Sta da radim????

qce*er

Obećava
Poruka
54
Svidja mi se jedan decko...... Druzimo se relativno.......Smeskamo se jedno drugome na hodnicima...........Da li da iskoristim priliku i da mu napisem pismo sa mojim osecanjima?
Sta ako mi kaze ne.... sta ako svima kaze za moj gubitak..... sta ako budem centar ismejavanja..............UPAMOC........ nikada do sad nisam ni jednog decka ovoliko zelela :-( :sad: :?: :?: :?:
 
Ne znam da li je pismo pravo resenje. Bolje sacekaj jos malo, pa kada ti se ukaze prilika, zapocni neki totalno neobavezan razgovor sa njim, cisto da vidis kakav je. A kasnije, kada se bar malo bolje upoznate, vidi sta ces. Samo nemoj da radis nista na brzinu i odjednom, uplasices ga.
 
zizela:
zapocni neki totalno neobavezan razgovor sa njim, cisto da vidis kakav je. A kasnije, kada se bar malo bolje upoznate, vidi sta ces..
ja stalno s njim vodim neke neobavezne razgovore.........i po meni mi se vec dobro znamo...........sve mislim kao da se i ja njemu svidjam ali nisam sigurna u to........
 
Probaj igru ocima, znas vec, ako ste zajedno u nekom drustvu, kad te pogleda zadrzi malo pogled, pa se nasmesi i tako to da vidis njegovu reakcuju. Ako uzvraca onda ce uskoro i naciniti neki korak ako ne, onda verovatno nista od toga, mada ne mora da znaci, neki su ljudi prosto operisani od tumacenja znakova. Srecno
 
qce*er:
Svidja mi se jedan decko...... Druzimo se relativno.......Smeskamo se jedno drugome na hodnicima...........Da li da iskoristim priliku i da mu napisem pismo sa mojim osecanjima?
Sta ako mi kaze ne.... sta ako svima kaze za moj gubitak..... sta ako budem centar ismejavanja..............UPAMOC........ nikada do sad nisam ni jednog decka ovoliko zelela :-( :sad: :?: :?: :?:


Sta god da odlucis, dal da mu pridjes ili da sacekas jos malo, prvo se spremi na moguce odbijanje i kad to namestis u svojoj glavi i oprostis sebi sto te je odbio (a sto moze i da se ne desi), bice ti neuporedivo lakse i potpuno sama ces smisliti i sta, i kako ces da uradis. On ima potpuno pravo i da te prihvati i da te odbije. Ono sto je za pocetak najbitnije, je da prihvatis to njegovo pravo, i da ne optuzujes sebe zbog NJEGOVE odluke! Ti na nju NE MOZES da utices! Kad TO bude prestalo da ti smeta, (nemogucnost uticanja na njegovu odluku), bices opustenija i sinuce ti sta da uradis da bi bila sa njim.
Mi ne mozemo da uticemo na odluke drugih ljudi i zato je potpuno pogresno snositi odgovornost za njih, i optuzivati sebe zbog njih. Ti nisi kriva ako on nesto hoce ili nece. Isto tako, ako on drugima kaze za to - gubitak nije tvoj vec njegov jer nije prepoznao sta mu se nudi: da mu se nude iskrene emocije. A ako to ne prepozna, takav covek ti i nije potreban, hocu reci, to i nije neki gubitak, zar ne? ;)
Dakle, prvo prihvati postojanje mogucnosti da odgovor bude negativan, a onda i cinjenicu da ti NISI KRIVA zbog toga. Pri tom se podseti da ONO STO JE MOGUCE NIJE I OBAVEZNO! A posle ce sve biti onako kako to treba da bude.
Puno srece i pisi sta je bilo! :)
 
Verovatno se radnja odigrava u nekoj srednjoj shkoli, ja sam bio u bukvalno istoj situaciji kao i ti dok sam ishao u gimnaziju, istina ja sam bio onaj "nezainteresovani momak", a ona ta koja me shmekala nekih godinu dana, bukvalno svaki put kad smo se sreli, e sad ja sam bio godinu dana mladji od nje, i rekle su meni neke drugarice da se ja njoj svidjam, i sve ostalo, devojka stvarno nije loshe izgledala, posle tih godinu dana ona je otishla, a ja joj nisam prishao, ne znam ni sam zashto, komplikovano je to. Kako da ti kazem, postoje dve vrste ljudi, jedni koje nije briga sta kazu ostali, dakle pridjes mu, pozoves ga na neku svirku..., ako pristane, sigurno mu se svidjas, ako odbije, nikom nishta, jedino ako nije toliki idiot pa da pricha svima...***a to ce ti samo onda smetati ako ti je bitno sta misle drugi. Ja sam bio u manjinskoj shkoli (znachi bilo nas je 300 u celoj gimnaziji), i bio sam dosta dobar sa direktoricom, i celom kompanijom koja je odluchivala o bitnijim stvarima vezano za nashu shkolu...pa i ako sam recimo ja napravio neku glupost... niko nije smeo ni da mi pisne...sve je to relativno, svako je pricha za sebe. Sad studiram, ali moje vidjenje stvari je sledece, ima nas 120 na tom smeru i ima stvarno lepih devojaka ali ako se smuvam sa nekom i posle raskinemo i moram svaki dan da se srecem sa njom, to je mnogo loshe. Sve zavisi od tebe, ali ako ti stvarno svidja, pozovi ga negde i videces sta ce biti. Mislim mene je letos odbilo 6 devojaka, ali kontam da nije bio u meni problem, vec u njima, nije ni bitno, ako ti se svidja just do it.
 
Знаш шта,...

HelloDolly:
Sta god da odlucis, dal da mu pridjes ili da sacekas jos malo, prvo se spremi na moguce odbijanje i kad to namestis u svojoj glavi i oprostis sebi sto te je odbio (a sto moze i da se ne desi), bice ti neuporedivo lakse i potpuno sama ces smisliti i sta, i kako ces da uradis. On ima potpuno pravo i da te prihvati i da te odbije. Ono sto je za pocetak najbitnije, je da prihvatis to njegovo pravo, i da ne optuzujes sebe zbog NJEGOVE odluke! Ti na nju NE MOZES da utices! Kad TO bude prestalo da ti smeta, (nemogucnost uticanja na njegovu odluku), bices opustenija i sinuce ti sta da uradis da bi bila sa njim.
Mi ne mozemo da uticemo na odluke drugih ljudi i zato je potpuno pogresno snositi odgovornost za njih, i optuzivati sebe zbog njih. Ti nisi kriva ako on nesto hoce ili nece. Isto tako, ako on drugima kaze za to - gubitak nije tvoj vec njegov jer nije prepoznao sta mu se nudi: da mu se nude iskrene emocije. A ako to ne prepozna, takav covek ti i nije potreban, hocu reci, to i nije neki gubitak, zar ne? ;)
Dakle, prvo prihvati postojanje mogucnosti da odgovor bude negativan, a onda i cinjenicu da ti NISI KRIVA zbog toga. Pri tom se podseti da ONO STO JE MOGUCE NIJE I OBAVEZNO! A posle ce sve biti onako kako to treba da bude.
Puno srece i pisi sta je bilo! :)

Ово је лепо речено! Приђи му!



giska_sa:
Ako još uvek nije bilo ništa, priđi mu i reci da ti se sviđa. Nije sramota da devojka startuje momka...

Тачно тако! Пази овако, сваки момак воли када га девојка стартује (или бар већина), осим ако није неки надувани нарцис типа Марка из великог брата, а чим ти се допада (а при том га познајеш колико-толико да би оценила) вероватно је нормалан лик (наравно под условом да и ти нормално размишљаш – знаш на шта мислим). Пробај! Нећеш добити 7 на лотоу док не уплатиш листић!



giovaniI:
kazi mu ,onakoodjednom:ja se tebi svidjam,a ti meni?

Ово је исто јако добар фазон, чак сам се и ја збунио на прво читање. Могла би да пробаш тако или на неку сличну фору, важно је само да будеш оргинална. У крајњем случају, чак и да те одбије (а неће ако није сом), не очајавај. Срећа прати храбре! Као што су и други учесници форума рекли, боље да покушаш него да се касније кајеш, а кајаћеш се сигурно ако то не учиниш – знам из личног примера...

СРЕЋНО!!!
 

Back
Top