PUTUJ, EVROPO!

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Posle Velimira Ilića, i Dragan Marković Palma se založio da Srbija odustane od priključenja EU ako Kosovo bude nezavisno


BEOGRAD - Dan posle predloga izaslanika UN Martija Ahtisarija, koji otvara vrata nezavisnosti Kosova i Metohije, u republičkoj vladi smatraju da u tom slučaju Srbija treba da odustane od puta u Evropu! Takav stav izneo je ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić tvrdnjom da "Srbija ne treba da ulazi u EU ako nam otmu Kosovo i Metohiju". Još tvrđi je stav Dragana Markovića Palme, predsednika Jedinstvene Srbije i uzdanice "narodnjačke" koalicije u Pomoravlju.

- Šta hoćete? Da ćutimo dok nam uzimaju i kuću i dvorište i pomoćnu zgradu? Znate li vi koliko je novca uloženo u Kosovo i Metohiju? Ja će vam reći - jako mnogo. Sa čime ćemo u EU ako nam uzmu sve? Zato ne damo naše i slažemo se s Velimirom Ilićem, mi smo koalicija i u 99 odsto svi mislimo isto - navodi Marković, koji se nada da će "ruski veto urazumiti Ahtisarija".

Potpredsednik Demokratske stranke Dragan Šutanovac kaže za Kurir da je ovakva izjava lidera NS štetna i da ga ne bi iznenadilo da Ilić "kao čovek koji inače daje neizbalansirane izjave, za pet, deset dana kaže da nije baš tako mislio".

- U suprotnom, to bi bio nastavak politike koju je vodio Milošević, a koja je bila katastrofalna za Srbiju. Ako okrenemo leđa EU, prekinemo odnose sa zemljama članicama ili slično, otežali bismo poziciju srpskog naroda na Kosovu i ostavili ih na milost i nemilost, bez zaštite i nade. Rešenje je suprotno onom koje nudi Ilić, a to je - Srbija u EU, ostatak regiona u EU - naglašava Šutanovac.

Bojan Kostreš, predsednik Skupštine Vojvodine i jedan od lidera koalicije okupljene oko LDP Čedomira Jovanovića, ocenjuje za Kurir da mu ponašanje Ilića i ostalih narodnjaka liči na "inaćenje deteta, koje se zatvori u svoju sobu i plače čim mu se nešto ne sviđa".

- To što Koštunica nije skupio hrabrosti da primi Ahtisarija je dokaz da on nipošto ne sme da bude mandatar za sastav nove vlade, a njegova koalicija je izgubila svaki kredibilitet da oko sebe okuplja novu vladu. Što se tiče izjava Ilića i Palme, one neodoljivo prizivaju eho devedesetih sa sve izolacijom, bombardovanjem, inflacijom, Jezdom i Dafinom - kaže Kostreš.

http://www.kurir-info.co.yu/arhiva/2007/februar/04/V-01-04022007.shtml
 
Meni nikako nije jasno šta se postiže sa tim glupostima tipa ''ako priznate Kosovo, odbijaćemo (koliko možemo :lol: ) prijem u EU ili ćemo prekinuti diplomatske odnose''....
Stvarno mislite da se neko napolju potresa zbog toga???
 
evropa i evropska srbija su izgubile jednog, nadasve vaznog,pouzdanog i vec ranije dokazano evropski orijentisanog politicara- palmu
:(
gubitak nenadoknadiv, posledice- ko zna kakve.
shokantno
:roll:
 
jomini:
Meni nikako nije jasno šta se postiže sa tim glupostima tipa ''ako priznate Kosovo, odbijaćemo (koliko možemo :lol: ) prijem u EU ili ćemo prekinuti diplomatske odnose''....
Stvarno mislite da se neko napolju potresa zbog toga???

jok. dovoljno je i da malo gricka nokte i da preskace dorucak.
 
jomini:
Meni nikako nije jasno šta se postiže sa tim glupostima tipa ''ako priznate Kosovo, odbijaćemo (koliko možemo :lol: ) prijem u EU ili ćemo prekinuti diplomatske odnose''....
Stvarno mislite da se neko napolju potresa zbog toga???


Наравно има ефекта,
треба да се стави до знања да будућност зависи од поступака ЕУ, ако покушају да нам отму косово, сваки даљи план за улазак у ЕУ личио би на покушај Србије да се припоји 3. рајху... пардон, 4. рајху.
 
Нико у Европи се никада није узбуђивао због нас,нити их је било брига шта се дешава код нас,ако нису могли нешто да опљачкају!Тако да ни шлихтање,ни инаћење не доноси ништа.:)
 
Tuzno,jako tuzno... kobajagi "narodnjaci" predstavljaju neki "treci put",a ovakvo ponasanje ce zestoko podeliti Srbiju...

Zanimljivo je poredjenje drzave sa kucom,dvoristem i pomocnom zgradom... sve sami neobrazovani majmuni...
 
Значи, чуо Веља и чуо Палма да је ЕУ затворила врата ?! :lol:
Тако. Сад смо један корак ближи реалности - ближи томе да откријемо "прави пут" :lol: :lol: Као да је то била тајна до сада. :lol: :lol: :lol:
 
Косово и Метохија не могу ни у ком случају бити камен спотицања европских интеграција Србије. Србија мора у ЕУ зарад свог српског народа и у Србији и на КиМ и у Црној Гори и у Републици Српској и целој БиХ и у Хрватској и у Македонији.
 
Naravno da treba da se sa Evropom dogovaramo oko svega i ne treba pomišljati na nekakve nove konflikte na bilo kom nivou. Ali treba biti mudar, strpljiv i jedinstven. Ne možemo posle dva dana da dignemo ruke i okrenemo leđa. Šiptari i idu na tu kartu........., oni čekaju šta mi preduzimamo i kakvi su nam sledeći potezi. Nadaju se da opet idemo u novu grešku. Ja znam da imamo još samo jednu šansu i posle toga je kraj, definitivno. Ta nova greška bi recimo bila baš ova, prekinuti odnose sa svima koji ne misle kao i mi u vezi Kosova. Ne baš sa takvima treba razgovarati ako treba i 35 godina, baš kako rade Grci na Kipru..........
 
Ako su Palma i Velja tako nesto predlozili onda tu soluciju moramo ozbiljno uzeti u razmatranje :D :D :D Ako je Ahtisari cuo za ovo sigurno ce radikalno izmeniti svoj plan za Kosovo, jer Velja je Velja, nije to tamo neki Bush!!!
 
С матором госпђом ЕУ треба да се растанемо и откажемо сарадњу док не обави "лекарски преглед" и регулише своје психичко здравље. :wink:
 
harier:
Ako su Palma i Velja tako nesto predlozili onda tu soluciju moramo ozbiljno uzeti u razmatranje :D :D :D Ako je Ahtisari cuo za ovo sigurno ce radikalno izmeniti svoj plan za Kosovo, jer Velja je Velja, nije to tamo neki Bush!!!
Ако су Палма и Веља тако нешто предложили, запитајте се с ким ће Тадић да нас ИПАК гура у Европу ? :D :D :D
 
Е можда треба да пошаљемо Вељу да НАГНА неке тамо бабе у ЕУ и САД да се мало жртвује па да КиМ остане у саставу Србије. Чак би добили и моментално члантво у ЕУ. А Веља би био цар!
 
Lacibg:
Ако су Палма и Веља тако нешто предложили, запитајте се с ким ће Тадић да нас ИПАК гура у Европу ? :D :D :D
Palma i Velja nas sigurno nece ugurati u EU, posto je ocigledno da oni ne zele da vide Srbiju u Evropi.
 
Дафмен:
Е можда треба да пошаљемо Вељу да НАГНА неке тамо бабе у ЕУ и САД да се мало жртвује па да КиМ остане у саставу Србије. Чак би добили и моментално члантво у ЕУ. А Веља би био цар!
Mozda bi mogao da NAGNA i Busha.
 
harier:
Palma i Velja nas sigurno nece ugurati u EU, posto je ocigledno da oni ne zele da vide Srbiju u Evropi.
Па то ти и причам, каква је то онда снага "демократског блока" ако из њених оквира искоче народњаци ? Поставља се онда и питање - кога ће то Б.Тадић да "води" у Јевропу ? Мене сигурно неће, ја сам му већ рекао да тамо не идем ... :wink:
 
Alekasandar2:
нећу ништа да одговарам, него да се јавим да ћу да мало одсуствујем, тражим нови аватар...
sto si stavio alessandru mussolini u avatar? :?
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
laci, u pravu si. 'de si ti za evropu, ne ide :?
potpuno se slazem sa tobom.

nego, neko ce trebati da vodi onih 2/3 gradjana koji se po svim istrazivanjima( od istrazivnja vladine kancelarije do strategica ili martena) slazu sa idejom: srbija u uniji
i mene uvek zapanji taj dobar podatak, s obzirom koliko smo poznati da znamo da donosimo zayeb procene. ocigledno, na srecu, sve manje
 

Back
Top