Koju konfiguraciju

pericco

Zainteresovan član
Poruka
116
Imao sam Asus A7V8x-x matičnu ploču i AMD Atlon procesor koji je radio na 1.7GHz. Crkla mi je ploca i naravno treba je zameniti, a ovakva m.p. košta oko 40e, ali ja bih stavio neku plocu koja bi podržavala neko dalje nadograđivanje(npr. procesor). Posto se sada uglavnom prodaju 64bit-ni sistemi trebalo bi da promenim i procesor. Pa pitam koja je to matična ploča i koji procesori(64bit) se uglavnom sada prodaju kao neka osnovna konfiguracija i koliko to otprilike košta.
 
Osnovne su jos uvek za AMD soket 754 ali si ogranicen na Semprone ili polovne Athlone.Cene ploce+procesora za s754 krecu se od 80Eura pa do 180-190 Eura ako uzimas top modele kao
EPOX 8NPA-SLI + Athlon 3700.Moj predlog bi bio neki Celeron za soket 775 i neka ploca bazirana na 965 cipsetu.Jeste skuplje ali imas odlicnu osnovu za nadogradnju.A ako ostavljas staru memoriju i AGP grafiku onda neka s939 kombinacija.One se krecu od 55Eura za ploce i 65Eura za Athlon procesore,mada su se pojavili i Semproni 939 koji su jeftiniji.
Valjda ce ti ovo pomogne.
 
Ljudi pozdrav,

Kao prvo manite se Epox-a,cipset je doduse nf4 ali sam proizvodljac nezna da je sastavi ,moj predlog Gigabyte K8N bilo koja verzija,posto postoji i sa integrisanom grafikom,a skoro sve imaju pci express slot u kombinaciji trazi sempron 3000 na 1800 mhz.Ja sam dugo bio fan Intela ali ih vise ne preporucujem bar dok core2 ne pojeftini
 

Back
Top