TREBA LI UKINUTI KONTEJNERE?

TREBA LI UKINUTI KONTEJNERE?

  • Ukinuti kontejnere

  • Protiv ukidanja kontejnera


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

L.1

Domaćin
Poruka
4.417
Glomazni su, često se nalaze na kolovozu i ometaju prolaz vouila i pešaka.
Prečesto se koriste za odbacivanje šta i raznog organskog otpada...smrad koji se u letnjim mesecima širi oko njih je nesnosan.
Treba li ih ukinuti i ponovo vratiti kante za đubre koje bi se nalazile u svakom ulazu ili dvorištu?
 
Ni ja bas to nisam dobro razumela. Zamislila sam kako bi to ovde izgledalo da ispred svakog ulaza stoji po jedna kanta, bas bezveze. A djubre u kontejnerima smrdi ako ga ne odnose na vreme i ako ga manijaci zapale. Ali to je vec drugi problem.
 
Hajde da malo pojasnim.
Nekada je svako dvorište imalo svoju kantu za otpatke, bila je metalna i svakog drugog dana su dolazili da je isprazne.
Znači, tvoje đubre u tvom dvorištu, pa ako ne vodiš računa uguši se u sopstvenom smeću.
Danas...polako počinju da vraćaju taj sistem, naravno sa modernim kantama od plastike i sa točkovima kao kod kontejnera.
 
Meni i dalje nije jasan taj život bez kontejnera... :lol:
mislim na koji bi to način sve funkcionisalo...

Ali sam za to da se ukinu zeleni plastični kontejneri i kante...
zbog ''pametnjakovića'' koji nemaju druga posla nego da ih pale... :evil:
To je jezivo...
 
slažem se.
svako svoje đubre pod prozor, pa da vidiš!
a i ne bi bilo gluposti oko bacanja stavri, jer bi se znalo ko koga i kako i kada.
a i više mesta za parking.
pa lepo opereš svoju kantu, vodiš računa...
ma ja bi uvela kese za šubre, overene, kao u švajcarskoj...
pa da vidiš kako bi bio red.
ne zavezana kesa,ili ne adekvatna....5000 kazna, pa da vidiš....
jao šta bi ja sve....
 
što da ukinem kontejntere...ništa mi nisu uradili....kako bi tek kante letele niz ulicu....a i ne mogu da zamislim kantu za celu ulicu ili dve...na 50 metara kanta? lololol..... i prizor i miris...........ahaha.."u svakom ulazu".......ma na svakom spratu........
 
postoji ...smećara... (u zgradama posle IIww) i nije za kante nego za kese.... koja ni u jednoj zgradi (koje je imaju) ne funkcioniše...ne zbog uzurpiranja od str. stanara već zbog higijenskih razloga.i nefunkcionalnosti...
možes ti kod sebe u stanu da čuvaš đubre i da jednom nedeljno ideš svojim kolima na deponiju.......niko nema ništa protiv...ako ne smrdi tvojim komšijama...i ne skuplja glodare
 
hm..ajd ovako da probamo...
dakle: oni nose smeće svaka 2 dana, ti lepo svoju kantu izneseš do kapije, oni lepo isprazne i vrate tamo gde su je našli!
a u zgradama jeste bilo to sa kesama,ali može to i drugačije da se reši!
na zapadu da bi bacio staklo ili novine neretko se voziš nekoliko kilometara do adekvatnog kontejnera! i niko se ne žali!
i ne vise kese sa grana, jer je kažnjivi i košta razbacivanje đubreta.
ma nemaš pojam koji su sve problemi, živiš verovatno u zgradi i nemaš komšije koje ti u ogradu ubace kesu, jer ih mrzi do kontejnera...
ili na banderu u dnu "tvog" trotoara naslone kese iz istih razloga....
kada šišaju ogradu urade istom jer i mi imamo živu ogradu..pa ko će reći da nije naše?
kada šišamo ogradu, u roku od part stai se dogodi duplo veća količina zalenog smeća!
samo se prišljamče! a nikome ne pada na pamet da odnese svoje 20 m niže?
u ulici imamo budali koja kada čisti sneg ubaci ga u kontejner! a kada mu je smetao jer je kupio novi auto odgurao ga na kraj ulice! bahatost bato!
zoveš GČ oni dođu, vrate, on skloni i tako celo leto!
 
PuNkKiSs:
Meni i dalje nije jasan taj život bez kontejnera... :lol:
mislim na koji bi to način sve funkcionisalo...

Ali sam za to da se ukinu zeleni plastični kontejneri i kante...
zbog ''pametnjakovića'' koji nemaju druga posla nego da ih pale... :evil:
To je jezivo...
Stvarno jezivo .Goreo jedan kontejner kod Zelenog venca i niko da sipa vodu a ono smrdi ,dimi menja oblik tinja odozdo i jednostavno se topi . To nije za nas .
 
Pokušaj da promeniš shvatanje higijene.To je proces u kome je potrebno da svi učestvujemo....Recimo., kada vidiš komšiju da baca đubre pored kante, a moraš preko tog đubreta da gaziš, verovatno ćeš ga opomenuti.
Ili grešim?
 

Back
Top