 i opet odbijena za vizu. Mislim da ta nikad nece dobiti bilo kakvu vizu za USA. Dva puta kad te odbiju ti si na "crnoj listi" . Mozda posle sedmog ili devetog pokusaja se smiluju i puste je da ode na 3 meseca. Tuzno , ali nazalost realno.
 
profimaximus:
Znam za slucaj gde je devojka kojoj je rodjena sestra u Chicagu odbijena `99-te (sestra joj je poslala garantno pismo). Pokussala je ponovo 2004 i opet odbijena za vizu. Mislim da ta nikad nece dobiti bilo kakvu vizu za USA. Dva puta kad te odbiju ti si na "crnoj listi" . Mozda posle sedmog ili devetog pokusaja se smiluju i puste je da ode na 3 meseca. Tuzno , ali nazalost realno.
Mislim da to zavisi od slucaja do slucaja.
Znam devojku koja je bila u slicnoj situaciji, sestra joj slala garantna pisma, i tri puta su je odbili, ali cetvrti je dobila multi na godinu dana, i za tih godinu dana vec je dva puta bila u USA.
Zakljucak:
Ne mora da znaci da si posle dva neuspesna puta na crnoj listi!
Pozdrav!
 
ljudi...ja danas odbijena za turisticku vizu....i sad sam u bedaku...na koju foru da dobijem vizu?ne znam da li ima smisla da podnosim ponovo za vizu i u kojem roku..i onaj detalj:ukoliko se nesto znacajno promeni!! sta podrzaumevaju pod tim znacajna promena???/ sta? da mi neko drugi garantuje? da zavrsim fax? sta???? nista nisu gledali tj samo su pitali da li je drug kod kog idem ozenjen i ja rekoh nije,ali je veren(to su porodicni prijatelji,ja student 5.godine,imam avio kartu povratnu na 2 meseca,itd) i oni kad su cilu no kao odgovor kao nista....
kako ja da dobijem vizu???? na koju foru??
pomagajte...
a danas su bas odbijali..i za work & travel isto dosta odbili....
 
Pitanje ako ima nekoga ovde i zna.
Dali sa turistickom vizom i odobrenim ulaskom od 6 mesci i iskoriscenim boravkom,naredni ulazak moze biti tek sledece kalendarske godine,ili mora da sedis u srbiji 6 meseci do sledeceg ulaska u Usa.
Unapred hvala
 
Cao svima!

Imam par informacija o razgovoru za USA turisticku vizu, na koji sam isla u septembru prosle godine, nazalost odbili su me:

Ako se viza dobije na 10 godina, odobrava se pri ulasku u zemlju, zadrzavanje od 3 ili najvise 6 meseci ako se ide prvi put. Po povratku, ne mora se ostati u Srbiji 6 meseci, mozete ponovo ici opet u kratkom vremenskom intervalu.
Ako aplicirate za turisticku vizu, navedite period koji ostajete sto ktaci- npr 15-20 dana, pogotovo studenti. Ja sam isla pre 2 godine u USA na work&travel, pa su me sledece godine bez problema odbili za turisticku.
Pokusala bih opet, proslo je 6 meseci, ali ne verujem da cu dobiti. Oni imaju u arhivi sve razgovore koje snimaju, jer sam isla drugi put posle mesec dana, da bi mi drugi lik rekao: prosli put ste rekli "and J quote"... i citirao sve od a do s! strasno, Najgori su!
Raspitivala sam se, i znam bas puno slucajeva, gde je lik dobio vizu posle 7 dana, a neki ne mogu 3 godine, tako da...nema pravila.
Ako neko slucajno ima informaciju vise, feel free to share!
Inace, razgovor se odvija na srpskom (ako su stariji ljudi ili ako vide da neko ne govori engleski), i na engleskom ako vide da znas.
 
Cao svima!

Imam par informacija o razgovoru za USA turisticku vizu, na koji sam isla u septembru prosle godine, nazalost odbili su me:

Ako se viza dobije na 10 godina, odobrava se pri ulasku u zemlju, zadrzavanje od 3 ili najvise 6 meseci ako se ide prvi put. Po povratku, ne mora se ostati u Srbiji 6 meseci, mozete ponovo ici opet u kratkom vremenskom intervalu.
Ako aplicirate za turisticku vizu, navedite period koji ostajete sto ktaci- npr 15-20 dana, pogotovo studenti. Ja sam isla pre 2 godine u USA na work&travel, pa su me sledece godine bez problema odbili za turisticku.
Pokusala bih opet, proslo je 6 meseci, ali ne verujem da cu dobiti. Oni imaju u arhivi sve razgovore koje snimaju, jer sam isla drugi put posle mesec dana, da bi mi drugi lik rekao: prosli put ste rekli "and J quote"... i citirao sve od a do s! strasno, Najgori su!
Raspitivala sam se, i znam bas puno slucajeva, gde je lik dobio vizu posle 7 dana, a neki ne mogu 3 godine, tako da...nema pravila.
Ako neko slucajno ima informaciju vise, feel free to share!
Inace, razgovor se odvija na srpskom (ako su stariji ljudi ili ako vide da neko ne govori engleski), i na engleskom ako vide da znas.

Show kakav tekst a btw povukla si topic star 4 godine a vec ima gomilu toga opisano o turistickim vizama

Turisticka viza b1/b2 se dobija na 10 godina. Pasos vracaju sutradan sa DHL-om na vasu adresu.
Inace prvi ulazak se odobrava na 6 meseci i ako se ide prvi i 100ti put. Turisticka viza sluzi iskljucvo za turisticke potrebe.
Inace svakog koga odbiju u nasoj zemlji taj ujedno umanjuje sanse celoj zemlji da nam budu ukinute vize za US jer je potrebno da broj odbijenih ne bude veci od x procenta da bi toj odredjenoj zemlji ukinuli vize. Otprilike oni tako mere kakva je pismenost/socijalna i ekonomska situacija u zemlji. Hrvatska se npr vrlo primakla tom procentu da im budu ukinute vize za US.
 
Da, znam, ali sam u sustini dosla do vrlo malo KORISNIH informacija, ako uopste do istih moze da se dodje, pa da probam ovako. Dakle, na koju foru dobiti turisticku vizu? Nemam jos uvek stalan posao, imam rodjake u usa koji bi garantovali za celu pricu, mada ni to izgleda nije dovoljno. Stvarno su tirani zesci, ne znam sta da radim.
Ako neko poseduje bilo kakvu info koja bi pomogla...ili odmogla...javite!

P.S. Turisticka viza se ne dobija na 10 godina u 100% slucajeva, i dalje mogu da je daju na 3 ili 6 meseci, kako oni procene.
 
Nema pravila i sama si sebi odgovorila. Poznajem i ja slucajeve koji su bili odbijeni pa aplicirali opet sledeci mesec i dobili. Stvarno nema pravila, nego kako te zakaci.
Tvoje je da pripremis sve sto traze, a ostalo je na njima.
Sto ne probas opet preko nekog programa kad ti se ide, svakako nemas stalni posao.

Sretno kako god :)
 
Da, znam, ali sam u sustini dosla do vrlo malo KORISNIH informacija, ako uopste do istih moze da se dodje, pa da probam ovako. Dakle, na koju foru dobiti turisticku vizu? Nemam jos uvek stalan posao, imam rodjake u usa koji bi garantovali za celu pricu, mada ni to izgleda nije dovoljno. Stvarno su tirani zesci, ne znam sta da radim.
Ako neko poseduje bilo kakvu info koja bi pomogla...ili odmogla...javite!

P.S. Turisticka viza se ne dobija na 10 godina u 100% slucajeva, i dalje mogu da je daju na 3 ili 6 meseci, kako oni procene.

Imati rodjaka koji "garantuje" za tebe i koji se nalazi u US je LOSA stvar. Na to se gleda kao dodatna mogucnost da ces ostati jer imas pomoc iznutra da ostanes.
Svako u sustini ko kada odgovori na razgovoru da li imate nekoga u US sa NE ima znatno vece sanse nego neko ko kaze da ima. Naravno ja ne preporucujem bilo kome da LAZE u ambasadi, samo kazem da to sto imas nekoga u US nije za pohvalu.
 
Imati rodjaka koji GARANTUJE za mene (i bilo kog drugog) se ne smatra kao losa stvar, niti sam ikad bilo sta slicno cula. Ko god da je imao garantno pismo, ne mislim da mu je to odmoglo u bilo kom smislu, niti naravno, davalo sigurnost da ce dobiti vizu. Ako moj rodjak garantuje da cu ja tamo ostati odredjeno vreme o njegovom trosku, i ako imam plan puta, ne mislim da je losa stvar, ili da moze da odmogne, u svakom slucaju.

pozz svima
 
Ako pricamo o turistickoj vizi b1/b2 koja moze da sluzi i za biznis posete. Naravno da je garantno pismo ne samo nepotrebno nego i nepozeljno. Doduse zavisi malo od slucaja do slucaja
Razlozi su vise nego ocigledni oni tu vizu daju za posete turistickim atrakcijama a ne da koristi neko tu vizu da bi ostao u US. Poseta turistickim atrakcijama se svodi kada neko ode na odmor na Floridu ili zeli da vidi New York a za to nema potrebe da ide u Alburkerki kod tetke. Da mu je tetka npr na Floridi ili Californiji/Havajima e onda je to drugo ajde kao u redu je hoces da obidjes Floridu. A zamisli nekoga ide turisticki da poseti USA a ima garanciju za neki grad gde je ono industrija jedino sto ima, give me a break. Moje licno misljenje je da ne bi komplikovali sada koja su pozivna pisma dobra a koja losa NAJBOLJE JE da niko ne prikazuje nikakva pozivna pisma vec je dovoljno vaucer od hotela sa Floride i to je to. Nema ama bas nikakve potrebe za garantnim pismom. Vizu dobijate ako imate ove ostale stvari

Novac na racunu
Pasos da se vidi da ste turista (stari/novi nebitno) a ne da Vam je USA prva i jedina destinacija.
Nekretine
Stalno zaposlenje kao i dokaz za odmor.

itd..itd

edit2: Osim toga da dodam da pravo garatno pismo nije ono kao napise Vam neko Email ja cu garantovati za tebe bla bla. Pravo garatno pismo je kada neko popuni I-134 za Vas da ce finansijski da da garanciju za Vas. Nesto kao zirant. To sluzi u slucaju da nemate novac na racunu a on Vas finansira za Vase turisticke bahanalije ali ako imate novac za racunu sve to je potpuno nepotrebno i suvisno a moze samo da odmogne.
 
Poslednja izmena:
U principu ako kazes da ides da posetis zabavni park to ce peace of cake da dobijes b1/b2 vizu ali ako kazes da ides da posetis brata koji je pri tome Green Card holder ili citizen na zalost ispada kao da ces ostati kod brata tj da ce ti brat biti "pomoc" da ces ostati u US. Naravno zavisi sa koje strane se posmatra ali ogroman broj slucajeva koji imaju brata/sestru, roditelje itd u US a imaju izmedju 20 i 40 godina su odbijeni zato sto "imaju" nekoga u US. U svakom slucaju ako imas brata u US ja sam protiv toga da se laze i u onim formularima i na usmeno pitanje treba odgovoriti iskreno pa sta bude.

Inace primetio sam da ovde ima mnogo "slucajeva" koji se "trude" da nadju nekoga posto-poto u US kako bi im poslao garantno pismo. To je potpuna budalastina. Ako nemate nikoga u US JOS BOLJE!!! Jer su Vam vece mogucnosti da cete dobiti vizu nego da nadjete nekoga koga jedva poznajete i da Vam da garantno pismo. Ako imate nekoga stvarno tipa brata onda to tako i napisite ili tako usmeno i recite kad Vas pitaju. Garantno pismo Vam ambasada nije ni trazila na listi dokumenata koji su potrebni. Vama ne trebaju cvrste veze sa US da bi dobili turisticku vizu vec cvrsta veza sa Srbijom da bi oni znali da se vi sigurno vracate.
 

Back
Top