Kako se osecate?

Kako se osecate?

  • Tuzan sam

  • Radostan sam

  • Ravnodusan sam

  • Duboko sam nesrecan

  • Srecan sam

  • Zadovoljan sam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

JerryRopero

Primećen član
Poruka
835
Interesuje me , forumasi, kad pomislite na sve ovo sto nam se desavalo zadnjih 15 godina, sankcije, ratovi, unistenje Republike Srpske Krajine, antisrpska politika zapada, bombardovanje Srbije, 2 miliona srpskih izbeglica, okupacija i otimanje Kosova, nedozvoljavanje Srbima da imaju pravo na ono sto se vec dozvoljava i daje drugima - koje vam osecanje preovladjuje?

Da li ste tuzni, radosni, besni, ravnodusni, nesrecni, frustrirani, srecni? Hvala na odgovorima.
 
tuzna sam zbog ratova,bombardovanja i sankcija.
a za ostale (dzerijeve tripove) mi je sve ravno...
i necu da glasam jer je tema postavljena sugestivno.
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
pa nebitno je ovde sta je razlog , ono sto je poenta i pitanje jeste kakvo osecanje izaziva u tebi sve to sto se desilo. pitanje koje kriv i zasto je to tako nije tema ovde vec kakva osecanja ljudi nose kao posledicu svih ovih dogadjanja.
 
glupost. nigde se ne pominju strani placenici niti bilo sta drugo slicno tome.

sve sto nam se desavalo ovih 15 godina - desavalo se svim srbima - demokratama, radikalima, spsovcima, ovima i onima.

pitanje je jako prosto i jedino sto treba da odgovorite jeste kad pomislite na sve ove dogadjaje i stvari koje su nam se desile, kakvo osecanje u sebi imate.
 
JerryRopero:
glupost. nigde se ne pominju strani placenici niti bilo sta drugo slicno tome.

sve sto nam se desavalo ovih 15 godina - desavalo se svim srbima - demokratama, radikalima, spsovcima, ovima i onima.

pitanje je jako prosto i jedino sto treba da odgovorite jeste kad pomislite na sve ove dogadjaje i stvari koje su nam se desile, kakvo osecanje u sebi imate.

jeste, samo ti uvek govoris da su demokrate srecne zbog toga :)
nije bitno i ja sam ranije bio tuzan i razocaran, ali sad se osecam kao sto sam vec rekao...
 
pa neke demokrate jsu srecne zbog toga. Mislim evo tu imas primere onih pacenika i jadnika inagadadadavide, eraserheada , crow-a i jos po nekih koji su presrecni sto ce srbi i srbija imati najmanju drzavu od prvog srpskog ustanak do danas, presecni su jer se na teritoriji srbije prave tudje drzave, ruse nase crkve, manastiri, zapisavaju i zaseravaju nasa groblja, srbi ubijaju, getoizuju, zatvaraju, maltretiraju.

ja kad na sve to pomislim budem duboko tuzan i nesrecan, a oni su vidis, srecni i zadovoljni sto je to tako. Upravo sam zato i postavio ovu anketu da vidimo koje je osecanje kod vecine na ovom forumu preovladjujuce.
 
Trenutno ne bih da sam u koži i jednog domaćeg političara.
Iz svega što vidim, neki se izvlače ali ne žele da javno priznaju već naprotiv, drugi sležu ramenima, treći se istrčavaju.
Suština - biće kako nam drugi "nalepi"...
Kad pogledaš kroz istoriju nam krvavu, u ratovima smo imali strahovite žrtve a teritorije smo gubili-dobijali kroz razne medjunarodne dogovore.
 
JerryRopero:
pa nebitno je ovde sta je razlog , ono sto je poenta i pitanje jeste kakvo osecanje izaziva u tebi sve to sto se desilo. pitanje koje kriv i zasto je to tako nije tema ovde vec kakva osecanja ljudi nose kao posledicu svih ovih dogadjanja.
ondak; tugu, bes i razočaranost
sreće nema ni u tragovima, a ne vidim i zašto bi je bilo, kod svakog normalnog.
 
JerryRopero:
presrecni sto ce srbi i srbija imati najmanju drzavu od prvog srpskog ustanak do danas.
nije bitna teritorija,bitni su ljudi.
i ne treba da gube zivote zbog iste.
jer teritorija se ne osvaja ratom ko pre dvadeset i kusur vekova,nego ljudstvom.bas kao sto su siptari uradili.razmnozavali se i ne moze im niko nista sada niti im se dole zna broj.a ti bi ih slao da ginu,pa da nas usled svih migracija,ratova i ostalog bude jos manje.i za koga onda cela ta drzava...za fantome,mozda?

i nije tacno da je bilo ko srecan.
ja prva osecam bes,tugu,razocarenje sto je bas mene i moju drzavu i narod zadesilo sve to.
i bes prema ljudima koji nemaju mere,koji godinama vec trtljaju izlizane ideologije koje ce jos dublje da nas vode i gadjenje prema onima koji se na to primaju,i strah od onih koji nisu sposobni da dugorocno sagledavaju stvari i da pogledaju istini u oci.
eto sta osecam.
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
najveca gluposti i laz koju pricaju antisrpski lobisti a prezentuju nam na ovom forumu njihovi teletabisi jeste da teritorija nije bitna.

To je kao da vam neko kaze, nije bitno dal zivis u garsonjeri od 20 kvadrata ili vili od 500 kvadrata. pa da je to tako, kako kazes, ne bi se za 10.000 godina ljudske civilizacije ljudi nonstop borili i ratovali za teritorije.

Nacija bez teritorije - je osudjena na propast , njeni resursi i mogucnosti su ograniceni, mogucnost za napredak takodje.

Tako je Vizantija mislila da teritorija nije bitna pa je prepustala jednu po jednu pokrajinu Turcima, a gomilala bogatstvo u Konstantinopolju koji je tada bio najbogatiji grad na svetu, dok na kraju se cela vizantija nije svela na grad Konstantinopolis, bez teritorije . Isto sledi i Srbima.

Jel ti mislis da ce Siptari da se zaustave sada kad nam otmu Kosmet? Nece. Videce da su Srbi slabi i kukavice i to ce im biti motiv vise da se dalje sire i da dalje nastave da nam otimaju zemlju, unistavaju narod, proteruju i ubijaju ljude.

Vi demokrate se zalazete za ulazak u EU. Deo te EU ce biti i Albanija/Kosovo. Po zakonima EU , u EU nema unutrasnjih granica i svako moze da ide da zivi/radi gde god pozeli unutar EU. To znaci da ce Siptarima biti omoguceno zakonski da se dalje sire, naseljavaju i kupuju po Srbiji. Onda ce opet biti cijeg ovce toga i planina. No vi demokrate ste autisticni, egoisticni, vas ne zanima nista van vaseg sela, ulice, kraja. Vecina je Srba danas nazalost takva pa ja predvidjam da ce se nestanak i unistenje srpske drzave i naroda nastaviti. Sve dok se ne promenimo. A ako se ne promenimo - nestacemo. U to nema sumnje.
 
JerryRopero:
Vi demokrate se zalazete za ulazak u EU. Deo te EU ce biti i Albanija/Kosovo. Po zakonima EU , u EU nema unutrasnjih granica i svako moze da ide da zivi/radi gde god pozeli unutar EU. To znaci da ce Siptarima biti omoguceno zakonski da se dalje sire, naseljavaju i kupuju po Srbiji. Onda ce opet biti cijeg ovce toga i planina. No vi demokrate ste autisticni, egoisticni, vas ne zanima nista van vaseg sela, ulice, kraja. Vecina je Srba danas nazalost takva pa ja predvidjam da ce se nestanak i unistenje srpske drzave i naroda nastaviti. Sve dok se ne promenimo. A ako se ne promenimo - nestacemo. U to nema sumnje.

Isto tako Srbi onda mogu po toj logici da naseljavaju, kupuju i prodaju - Kosovo/Albaniju, Hrvatsku, Sloveniju, BiH, Englesku, Nemačku...

A?
 
mogu naravno. ali samo teoretski . sobzirom da srbi imaju najgori natalitet u evropi njihove sanse za tako nesto su vise nego smesne. Srbi jednostavno nisu spremni da udju u EU , pre svega bioloski gledano, jer natalitetom nece moci da odbrane svoju teritoriju stoga ce doci tu druge nacije koje ce zauzeti srpski zivotni prostor.

Znaci da bi usao u EU mora prvo svoju drzavu i narod da dovedes na jedan nivo da mozes da izdrzis konkurenciju. Ako ne mozes - nestanes.
 
JerryRopero:
mogu naravno. ali samo teoretski . sobzirom da srbi imaju najgori natalitet u evropi njihove sanse za tako nesto su vise nego smesne. Srbi jednostavno nisu spremni da udju u EU , pre svega bioloski gledano, jer natalitetom nece moci da odbrane svoju teritoriju stoga ce doci tu druge nacije koje ce zauzeti srpski zivotni prostor.

Znaci da bi usao u EU mora prvo svoju drzavu i narod da dovedes na jedan nivo da mozes da izdrzis konkurenciju. Ako ne mozes - nestanes.

Odbijanje ulaska u EU nije prepreka da ćeš odbraniti teritoriju. Ako nastavimo tim tempom da umiremo, a ne rađamo, svakako nestajemo. Tu nema nikakve razlike.
Onda će Srbija opet ostati pusta i neko će samo "ušetati".
 
JerryRopero:
mogu naravno. ali samo teoretski . sobzirom da srbi imaju najgori natalitet u evropi njihove sanse za tako nesto su vise nego smesne. Srbi jednostavno nisu spremni da udju u EU , pre svega bioloski gledano, jer natalitetom nece moci da odbrane svoju teritoriju stoga ce doci tu druge nacije koje ce zauzeti srpski zivotni prostor.

Znaci da bi usao u EU mora prvo svoju drzavu i narod da dovedes na jedan nivo da mozes da izdrzis konkurenciju. Ako ne mozes - nestanes.


Problem sa natalitetom tj "belom kugom" imaju razvijenije zemlje. Ne žele da se odreknu kvaliteta života koji je napredak doneo. Kada bi birao izmedju kartonske ili blatne kuće naspram stana šta bi izabrao? Zar da neko ko je završio visoke škole na kraju živi u plemenskim uslovima? Sa druge strane imamo za primere jednu Kinu, Indiju pa i to Kosovo gde se ne vodi precizna evidencija stanovništva.
Civilizacija je baš zeznuta?
 

Back
Top