stampac LBP 2900 - problem sa instalacijom

sanja1984

Početnik
Poruka
8
Nikako da namestim stampac(nov je),pri instalaciji drajvera javlja da ne moze da prepzna usb konekciju,sve sam pokusala,pa sam cak formatirala,nosila stampac na proveru i radi a kod mene nece nikako.Molim vas pomozite!!!!!!!!!!!
please!
ne znam sta da radim!
Koga god da pitam svi se cude!
iz prodavnice gde sam kupila stampac su mi dolazili kuci i zacudili su se kad su videli da nikako nece!
Racunar sam inace kupila pre 3.godine(nov novcat,nije bio tad kao polovan)!
Super sve inace radi!
Savrsen je!
pomagajte!!!!!!!!!!!
STAMPAC JE CANNON LBP 2900 LASERSKI
 
Otkačiš štampač od kompjutera (fizički) , gurneš cd sa drajverima i instaliraš drajvere . Ugasiš Komp. Priključiš štampač. Upališ komp i pomoliš se bogu da sve proradi. naravno posle odeš u kontrol panel na "Printers and faxes" , add new printer , i odabereš u listi tvoj štampač i napraviš test page sa njim. :)
 
Sve sto si nabrojao ja sam uradila i opet nece da prepozna!
Danas sam uspela na momenat da ga namestim,naime prvo sam stavila novi xp(rekli su mi u servisu da moze i to da bude problem),nove drajvere za ASUS P4PE-X maticnu plocu i USB i onda je prepoznao usb i stampac i naravno onda je proradio,odstampala sam par strana!
Iskljucila sam kompjuter i ponovo ukljucila i desilo se da ga ne prepoznaje opet ( USB connection not recognized),
drug mi rece da na ASUS-ovom sajtu pise da moze da bude problema ako odmah posle instalacije Windows XP-a ne instaliram nove drajvere pravilim redosledom(i za USB i za maticnu)!Ne znam vise sta da radim!
Racunar sam kupila pre 3godine i ovo da mi se desi!
Nista nisam cackala po njemu,pazila sam!
Sve savrseno radi a stampac samo pravi ovaj problem!
pomagajte,..........
nemam vise ideja sta bi moglo da bude,nema koga nisam pitala,.....
:-(
 
Reci drugaru da ti donese to uputstvo za instalaciju o kome priča ili neka ti kaže url gde se ono nalazi. Očigledno da nije reč o hardverskom problemu jer si uspela da odštampaš par strana kako sama kažeš, dakle očigledno je problem u neophodnim driverima i/ili redosledu kojim se oni instaliraju.
 
ej ja sam se tome nadala,odmah sam na drajvere posumnjala ali kad sam pitala u prodavnici gde sam kupila stampac tj. u njihovom servisu oni su rekli da ne bi trebalo da drajveri budu problem!!!!
rekli su da je verovatno problem u samom windows-xp ili u maticnoj ploci!
pokusacu da namestim drajvere pa cu javiti!
hvala na savetu!!!!
pozdrav
 
Ma kakva kartica sa usb, da nebi nagadjali ovde bezveze sigurno imas nekog prijatelja koji ima komp, odneses to kod njega (sa tim usb kablom sa kojim si probala stampac) , Instaliras, probas, ako ne radi dobro, probaj sa zamenom usb kabla, ako opet ne radi pravac u radnju gde si to kupila, oni moraju to da ti rese,
u slucaju da radi na drugom racunaru, ti javi pa cemo i dalje pokusavati da resimo problem.
 
sanja1984:
Ma ja sam stampac vec nosila u radnju gde sam kupila stampac i stampac tamo radi ok.Usb kabl je zamenjen posto sam to ja za svaki slucaj odmah trazila da bih iskljucila mogucnost da je do Usb kabla!!!!!
To što kod njih radi, ne znači da su drajveri dobri. Na tom kompu pitanje šta sve nije instalirano od programa i drajvera, pa je moguće da povlači neki već postojeći drajver. Meni se isto dešavalo sa nekom zvučnom kartom, odem kod njih-radi, instaliram na kompu-ne radi. Dok nisam sam skinuo drajvere, nisam ništa uradio. Drugo, možda ona fora da li je USB 1.1 ili USB 2.0 Neki uređaji prave bitnu razliku, jednostavno neće da rade na USB-u 1.1 i tačka. Proveri i to.
 
sanja1984:
Ma stavila sam Xp sa Service Pack-om 2 i imam USB 2.0!
To sam uradila pre nego sto je stampac proradio privremeno!
cas stampac radi a cas ne radi(cas ga prepozna cas ne)!

__________________________________________________________________

Sve se moze resiti,samo se obratite kod prave osobe.
Ako je u BIOS-u podesen OS plug and play na YES onda moze doci do zabune,zato bi najpovoljnije bilo da ti BIOS bude podesen na DEFAULTS ili HIGH PERFONMANCE,
Drugo,iskljuci racunar i stampac i povezi USB koji dolazi od stampaca,ubaci u Usb konektor na ploci gde ti se nalaze prikljucci za Monitor,zvucnjike i ostalu multimediju,a ne na prednjoj strani kucista!
A zatim ukljuci racunar i ubaci CD sa drajverima,nakon toga ili ce ti Windows sam prikazati Nov detektovan Hardwer ili ces morati sama da pokrenes SETUP.exe sa CD-a.
Nakon toga restartuj racunar i uradi TEST PAGE i to je to.
A sto se tice Windows-a tj operativnog sistema,najbolji je Windows Xp professional,Service Pack 1 sa registarskim kljucem : 7QVT6-T2738-WRKJB-YKRFQ-XVK98.Verujte mi,najbolji je za SVE!
Ja drzim distributivni centar kompjuterske opereme i na svom racunaru koristim preko 150 programa,koji su preterano zahtevni,a XP verzija koju sam vec naveo je Savrseno podrzana sa te strane,sto pri tome XP Service PACK 2 i 3 nemaju blage veze!!!LINUX Red Hat i WINDOWS SP1 su PERFECT!Za sve ubuduce probleme obratite se na sledece informacije : Maxy_Dj_Hacker@hotmail.com,Hacker@beocity.net ili Tel:064/25-90-191...Od mene toliko...
 
Nenad-Click-ME:
...
A sto se tice Windows-a tj operativnog sistema,najbolji je Windows Xp professional,Service Pack 1 sa registarskim kljucem : xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx.Verujte mi,najbolji je za SVE!
Ja drzim distributivni centar kompjuterske opereme i na svom racunaru koristim preko 150 programa,koji su preterano zahtevni,a XP verzija koju sam vec naveo je Savrseno podrzana sa te strane,sto pri tome XP Service PACK 2 i 3 nemaju blage veze!!!LINUX Red Hat i WINDOWS SP1 su PERFECT!
...
Da vidimo šta smo imali:
- reklama
- distribucija piratskih ključeva
- netačne informacije
- kontradiktorne izjave

Mislim da je i više nego dovoljno.


 

Back
Top