Moze li mi neko reci?

Gost
Moze li mi neko reci?Kada je majka pr. a+ a otac pr. b- Da li dece mora da ima ili majcinu ili ocevu kr. grupu, ili moze se desiti da + i - pr. daju - i ima a-. To oko krvne grupe mi nimalo nije jasno.
 
Anonymous:

da se ja ne pravim pametna imash po netu o krvnim grupama ili u nekoj biologiji za srednje skole - genetika. + i - mogu da daju -. A i B mogu da daju A
(recimo 'genotip' za A je A0 a za B0 i spojis A0 (moze i AA) ) genotip, to su geni-hromozomi ali to ce doktori bolje da objasne. ima ne netu nije tekso naci
 
Sve zavisi da li su roditelji homozigoti ili heterozigoti,dakle osoba krvne grupe A moze biti AA i AO(ovo je heterozigot)i ako se da kazem ukrsti sa istom takvom osobom onda to ima sansu da bude AO:AO=AA,AO,AO,OO,da prevedem dete moze imati homozigot A grupu,heterozigot A grupu(on je A pa je A) a 25% sansi ima i da bude O krvna grupa.Isto je i sa rh faktorom.I na istu foru ide i sa drugim krvnim grupama.
Ja se nadam da je bar nesto jasno.
 
pretpostavljam da si to mislio u vezi odbacivanjaplod, tj. spontanog pobacaja. zbog inkopatibilnosti ko je u pitanju prva trudnoca to moze da prodje ok a sto se tice druge , majka bi trebala da prima terapiju ROGAMi opet ce na kraju biti ok...
mislim da sam u pravu ali opet je najbolje popricati sa kompetentnim osobama (tj. ginekologom)
 

Back
Top