Studentska zadruga

Nanica

Obećava
Poruka
63
Zanima me dali se neko zaposlio preko studentske zadruge i kakva su vasa iskustva? Takodje bi htela da m i neko objasni celi postupak, kako se prijavljuje, dali se potpisuje neki ugovor i sl. Unapred se zahvaljujem!
 
idi u stud zadrugu koja te zanima i tamo ti sve pishe....ako si student <26 godina treba ti index a ako si starija onda radna knjizica ili sta se vec dobija na birou...ja sam se prijavila bez knjizice u domu omladine i zvali su me jednom na lepljenje deklaracija pa nisam otisla...bez knjizice znaci da su tada primali bez ikakvih dokumenata
 
Omladinske zadruge su prevarantske organizacije!Koriste mlade i neiskusne ljude da bi ono lako dosli do zarade a nas salju na radna mesta na kojima se retko ko zadrzi i po nekoliko dana.Salazem sa tim da su neljubazni,ponasaju se kako da mi postojimo za njih i da smo mi neka niza rasa...Ti iz Bulevara su najgori,njihove sluzbenice su takve kucke da je meni par puta doslo da joj kazem sve i svasta koliko me je kreten iznervirala.ali ipaknecu da se spustam na taj kokosraski nivo!Kada dodjes pitaju te tamo sta bi mogao da radis,koliko sati dnevno...i sve to lepo zapisu i onda te pozovu ponude ti nesto sto ti nema sanse da prihvatis,trazi od tebe u sred skolske godine kada traju vezbe i predavanja da radis nesto od 7-15h i ti ima azes kako ne mozes zabog fakulteta ona ne se prosto naljuti sto je odbijas i ne da ti priliku da je pitasa ima li sta drugo.a kada dodje raspust i kazes joj da si slobodan i da sada mozes da radis mesec-dva u kontinuitetu ona te pita gde zivis,ja na NBG,i ti se ponadas da te je to pitala zbog toga da ti da nesto u tom delu Beograda,ona mi bez pardona kaze da posla ima u Padinskoj Skeli!!!!Iznervirao sam se ponovo,moram da prestanem da pisem o njima!!!!
Onda ja odem u drugu zadrgu gde me prihvate kao da sam im rod,otvoreni su za sve kompromise,ispricaju ti pricu u kojoj je sve savrseno,rais malo a zaradis mnogo i budala poleti!Onda odes na aerodrom,gde ti kazu kako je to laganica posao,istovaras i utovaras torbe iz aviona,160 radnih sati,za to te placaju 310 evra...ma opustencija!Ali ti dodjes prvi dan na posao,oni ti daju raspored,prva cetiri dana radis kao osudjenik,smene su im od 530 do 1730,6-18,11-22,za to vreme se oderes od posla,nemas vremena ni vode ponekad da pijes po nekoliko sati,torbe su teske kao crna zemlja,u avionu se temperatura za 10 minuta promeni za 40 stepeni!!!!,poguren si,o tome kliko je posao opasan i da ne pricam,kakvi su sefovi kreteni,moras da nosis svoju hranu ako nisi zainteresovan da za sendvic dajes i po 150 dinara.U zadruzi ti kazu da radis 160 sati,e ja za mesec dana imam skoro 190 krvavih sati.A onda dolazo plata na red,ogulis se od posla za 15 dana a oni ti isplate 11000 dinara za 90 sati rada,to je nekih 130 dinara po sati,zadruga ti inace kaze da si placen od 155-170 dinara!!!Kada radis 12 sati tj smenu od 530-1730 ustajes u 4h da bi stigao jer do areodroma vozi samo 72 koja ide na svakih pola sata...Umorio sam se!Prevaranti!!!Za te pare mozete da radite neporedivo lakse poslove i zato ne pristajte olako na tu primamljivu ponudu od 310 evra za 160 radnih sati,to je laz!
Pozdrav!
 

Back
Top