Zbog čega čitate?

mr_pleasure:
da li citate zato sto ste culi da tako treba, da bi mogli da se hvalite kako ste nacitani, zato sto vas to istinski produhovljava, samo vam je samo zabavno ili...?
:oops: Pozdrav mr pleasure! :oops: :oops: Jos uvek se dvoumim da li mi je citanje ljubav ili strast..Mozda je i stara navika,koja je od "ovo morate da procitate za lektiru" prerasla u nesto tipa "sasvim normalna pojava."Ipak,ako se vratim 20 i kusur godina unazad,setim se bajki.Tako je sve krenulo.Verujem da je veliki broj nas voleo da slusa bajke,koje su citale mame ili bake...Nesto kasnije dosla je Hajdi i....Secam se i dan danas popularnih HAJDUKA,DRUZINE PERE KVRDZICE...(vise naslova i radnje u globalu)...Sa godinama novi likovi su dolazili...
Dok sam isla u srednju skolu,vremena je bilo vise...Sada,kada mi je zanimanje kao i tvoje,vremena je manje...ipak,nadje se... :oops:
Citanje ne shvatam kao pomodarstvo,mada sam svesna toga.O knjigama koje citam,koje sam citala retko govorim.Postoji mali broj osoba u mojoj okolini,sa kojima vredi na tu temu razgovarati.Veliki broj ljudi zivi ubrzanim zivotom i sa izgovorom"MA NEMAM VREMENA NI PRASINU DA OBRISEM SA KNJIGA KOJE IMAM."
:oops: :oops: E,VISE NECU DA DAVIM... :oops: :oops:

JOS SAMO OVO DA KAZEM...SKORO SAM "OTKRILA CUDO ZVANO FORUM" I ZELIM DA VAS SVE POHVALIM.ZAISTA,NAJBOLJI STE. :oops: NAROCITO SU MI ZANIMLJIVE DISKUSIJE IZMEDJU OSOBA SA RAZLICITIM MISLJENJIMA.
POZDRAV ZA SVE!!!!! :oops: :oops:
 
mr_pleasure:
da li citate zato sto ste culi da tako treba, da bi mogli da se hvalite kako ste nacitani, zato sto vas to istinski produhovljava, samo vam je samo zabavno ili...?
:oops: :roll: ZAISTA SE IZVINJAVAM,AL SAMO JOS OVO DA DODAM... :oops: STO SE TICE HVALISANJA O PROCITANIM KNJIGAMA.... :oops: MISLIM DA JE VENDI,NASA ESTRADNA UMETNICA DOBAR PRIMER "NACITANOSTI"....OVO JE NA RACUN NJENIH PRICA O OVOJ TEMI... :oops:
 
Ne mogu da objasnim tu potrebu za citanjem.Mogla bih da kazem da, jednostavno,volim i da zavrsim stvar,ali nije,ima tu nesto vise,mnogo vise.Potrebno mi je da osetim da se neko pitao isto sto se i ja pitam,da je jos neko trazio ono sto ja trazim,da udjem u tudje zivote,koji su sasvim nalik mom i pokusam da razumem.Osim toga i sama zelim jednog dana da postanem pisac,tako da je to jos jedan razlog za citanje :)
 
Misliti i kakiti i cvece brakiti (? - pa mora da se srimuje :D ) nije isto... a ovog puta cu nadam se raditi ovo ("ovo") sa cvecem...
Donekle isti razlozi koje su naveli Varna i SoBlue, ali ima i neke strasti, odusevljavanja time kako je nesto receno (propraceno obaveznim klimanjem glavom, iako mi nijedna knjiga jos manje recenica dosada nista nije na to klimanje rekla ili pokazala), zatim neke najgluplje svakodnevne stvari za koje sam mislio da ih niko nikada nije ni snimio, a ono pisac ih pomene... ipak, mislim da se najpre radi o jednom "senzibilitetu za zivot"; verovatno sa piscima koje citas delis "osecaj" za ovaj svet...
... i tako sam ja batalio cvece... :D
 
kortikal:
Misliti i kakiti i cvece brakiti (? - pa mora da se srimuje :D ) nije isto... a ovog puta cu nadam se raditi ovo ("ovo") sa cvecem...
Donekle isti razlozi koje su naveli Varna i SoBlue, ali ima i neke strasti, odusevljavanja time kako je nesto receno (propraceno obaveznim klimanjem glavom, iako mi nijedna knjiga jos manje recenica dosada nista nije na to klimanje rekla ili pokazala), zatim neke najgluplje svakodnevne stvari za koje sam mislio da ih niko nikada nije ni snimio, a ono pisac ih pomene... ipak, mislim da se najpre radi o jednom "senzibilitetu za zivot"; verovatno sa piscima koje citas delis "osecaj" za ovaj svet...
... i tako sam ja batalio cvece... :D


cool je to kada vidis da jos neko primecuje neke stvari.
 
"Kosmičke sile upravljaju putevima knjiga. Vrhovi prstiju onih koji drže knjigu nabijeni su istom kosmičkom energijom kojom su nabijeni vrhovi prstiju ljudi okupljenih na nekoj spiritističkoj seansi. Knjiga prelazi iz ruke u ruku terana energijom autorovih želja.
...Knjiga je čekala na vas tamo kako bi vam izmenila čitav život. A autor (koji je u medjuvremenu možda već umro) još uvek čuči negde u etru i posmatra ..."

I sve se događa uvek u pravom trenutku...
 
smeh:
"Kosmičke sile upravljaju putevima knjiga. Vrhovi prstiju onih koji drže knjigu nabijeni su istom kosmičkom energijom kojom su nabijeni vrhovi prstiju ljudi okupljenih na nekoj spiritističkoj seansi. Knjiga prelazi iz ruke u ruku terana energijom autorovih želja.
...Knjiga je čekala na vas tamo kako bi vam izmenila čitav život. A autor (koji je u medjuvremenu možda već umro) još uvek čuči negde u etru i posmatra ..."

I sve se događa uvek u pravom trenutku...
Jaoj, a tek ti tripovi sa knjigom kao medijem za drugo vreme i prostor... uuuuuuuuuuuu... :shock: :lol:
 
mishica:
Joy&fun:
Samo zato sto mi pricinjava pleasure. To si hteo da cujes?


O da! Samo zbog toga i zato citam ono sto se meni dopada a ne ono sto je u 'trendu' ili sto mi nude neki 'bestseleri'...pfffffffffff

ispravka ne kaze se U TRENDU nego u TRENDATJU... zvuci: blesavije ;)

inace delim tvoje misljenje vezano za knjige, mada ponekad i dobre knjige udju u trend, kao sto je npr VITA BREVIS od gordnera...
 
ja citam sve sto mi padne3 saka, ali sam i kadra da napustim citanje knjige, ako se smorim, i d PREDJEM NA DRUGU....nAZALOST, CITANJE ZAHTEV SAMOCU....Najlepsi trenuci u mojoj vezi su bili citanje knjiga ili novina u dvoje, pa cak i spremanje ispita svojevremeno....Earl grey caJ, Drumm duvan i laganica...
 
Betty:
ja citam sve sto mi padne3 saka, ali sam i kadra da napustim citanje knjige, ako se smorim, i d PREDJEM NA DRUGU....nAZALOST, CITANJE ZAHTEV SAMOCU....Najlepsi trenuci u mojoj vezi su bili citanje knjiga ili novina u dvoje, pa cak i spremanje ispita svojevremeno....Earl grey caJ, Drumm duvan i laganica...

da me vidi moja mila majka.
 
kortikal:
smeh:
"Kosmičke sile upravljaju putevima knjiga. Vrhovi prstiju onih koji drže knjigu nabijeni su istom kosmičkom energijom kojom su nabijeni vrhovi prstiju ljudi okupljenih na nekoj spiritističkoj seansi. Knjiga prelazi iz ruke u ruku terana energijom autorovih želja.
...Knjiga je čekala na vas tamo kako bi vam izmenila čitav život. A autor (koji je u medjuvremenu možda već umro) još uvek čuči negde u etru i posmatra ..."

I sve se događa uvek u pravom trenutku...
Jaoj, a tek ti tripovi sa knjigom kao medijem za drugo vreme i prostor... uuuuuuuuuuuu... :shock: :lol:

cuj... ko razume shvatice...
a "tripovima" bas nesto i nije mesto ovde...
 
smeh:
kortikal:
smeh:
"Kosmičke sile upravljaju putevima knjiga. Vrhovi prstiju onih koji drže knjigu nabijeni su istom kosmičkom energijom kojom su nabijeni vrhovi prstiju ljudi okupljenih na nekoj spiritističkoj seansi. Knjiga prelazi iz ruke u ruku terana energijom autorovih želja.
...Knjiga je čekala na vas tamo kako bi vam izmenila čitav život. A autor (koji je u medjuvremenu možda već umro) još uvek čuči negde u etru i posmatra ..."

I sve se događa uvek u pravom trenutku...
Jaoj, a tek ti tripovi sa knjigom kao medijem za drugo vreme i prostor... uuuuuuuuuuuu... :shock: :lol:

cuj... ko razume shvatice...
a "tripovima" bas nesto i nije mesto ovde...
ih sad... nemoj se vredjamo... btw, trip = "kreativno shvatanje i tumacenje pojedinih procesa (naizgled obicnih)"...
 
kortikal:
smeh:
kortikal:
smeh:
"Kosmičke sile upravljaju putevima knjiga. Vrhovi prstiju onih koji drže knjigu nabijeni su istom kosmičkom energijom kojom su nabijeni vrhovi prstiju ljudi okupljenih na nekoj spiritističkoj seansi. Knjiga prelazi iz ruke u ruku terana energijom autorovih želja.
...Knjiga je čekala na vas tamo kako bi vam izmenila čitav život. A autor (koji je u medjuvremenu možda već umro) još uvek čuči negde u etru i posmatra ..."

I sve se događa uvek u pravom trenutku...
Jaoj, a tek ti tripovi sa knjigom kao medijem za drugo vreme i prostor... uuuuuuuuuuuu... :shock: :lol:

cuj... ko razume shvatice...
a "tripovima" bas nesto i nije mesto ovde...
ih sad... nemoj se vredjamo... btw, trip = "kreativno shvatanje i tumacenje pojedinih procesa (naizgled obicnih)"...

ops...
pogresno smo se razumeli... nije mi cilj bio nikakvo vredjanje
 
Da pobegnem od realnosti... Da se srodim sa dusom na papiru... Da osecam... Da se slozim ili ne slozim... Da razumem i uspokojim se u svom novom razumevanju iniciranom necijom pisanom recju ili nespokojna provedem noc prebirajuci te iste pisane reci... Da naucim da se opustim u obaveznoj neudobnosti zivota...
 
mr_pleasure:
da li citate zato sto ste culi da tako treba, da bi mogli da se hvalite kako ste nacitani, zato sto vas to istinski produhovljava, samo vam je samo zabavno ili...?
Citam zato sto u knjigama pronalazim svet u kojem bi volela da budem,daleko od realnosti sadasnjice,u nekim knjigama srecem lica koja zive onako kako bih ja zivela,naravno to je samo san jer je neizvodljivo,u svakom slucaju lepo je mastati
 

Back
Top