Anachronox

labo

Aktivan član
Poruka
1.481
poslije duzeg vremena i gomile isprobanih igrica koje su mi brzo dosadile naletjeh na ovu veoma zanimljivu. Doduse tek je igram oko 3 sata ali stvarno ima neki smek i opasnu atmosferu i pricu. U pitanju je punokrvni sf u vidu rpg-a..Znaci izvodjenje iz 3. lica, grafika nije nesto, mada joj se realno nema sta zamjeriti, za ono doba(2000 god) je odlicna.
Sam svijet anachronoxa je za mene vjerovatno najzanimljivije okruzenje s kojim sam se sreo u video igrama. Bolje od morovinda i gothica, barem meni jer mnogo vise volim cisti sf od fantazijskog.
Anachronox je grad smjesten u nekakvoj kugli u svemiru koji su izgradili alieni koji su misteriozno izumrli i cija je funkcija nepoznata. I svako malo se shiftuje, recimo nesto kao cube iz filma 'cube'
pretpostavljam da ce kako se igra bude priblizavala kraju odmotavati ta misterija oko anachronoxa.
Fajt je slican final fantasiju, sto mene malo smara, znaci potezni, moglo je bolje, al ajd....
U ostalim stvarima igra podsjeca na kotore. Tj kotori podsjcaju na nju posto je ona starija. S izuzetkom na mnogo mracniju atmosferu nego u kotoru koji je za moj ukus malo djetinjast. Ovdje bas ima fucked up likova i sljama...
Sami rpg elementi koliko mi se cini nisu nesto, sve je prilicno pojednostavljeno, al su zato kvestovi za sada jako zanimljivi, produkcija je dobra tako da mi do sada nije bilo dosadno i smorno iako je rpg u pitanju.
Cudi me da igra nije poznatija s obzirom da koliko vidim stvarno nije losa...Moja preporuka ljubiteljima rpg-a i onima koji vole dobru pricu i atmosferu...
Javljam utiske u medjuvremenu....
 
hm.. evo jos nekoliko dana i gotovo... Jedna sjajna prica se blizi kraju....Igrica je puna mana i bagova i tajni koje ne pisu cak ni u walkthroughu, ali to ne umanjuje ni malo osjecaj pri igranju...Misljenje je manje vise ostalo isto kao i na pocetku, uz neke male promjene.
atmosfera ipak nije toliko mracna koliko mi se cinilo, likovi jesu depresivni i melanholicni, jednom rjecju u mojoj lokaciji :)ali je mnogo zarazna, izmedju ostaloga zahvaljujuci muzici. Muzika je bas nahvaljena od kritike, i to s razlogom.
Rpg elementi su dosta neobicni. Ne moze se uticati na razvitak lika osim preko itema i izvrsavanja sidekvestova koji otkljucavaju neke posebne sposobnosti likova, takozvane worldskills i battleskills.

E sad fajt. Potezni fajt jako slican fajtu u final fantasiju. Ko je igrao ff jasno mu je na sta mislim...U pocetku mi je jako smetao al sad uzivam u njemu. Dok sam seu gothicu i diablu itd...klao i nervirao u realtime fajtu sa protivnicma ovdje samo uzivam. Nisu teski, a zanimljivi su, magije su sjajno uradjene ima ih tona, potezi isto.
Magije u anachronoxu su posebna prica. Ima ih raznih, za izvrsavanje bilo koje potrebno je naci kamenje, takozvani mystech, nesto kao rune, mystech je misticno kamenje ostavljeno od davno izgubljene civilizacije razbacano po svemiru. Ali to nije sve. U drugoj polovini igre dobijate neki kamen koji moze da se steluje. Znaci mogu se kreirati magije, kako autor kaze, postoji nekoliko miliona razlicitih kombinacija, i mogu se stvoriti veoma mocne magije. Ja sam stvorio neke ubitacne. Postoji i afinitet likova i protivnika prema razlicitim tipovima magija tako da ne postoji univerzalna formula za otkidanje...Naravno sve to je mnogo komplikovanije ali ne bih sad mnogo da duzim.
Likovi koje vodite su hm, recimo sareni... Glavni lik je klise krimi filmova i knjiga, privatno njuskalo kojem je zivot samo losh trip izmedju mamurluka. Od ostalih tu je npr smoreni junak iz stipova grdosija od 3 metra, pa tu je i umanjena demokratska planeta sa svim svojim stanovnicima. Sa nekim ekstremnim oblikom demokratije koji dodje nesto kao tiranija :), i jos neki obicniji likovi... Medju npc-ovima tu su neki od najbizarnijih likova ikada kao npr djevojka bez udova, lik koji zvace carapu od lika kojem je ta carapa stajala pola godine na istruljeloj nozi itditd... Sve u svemu gola zabava...
Glavna fabula je ono sto drzi i naravno da nije zanimljiva, davno bi batalio ovo cudo. Veoma originalno, mogla bi se dobra sf knjiga napisati, ili film sklepati. Ima tona(preko 3ipo sata) sinematiksa uradjenih u endzinu igre koji produbljuju pricu.
Sve je usko povezano uz taj mystech, ultimativno oruzje za potpuno unistenje ili milost bogova koji ce spasiti univerzum, vidjece se na kraju, nadam se....
Bitan dio price je jedna od teorija o nastanku svemira. U igri se smatra da zivimo(da glavni likovi zive) u jednom od univerzuma, tj da se svemir stalno radja i umire, radja i umire i tako u nedogled. Tj zbog viska materije u svemiru, nakon big banga i prvobitnog sirenja, gravitacione sile nadjacavaju i svemir se skuplja dok ponovo sav ne propadne u crnu rupu koja ce ponovo prethoditi big bangu i novom svemiru..E problem nastaje jer se desio disbalans. Neko iz prethodnog svemira izbacuje materiju u nash, nebili sprijecio skupljanje i kraj svog univerzuma i svoj kraj. To naravno ubrzava kraj naseg svemira, tj dovodi u pitanje i samo postojanje jer ako ne zavrsi prethodni, ovaj nece ni postojati, kao ni svi iza njega. Da ne bih otkrivao sve poslastice u prici, to je sve sto cu reci. Slaj i drugari su tu naravno da bi to sprijecili i osujetili zle(po njih) planove.
Nadam se da sam nekoga zainteresovao da nabavi i barem proba Anachronox. Sve to zato sto mislim da je nezasluzeno slabo prosao kod gamera, pa reko malo da ga nahvalim....
 
ovaj, mozes sto da ne, ako ti je distributer dobro snabdjeven... Ako nema, mogu ti ja dati link od kataloga "prodavnice" koja ima bukvalno SVE, po prilicno povoljnim cijenama ;) A mogao bih i sam to da prerezem na dvd ovih dana kod druga, ja nemam dvd rezac, a ovako bi bila jebada...
 
Nesto sam citao neke reviewe i naletih na dosta zanimljivu informaciju o Anachronoxu na wikipediji.

"Machinima film

Jake Hughes independently combined the game's cut-scenes into a feature-length film, which won three awards at the 2002 Machinima Film Festival. Machinima.com had to say about the film: "Anachronox: The Movie is a tour-de-force, one of the finest Machinima films produced to date, and probably the most accomplished Machinima feature to date. Hell, it managed to hold two over-worked jury members in a room for two and a half hours before the MFF 2002 - what more can we say?". Machinima.com is planning on releasing the film as a high-resolution DVD version, with extra footage and artwork."

Sekvence su zanimljive, tako da bi ovo trebalo da bude dosta zanimljiv 3d animirani film...

Inace u medjuvremenu, tj vec davno sam je zavrsio. Sve u svemu odlicna igra...
Ni dalje mi nije jasno kako je prosla ovako slabo.....
 
Ovaj, mogu ja da nabavim igru kod mog dilera ? i da li se placa?

ovaj, mozes sto da ne, ako ti je distributer dobro snabdjeven... Ako nema, mogu ti ja dati link od kataloga "prodavnice" koja ima bukvalno SVE, po prilicno povoljnim cijenama ;) A mogao bih i sam to da prerezem na dvd ovih dana kod druga, ja nemam dvd rezac, a ovako bi bila jebada...


Torrent je cudo:bye:
 

Back
Top