Konjuktivitis

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.520
Vec 5-6 dana mi suzi levo oko, crveno je i veceras sam isao u dezurnu sluzbu ocne klinike gde su mi konstatovali pocetni stadijum konjuktivitisa a i kazu mi da mi je roznjaca malo ostecena verovatno zato sto sam je trljao. Cini mi se po izrazu lica lekara da je ozbiljna bolest pa Vas molim da mi neko kaze koliko je to ozbiljno i dali je uopste ozbiljno ? Kao terapija mi je pripisano da na svaka 2-3 sata oko ispiram sa fizioloskom rastvorom koji se zove NATRII CHLORIDI INFUDIBILE i pre spavanja da stavim jednu kap Hloramfenikol-a u oko. Unapred hvala !
 
Kad sam ja ucila oftalmologiju secam se da je podela konjuktivitisa imala 17 razlicitih vrsta.
Terapija ce brzo poceti da deluje, nemoj da diras oci i poslusaj savet koji si dobio.
 
Da, apsolutno je neophodno da ne vozis ako su ti tako rekli, otvori bolovanje, ispiraj oci fizioloskim rastvorom i koristi kapi kako ti je receno. Konjunktivitis ne mora biti ozbiljan ako se pravilno i na vreme leci i ne zapusti. Ako se zapusti, sve moze biti opasno pa i konjunktivitis. Ono sto je mnogo vaznije jeste sto si odrao roznjacu, i nju treba pustiti da zaceli normalno, prema tome nema naprezanja i voznje. Slusaj lekara.

P.s. I jos: NE DIRAJ OCI RUKAMA, ako vec to i cinis - peri ruke. I uopste, dok ovo traje PERI RUKE sto cesce. Bilo bi dobro da svaki dan promenis peskir za lice, ili koristis umesto peskira papirne ubruse dok ti se to sa okom ne sredi, kako ne bi prenosio infekciju kontaktnim putem. I naravno, bez obzira sto ce ti vec za dan-dva biti mnogo bolje, i verovatno se sve tegobe povuci prepisanu terapiju MORAS KORISTITI ONOLIKO DUGO koliko su ti lekari sugerisali (ako su rekli 5 ili 7 dana, onda toliko, bez obzira sto te vise nista nece boleti!)
 
Vec danas mi je malo bolje. Ne pecka me vise i skoro da mi i ne suzi oko ali je i dalje crveno i ima dosta neke sluzi. Pogotovo kad se probudim oko mi je takoreci slepljeno. Kakav gadan osecaj. Hvala na savetima i javicu kako dalje napredujem. Svima pozdrav !
 

Back
Top