Singapore
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Singapore

Aktivan član sch (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Singapore

Na moju srecu,bio sam u Singaporu desetak puta.
    Svi mi,sa ovih nesretnih prostora,tamo samo mozemo da napunimo baterije,da se opustimo,i da pocenemo da razmisljamo na NORMALAN nacin.Obicno,kada negde putujem,bezbroj puta proveravam da li mi je tu pasos,pare...Kada stignem u SIN,okrenem plocu na drugu stranu i bezbrizno setam ulicom.Prvi put sam bio u nekom eksluzivnom hotelu i tamo Vam se cini kao da niste u Aziji.Kada sam drugi put otisao,odseo sam u hotelu koji je bio u Indijskoj cetvrti i moram da priznam da je okruzenje jako mracno delovalo spram prvog dozivljaja iako je i ovaj hotel bio O.K.
    U neko doba noci,posto sam promenuo vremensku zonu i nisam mogao da spavam,sidjem dole na recepciju i pitam da li je bezbedno da se malo prosetam oko hotela.Svi prisutni su se drzali za stomak od smeha,a recepcioner mi je najozbiljnije odgovorio:"Gospodine,najopasnije sto moze da Vam se desi u nasoj zemlji je da preskupo platite neku robu,pa da na drugom cosku to isto vidite duplo jevtinije i da se onda KAJETE ! Na naslovnoj strani glavnih lokalnih novina je objavljeno da je neki advokat istukao svoju zenu.A neki Vijetnamac je pokusao da opljacka Engleskinju i pritom je ubio. E,to je vec izlazilo u nastavcima,kad god sam dosao,i posle dve godine su jos uvek pisali o tome.
    Naravno su baju obesili ! Da ne padne jos nekom na pamet.

Kacuncica
    Guest

Podrazumevano

A da li si isao poslom ili eto tako lepo ...

Aktivan član sch (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Shverc-komerc

Priznajem-isao sam da svercujem,prvo SEGE(da li se toga jos neko seca),a kasnije...bilo je tu jos ponesto.Svejedno,poenta je u tome da se covek tamo zaista oseca SIGURNO.Setio sam se jos jednog primerarisustvovao sam sceni kada je policajka zaustavila tipa koji je vozio motor bez kacige.On je stojao mirno,sa izrazom lica deteta koje je razbilo televizor i na sve sto je ona govorila je samo odgovaraoA GOSPODJO.Kada sam ugovarao poslove,i davao kaparu od cca 10000 dem da mi spreme robu,na moje trazenje priznanice,odgovor je bio:Gospodine,pa vi ste u Singapuru,to vam nije potrebno,dodjite lepo sutra u 12 po vasu robu.I tako je bilo !!!
    A cistoca...to svet nije video ! Ulice peru cisterne u koje sipaju sampon! Kazna za konzumiranje hrane,pica..u javnom prevozu su 500 SGD.Pusenje? Ko to jos radi!A do skoro je bilo zabranjena prodaja zvakacih guma.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •