opadanje kose,stres,stitna zlezda

lepotuska

Početnik
Poruka
7
Usled stresa proradila mi je stitna zlezda i pojavilo se intenzivno opadanje kose.Kosa mi je uglavnom sva opala pre nekih 4 meseca.Od tada utrljavam u kozu glave minoxidil 5% po savetu dr.Lalosevica dermatologa.Polako je pocela da raste ali uglavnom prvo kao bele dlake,vrlo tanke koje kasnije prelaze u crne, jace.Medjutim pri utrljavanju dolazi i do znacajnog opadanja tih belih dlaka.Da li ima neko ko je imao slican problem?Da li ce mi kosa porasti jer se sve to sporo odvija.Lalosevic mi je rekao da je to proces koji traje godinu dana.Molim za odgovore.Hvala.
 
Znam da je opadanje kose veliki problem, bilo da je u pitanju genetika, hormonski poremecaj, posledica stresa...Imala sam slican problem svojevremeno, upravo kao posledica stresa. Moj je savet da se maksimalno potrudis i problem resavas od samog pocetka - od stresa. Znam, reci ces da je to tesko. Slazem se, tesko je, ali sve se moze. Za stitnu zlezdu ima dobrih lekova. Kad to saniras kosa ce sama krene sa rastom. Zrav organizam ce pruziti korenu kose dovoljno hranjivih tvari i to je to. Moj ti je savet da krenes tim redosledom. Zelim ti puno uspeha!
 
slazem se sa Tackom, prvo stres, pa stitna zlezda, pa kosa...a kosa ce rasti sporo, posebno ako se radi o poptpunoj alopeciji )potpunom gubitku kose): to nije od tiroidne zlezde nego jednostavno reakcija tela na stres: nekome lupa srce, neko dobije cir, a nekome opadne kosa - na pecate ili potpuno sto je na zalost tvoj slucaj. Slusaj Lalosevcica, dobar je dermatolog iako je mator. Samo strpljivo i polako, ne mozes ubrzati proces, a nerviranje nece doprineti poboljsanju. POzz
 
Ja sam imala slican problem... Prosle godine u septembru je pocela da mi opada kosa, ali se nisam puno brinula jer meni svake jeseni malo jace opada kosa. Medjutim, opadanje se nastavilo citava tri meseca i opalo mi je 50% kose, a ionako sam imala slabu i retku kosu. Opadanje je bilo ravnomerno (ne u pecatima). Otisla sam kod dermatologa koji mi je objasnio da je kod zena uzrok alopecije vrlo retko nasledni faktor, a najcesce neki prolazni hormonalni poremecaj, organska bolest ili stres, i da kada uzrok prestane, prestane i opadanje kose. Preporucio mi je da za pocetak uradim opstu krvnu sliku, hormone stitaste zlezde i kompletan ginekoloski pregled (brisevi i UZ), a da kosu pocnem da perem samponom Alpecin C1. Takodje je rekao da se Pilovit, Pilfud, Regaine i ostali preparati na bazi minoxidila prepisuju kao poslednje resenje, jer kad se jednom pocne sa njihovom upotrebom, obicno se moraju koristiti "do kraja zivota". Uglavnom, moji nalazi su bili uredni, a kosa je i dalje nastavila da opada ali sve manje i manje, da bi posle 2 meseca opadanje prestalo. Postoji i losion iste marke koji se utrljava u kozu glave da bi efekat bio bolji, ali ja sam koristila samo sampon kojim sam prala kosu na svaka 2-3 dana.

Pretpostavljam da je kod mene uzrok bio stres, ali ja sam i dalje pod stresom :sad: , pa se brinem sta ce dalje biti :confused: . A i ne znam da li ce mi se i kada kosa bar malo "progustiti", jer ovako je stvarno jadna :roll: Planiram da probam onaj prirodni sampon od kosilija, pantenola, AD kapi, kapi koprive i ricinusovog ulja, pa ako je neko vec imao iskustvo sa njim neka javi! Ili preporucite bilo kakav prirodni preparat, jer mislim da je bolje isprobati sve prirodne alternative pre nego sto se postane zavistan od hemije.
 
svaka čast svakom dr-u, neću da objašnjavam zašto, jasno je,..... medicina je obimna nauka i ko joj se stvarno posveti stalno uči i izgradjuje svoju kompetenciju, i uz dužno poštovanje dr-u Laloševiću, ALI, ljudi, prestanite da lečite posledice, ajde malo uzroke, ajde malo prirodnijim putem, ajde da "nagovorimo" organizam da saradjuje, a ne da ga bombardujemo najagresivnijim hemijskim medikamentima, ajde malo holistički pristup, ajde da lečimo čoveka, a ne bolest!
Kreni od uzroka, menjaj ishranu, jedi vitamine, reši uzrok stvarno, naravno, radi i spolja sa PRIRODNIM losionima, i rezultat mora da dodje, možda malo sporije, ali mora da dodje.
 
lepotuska:
Ima li jos neko sa slicnim iskustvima, problemima?

Ima,naravno,ja vec skoro 9g,od smrti muza,koji je iznenada umro pred mojim ocima,srcani udar, mucim muku sa alopecijom,svi nalazi u redu,a kosa opada..... i to naravno kad sam pod stresom (sto je jako cesto),nekad se smiri,naraste,cim se nesto desi sto poremeti ,odmah se na kosi odrazi.
Nedavno mi je sinu konstatovana dijagnoza: ulcerozni colitis , i drugarica mi rece: "Vidjeces kad ti kosa naglo pocne opadati"......i upravo je tako bilo.
Lijek pravi ne znam,znam samo kad mi je u zivotu relativno o.k. da onda i sa kosom bude.....
Nema sta nisam probala,na koje pretrage nisam isla,sta sve nisam stavljala na glavu.
Problem je definitivno u psihi.
 
U zivotu postoje problemi koji ne mogu da se rese, ali moze da se nauci kako da se daleko lakse izladje na kraj i zivi sa njima, i nosi sa njima, i to covek ne moze i ne mora sam - niko ne mora da bude 'takav-sam-kakav-sam!' do kraja zivota. Postoji razlog zasto ti na zivotne probleme reagujes tako sto ti opadne sva kosa, a drugi ljudi se sa istim ili daleko vecim traumama nose bez opadanja kose ili drugih somatizacja te vrste. Psihoterapija svakako ne mozed a resi nesrecnu okolnost toga sto ti dete ima ulcerozni kolitis, ali moze da potrazi uzrok zbog cega je tvoja reakcija na probleme takva kakva jeste: to je zapravo onaj PROBLEM koji psihoterapija resava a koji lexi u tebi; a probleme u realnosi koji su deo zivota svakako da ne moze da ti resi.
 

Back
Top