Bravo za G17+, bravo za srpski parlamentarizam

Evo jedan svetli primer. Naravno ne iz politike.
Fudbaler Dejan Stanković je momku teškom invalidu iz Zemuna, platio operaciju pre 4-5 godina. Oko 10000 DM.
Sada je čuo da taj momak nema novca da završi kuću i odmah je okreuo telefon.
Rekao mu je da je u obavezama i ne može lično da mu donese pomoć, ali će mu poslati po nekom drugom. Pitao je i da li je dovoljno 10000 evra. Momak je rekao da mu ne treba toliko, ali Dejan je bio laf i poslao toliko.
Čovek je šampion. Ne samo u sportu.
 
satarichar:
Evo jedan svetli primer. Naravno ne iz politike.
Fudbaler Dejan Stanković je momku teškom invalidu iz Zemuna, platio operaciju pre 4-5 godina. Oko 10000 DM.
Sada je čuo da taj momak nema novca da završi kuću i odmah je okreuo telefon.
Rekao mu je da je u obavezama i ne može lično da mu donese pomoć, ali će mu poslati po nekom drugom. Pitao je i da li je dovoljno 10000 evra. Momak je rekao da mu ne treba toliko, ali Dejan je bio laf i poslao toliko.
Čovek je šampion. Ne samo u sportu.
Odrekao se jedne dnevnice...
 
Andreavk:
...nisam gledala ali mi je muka od patetike G17 - odnos prema hendikepiranim licima bi trebalo da pokaze nivo kulture jednog drustva a G17 to koristi za promociju svoje stranke

Dobro, šta su po tebi trebali da rade? Sad pošto već te kulture društva nema, da nastave tako? Nema prilaza Skupštini (i mnogim drugim institucijama), to nema veze? Bolje da ostave ovako kako je sad, da ne bi bili patetični? :confused:
To što je bilo mučno, i što se žena zlopatila je strašno, ali baš zato je ona u toj Skupštini, da bi pokušala da takav odnos prema invalidima promeni, da bi skrenula pažnju na to sa čime se invalidi susreću svakodnevno...I dobro je da je javnost konačno obratila malo pažnje na njih!
 
Andreavk:
...a ima li ona jos neki kvalitet osim sto je invalid?
kakav ti je ovo komentar?
pa dovoljno je da imaju nekoga u Parlamentu, da vidi Srbija koji su njihovi problemi. Misliš da je žena glupa da ima svoj stav o nezaposlenosti, Kosmetu, NATO i ostalom.
I nije nikakava patetika njihov ulazak u srpski Parlament, već nasušna potreba 600 000 građana koji imaju neki oblik invaliditeta. U 15 godina parlamentarizma, mi nismo imali ni jednu osobu sa invaliditetom u Parlamentu, ove sa invaliditetom mozga neću računati, takvih je uvek bilo preko 50%
 
filatelista:
kakav ti je ovo komentar?
pa dovoljno je da imaju nekoga u Parlamentu, da vidi Srbija koji su njihovi problemi. Misliš da je žena glupa da ima svoj stav o nezaposlenosti, Kosmetu, NATO i ostalom.
I nije nikakava patetika njihov ulazak u srpski Parlament, već nasušna potreba 600 000 građana koji imaju neki oblik invaliditeta. U 15 godina parlamentarizma, mi nismo imali ni jednu osobu sa invaliditetom u Parlamentu, ove sa invaliditetom mozga neću računati, takvih je uvek bilo preko 50%

Polemisali smo o nemaru prema ovoj kategoriji stanovništva, a opet nisu bili obuhvaćeni svi iz te kategorije...
http://forum.krstarica.com/threads/99995
http://forum.krstarica.com/threads/92819
http://forum.krstarica.com/threads/124126
 
filatelista:
kakav ti je ovo komentar?
pa dovoljno je da imaju nekoga u Parlamentu, da vidi Srbija koji su njihovi problemi. Misliš da je žena glupa da ima svoj stav o nezaposlenosti, Kosmetu, NATO i ostalom.
I nije nikakava patetika njihov ulazak u srpski Parlament, već nasušna potreba 600 000 građana koji imaju neki oblik invaliditeta. U 15 godina parlamentarizma, mi nismo imali ni jednu osobu sa invaliditetom u Parlamentu, ove sa invaliditetom mozga neću računati, takvih je uvek bilo preko 50%

Pa sta i da vidi Srbija.Mislis da nekoga bas zabole za to.Pa ne donosim ja zakone,ne pravim ja rampe,prelaze itd za invalide.Pa to ti majmuni u skupstini i u gradskim vladama treba da odrade i donesu zakone.To sto ce oni kao nju dovesti u skupstinu da je narod gleda nista nece promeniti.Pa 80% stanovnistva su socijalni invalidi i ne znaju ni sta ce sa sobom jadni dok onih 20 % koji to nisu njih tek boli **** za bilo koga.
 
Torrente-BG:
Pa sta i da vidi Srbija.Mislis da nekoga bas zabole za to.Pa ne donosim ja zakone,ne pravim ja rampe,prelaze itd za invalide.Pa to ti majmuni u skupstini i u gradskim vladama treba da odrade i donesu zakone.To sto ce oni kao nju dovesti u skupstinu da je narod gleda nista nece promeniti.Pa 80% stanovnistva su socijalni invalidi i ne znaju ni sta ce sa sobom jadni dok onih 20 % koji to nisu njih tek boli **** za bilo koga.

Ne bih da stajem ni na čiju stranu, ali ako realno pogledamo - dok njih ne zasvrbi neće ni biti uradjeno.
Za sada je odradjena čuvena "Čedina zebra", da čovek lakše predje ulicu...
Isto tako žena "izvesnog funkcionera" iz G17+ parkira kola u tzv "crvenoj zoni" bez da joj "pauk" sme išta.
 
Iron Lord:
Ne bih da stajem ni na čiju stranu, ali ako realno pogledamo - dok njih ne zasvrbi neće ni biti uradjeno.
Za sada je odradjena čuvena "Čedina zebra", da čovek lakše predje ulicu...
Isto tako žena "izvesnog funkcionera" iz G17+ parkira kola u tzv "crvenoj zoni" bez da joj "pauk" sme išta.

Pa normalno.Sta mi tu odlucujemo?Nista. A uz to ljudi su svi u problemima do guse da ne znaju ni sta ce sa sobom a ne jos da brinu o tudjim problemima.
A oni koji su nas uvalili u ta g_ovna njih u principu i zabole.Taj G17 je bio na vlasti i zasto nije predlozio da se usvoje zakoni kojima bi se olaksao zivot invalidima nego sada kao udaraju na patetiku.
 
Ne znam, kako neko zamišlja da osoba sa teškim oblikom invaliditeta uđe u srpski Parlament nego preko političke stranke??! Da li ima patetike? Pa ceo život je patetika.
Neukusno je poređenje Jovanovićeve bahatosti oko zebre i izgradnja rampe za prilazak govornici ili toaletu. Kažu nema para, a ima para za ponavljanje izbora ako se magarad ne dogovore.
Zašto je dobro pojavljivanje gospođe Rajkov?
Zato što 600000 osoba sa invaliditetom imaju osobu kao što je ona u Parlamentu,
Zato što će i ostali ljudi gledajući nju u skupštini i nadam se što više za govornicom da primećuju i svoje komšije, sugrađane sličnih problema i da imaju malo više obzira u svim situacijama
Zato što su osobe sa invaliditetom na marginama srpskog društva i što je invaliditet nešto što se može svima nama dogoditi.
Da li je G17+ mogao nešto uraditi u prošlom mandatu po tom pitanju. Naravno da jeste, ali imam stav da je bolje ikad nego nikad
A olakšavanje kretanja osobama sa invaliditetom je civilizacijsko dostignuće.
Politika bi morala biti samo sredstvo za realizaciju.
 
filatelista:
Neukusno je poređenje Jovanovićeve bahatosti oko zebre i izgradnja rampe za prilazak govornici ili toaletu. Kažu nema para, a ima para za ponavljanje izbora ako se magarad ne dogovore.

Da li je G17+ mogao nešto uraditi u prošlom mandatu po tom pitanju. Naravno da jeste, ali imam stav da je bolje ikad nego nikad


Neukusno ali to je nasa stvarnost.Zasto taj Jovanovic i slicni nisu doneli zakone kojima bi se olaksao zivot invalidima?Pa zato sto njih zabole i za invalide i za one koji to nisu.Njih zanima samo ono sto njima koristi i da se sto vise nakradu i ispune zelje svojim finansijerima i mentorima.Ko je_be invalide i ostale.

Jeste bolje ikad nego nikad ali to sto je invalid u skupstini opet nista ne menja.Bolje da su u toj novoj skupstini potegli pitanje olaksanja zivota istih i izborili se da se takvi zakoni i odreedbe donesu nego sto su kao ubacili invalida medju poslanike i nista vise uciniti nece.
 
Прво : чиме ће се бавати инвалид Гордана Рајков у скупштини ? Шта уопште представља један такав гест Г17+ ? Вероватно да је особа способна. Какве то везе има са статусом инвалида у Србији ? Где су сви они "зарађени" инвалиди, у нашим ратовима ? То је све го јадник. Посла нема ни за ове који нису инвалиди а камо ли за људе с физичким аномалијама којима су потребни додатни услови да би могли да функционишу. Не кажем да не треба да се укључују у живот, једноставно није реално да ће Г.Рајков моћи били шта да учини по том питању за инвалиде, под претпоставком да ће се залагати и радити у том смислу.
Мука ми је од тога што сад, као, Г17+ урадио нешто епохално. А баве се искључиво финансијама целих 7 година, најпрофитабилнијом граном ... А лопина на све стране ... Динкић преварант, ујка Делта, Давинић, муљаџија Лабус - банда пропалистичка !
 

Back
Top