Пољски председник Качински "Косово шиока аутономија у границама Србије"

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Ево нашао сам линк, на пољском је али разумљиво је:
Пољски председник Качински је у сусрету са румунским председником Басескуом изразио став да „Косово треба да буде широка аутономија али у границама Србије”

http://www.prawy.pl/?dz=nowosci&id=21526&subdz=2

„Zależy nam na stabilizacji w Kosowie i na uniknięciu reakcji domina. Kosowo powinno zachować szeroką autonomię, ale w ramach Republiki Serbii” - zaznaczył prezydent Kaczyński.
 
Torrente-BG:
Koga zabole sta misle poljski i rumunski predsednici.

Нас, а то ј епрви пут да Пољски политичар стане на страну Српске политике, посебно што су Пољаци и Румуни верни Амерички савезници.
 
Torrente-BG:
Ma oni se nista ne pitaju tako da je njihov sta totalno nebitan

размисли:
да ли би Коштуница и посебно тдић имали моода да одбаце Актисаријев план ако им неко са запада није потајно одобрио? тадић је толика увлака америчким демократама да не пишки без керијевог одобрења.
опет иста ствар је и са Пољацима, који нам никада нису били наклоњени, одједном то кажу, а Шпанци пре њих.
Онда је највероватније да Америка води двоструку игру, јавно подржава Албанце, а тајно говори својим савезницима да раде против Албанаца.
Лично ни Румуни ни Пољаци ни Шпанци ни тадић ни Коштуница не би писнули да им Америка није одобрила.

Америка јавно подржава Албанце, да не испадну шоопци, а тајно подговара своје савезнике да раде против Албанаца. Откуд Меркелова да се залаже за компромисно решење? Први пут да неки немачки канцелар прича о компромису и на балкану.

И још нешто, све земље европе су у начелу подржале Актисаријев предлог али се ни једна није усудила да тврди да је то коначно, сви као "подржавају", "дају подршку напорима" итд....
 
Poljska je suverena drzava,i njihovi zvanicnici mogu da pricaju sta hoce(a poljski zvanicnici su poznati po idiotskim izjavama koje su moguce jedino u slobodnom modernom drustvu)a te teorije o "tajnom nagovaranju Amerike" izlozi Smilji Avramov...

Elem,kao sto sam rekao,ako nas podrzavaju i braca krompiri,onda je to definitivni dokaz da smo postali uzasno konzervativni i zadrti...
 
kami83:
Poljska je suverena drzava,i njihovi zvanicnici mogu da pricaju sta hoce(a poljski zvanicnici su poznati po idiotskim izjavama koje su moguce jedino u slobodnom modernom drustvu)a te teorije o "tajnom nagovaranju Amerike" izlozi Smilji Avramov...

Elem,kao sto sam rekao,ako nas podrzavaju i braca krompiri,onda je to definitivni dokaz da smo postali uzasno konzervativni i zadrti...

Колико ја знам Смиља Аврамов је професор на правном факултету,а ти...? Цепаш карте у биоскопу?

Наравно да смо конзервативни и то је велики плус и драго ми је због тога.
 
Alekasandar2:
Колико ја знам Смиља Аврамов је професор на правном факултету,а ти...? Цепаш карте у биоскопу?

Наравно да смо конзервативни и то је велики плус и драго ми је због тога.


Smilja Avramov je penzioner,a ne vidim kakve veze ima sta ja radim...

A naravno da je lose sto smo konzervativni...
 
kami83:
A naravno da je lose sto smo konzervativni...
Зависи шта подразумеваш под тим "конзервативно".

Ако подразумеваш "ретроградно", "заостало", може бити.

Али, и то је подложно расправи, шта се сматра "ретроградним", "заосталим".

И то је проблем, што биће да подразумевамо различито.
 
kami83:
To je zaista dugacka tema(zaista ti otvaras neke teme koje nisu bas za politiku u uzem smislu,vec za nekakvu sociologiju:)),ali recimo da pod konzervativnim smatram antipod pojmu "liberalno" (naravno da nije tako prosto,ali u kontekstu politike je razumljivo)...
Добро. То јесте за неку опширнију, и другу тему.

Али ево, ово конкретно за Качињског... Мислим да за ову ствар, с КиМ, није толико ни битно јесу ли они "конзервативци", или "либерали".

Него, шта та изјава заправо значи, у том политичко-интересном смислу.

Мислим да то није само "тек тако изјава".
Нико га није, како се каже, "био по устима" да баш тако изјави, "широка аутономија у оквиру Србије".

Све то јесте - нека порука.

Видећемо, надам се, ускоро, каква заправо.
 

Back
Top