Viza za Austriju

Nije komplikovana sama procedura za dobijanje vize koliko neljubaznost zaposlenih u ambasadi i ogromni redovi, a o višesatnom čekanju da ne pričam...
Za turističku se dokumentacija preda, a po odgovor se dolazi za 7 dana. Na primer nama se desilo da smo suprug i ja podnosili zahtev zajedno, ja dobijem vizu a on ne, pa su ga naknadno zvali da dođe ponovo jer je "neko zaboravio njemu da zalepi vizu u pasoš".
Kad je neko iz Beograda to nije tako strašno, dok u našem slučaju ta 3 odlaska do tamo su bili prvenstveno gubljenje vremena ali i novca.
 
Ja mogu da ti predložim da odeš u agenciju pored ambasade da se raspitaš,jer oni rade sve što je potrbno za vizu,popunjavaju formulare,prodaju karte i znaju šta ti je od dokumenata potrebno.Možda imaju ineke kombinacije za preko reda itd.
 
Ako imas sve potrebne papire 5 radnih dana.......al ima da se nacekas u redu.....i odi sto ranije...u 3h nocu..jer postoji kvota koliko zahteva se prima dnevno.Tako je bar bilo ranije...odes u agenciju preko puta..gde dobijes broj kako bi se organizovali u redu :|
 
Ta agencija koja se nalazi u blizini ambasade može da vam popuni formulare i za taj posao naplati određenu svotu, ali NIKAKO ne savetujem, meni su na nekoliko stvari pogrešili pa su me nakrpili u Ambasadi, čak su mi i papire složili po pogređnom redosledu, tako da mislim da je ipak bolje zaobići ih.
Što se tiče redova postoje ljudi koji prodaju mesto u redu za oko 30 eur, ...kao i ispred Lui Vuiton butika...
Brojeve u redu ne deli nikakva agencija već jedan od grdosija iz obezbeđenja ambasade.
 

Back
Top