Ziv je Kastro umro nije...

Da li ce Kastro da obori svetski rekord u broju godina?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

B.A.L.

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.610
Kubanci su u torak uvece imali priliku da posredstvom televizije vide Fidela Kastra u boljem stanju,nego pre tri meseca,sto je mnogima bio povod za zakljucak,da 80-o godisnji lider na putu potpunog oporavka,posle sestomesecnog bolovanja.Kastro je prikazan u razgovoru sa svojim "idejnim bratom",venecuelanskim predsednikom Ugom Cavezom-cija poseta nije prethodno najavljena-dok sedi i opusteno pijucka djus-Daleko sam od toga da gubim bitku-izjavio je Kastro dan ranije,govoreci o svojim sadasnjim zdravstvenim nedacama.
Mnogo veci optimista,od kubanskog lidera,ciji je glas jos slabasan,bio je njegov uvek dragi gost Cavez-koji je naglasio da je Kastro vec "pobedio bolest"-i da je njegov oporavak nezaustavljiv.Kastro je zbog bolesti i operacije tacno pre pola godine,predsednicka ovlascenja preneo na svog mladjeg brata Raula.
Od tada se neprestano spekulisalo o stanju njegovog zdravlja,pri cemu su se smenjivale optimisticke i pesimisticke procene.U SAD su uglavnom tvrdili da Kastro ima rak,i da mu se blizi kraj,ali su Kubanci to negirali,izrazavajuci nadu da ce se on vratiti svojim obavezama.
Zapadne agencije javljaju da nema nezavisne potvrde kada je snimak nacinjen,ali je AP od neimenovanog zvanicnika vlade u Karakasu dobio potvrdu da je Cavez u ponedeljak otisao u jednodnevnu posetu Kubi.Poredjenje snimka s onim sa kraja oktobra,nedvosmisleno ukazuje da Kastro,sada izgleda manje mrsav i slab,navele su agencije.Kubanci koji su videli snimke svog predsednika,nisu krili zadovoljstvo.-On sada izgleda mnogo,mnogo bolje-rekao je student Nikolas Fernandez,predvidjajuci da ce Kastro ziveti "jos najmanje 12 godina.
 
Ajde ziveli drugarice i drugovi...

sokqc4.jpg
 
Питање је кад је неко капиталиста да ли је опљачкан или не,и како су стекли поседе које су имали на Куби!То им опет није оправдање да пљачкају цео Свет!;)
 
Te komunjare žive dugo........., nikad ništa ne rade, drugi rmbače za njih, otimaju tuđe, nemaju stresove jake. Evo navedite mi jedan primer da je ********* umro relativno mlad ( mislim na državnike)........

Što se mene tiče neka sutra crkne.........
 
DeteSunca:
Pa i Ameri su opljačkani na Kubi, ako ćemo iskreno.
Hm, "ameri su opljackani na Kubi" :confused:

Pa jesu, "otela" im sirotinja posle revolucije sve one silne mafijaske hotele, kockarnice i bordele, stvarno ti Kubanci treba da se stide, i kad Fidel umre sve lepo sa kamatom da vrate jednim amerima. Doduse to sto su im ameri oteli cak i deo teritorije da bi na njega smestili najveci konc logor od II sv. rata takodje je greska Kubanaca i Kastra :roll:
 
Mislim da je Kastro najjaci lik u novijoj istoriji. Covek koji se toliko dugo uspesno odupire najmocnijoj svetskoj sili uspevsi da sacuva svoju zemlju od uticaja SAD-a.Na stranu njegova ideologija, ali coveku koji je preziveo toliko atentata i na kraju docekao duboku starost, treba odati postovanje!!!
 
harier:
Mislim da je Kastro najjaci lik u novijoj istoriji. Covek koji se toliko dugo uspesno odupire najmocnijoj svetskoj sili uspevsi da sacuva svoju zemlju od uticaja SAD-a.Na stranu njegova ideologija, ali coveku koji je preziveo toliko atentata i na kraju docekao duboku starost, treba odati postovanje!!!

Svaka mu čast..
Oni su još uvek iza nas po razvoju..
Istorija je čudo..
Ne znaju na Kubi da postoji budućnost.
 
harier:
Mislim da je Kastro najjaci lik u novijoj istoriji. Covek koji se toliko dugo uspesno odupire najmocnijoj svetskoj sili uspevsi da sacuva svoju zemlju od uticaja SAD-a.Na stranu njegova ideologija, ali coveku koji je preziveo toliko atentata i na kraju docekao duboku starost, treba odati postovanje!!!
Apsloutno se slazem sa time. Fidel Kastro je legenda, pravi simbol XX veka.
A bice i simbol otpora imperijalizmu i neokolonijalizmu pre svih americkom, dokle god takve ideje postoje na ovoj planeti.
 

Back
Top