Koji digitalni??

Mackic

Iskusan
Poruka
5.350
Htela bih da kupim ovaj foto aparat, ali pre toga htela bih da pitam da li neko ima iskustva sa njim? Koje su mu dobre i lose strane, i da li vredi kupovati ga generalno?

p.s. sorry ako je neko vec pricao o ovom fotoaparatu, nisam uspela da nadjem ovde
 
Ne razumem , jel aparat onda vredi tih para ili hoces da kazes da cena/kvalitet nije bas najbolje uravnotezeno?
Inace treba mi foto aparat za obicne slike (nista profi), ono porodica, prijatelji, kucni ljubimci i sl.
 
Jel zna neko kako se na ovom fotoaparatu postavlja datum i vreme na slike. Ja se ubi pokusavajuci da namestim datum na slike i nista. Isla sam u meni i tamo namestila tacno vreme ali mi ipak nece da ostavi i na slikama. Helppp...
 
Gde u Novom Sadu popraviti canon A 520(ne otvara plasticnu zastitu blende),aparat je pod garancijom ali se mora ostavljati u servisu par dana itd ali u Bg,niti imam vremena niti poverenja u njihove servise posle kupovine neispravnog aparata i isto tako punjaca(samo jedna polovina puni baterije)...prodavac je inace izreklamirani PCFOTO.BIZ
 
Fuji F30 tata za sve u svojo klasi!

Jos uvek koristim stari FinePix 2600 i odusevljavam se kakve slike zna da napravi, daleko iznad konkurencije u svoje vreme, pa i skupjlih Canon-a u kvalitativnoj klasi.....
 
Ja sam kupila tacno pre sedam dana i moram reci da sam PREZDOVOLJNA NJIM!
Za 195evra tj 15600din na NBG u radnji MB foto dobila sam fotoaparat+1gb memoriju+stalak+torbicu+4baterije+punjac, a u paketu jos stoji 16mb kartica+USB i A/A kablovi+2baterije+cd sa uputstvom+kaiscic za ruku

Ja sam prezadovoljna
 
ne znam odakle ste i gde ste kupili fotoaparat, ali ja zivim u pancevu i ima novogodisnji popust od 150 evra za taj fotoaparat i dobija se uz njega 512 MB, valjda punjac, baterija, krpica, torbica i dzabu stvarcice. Neko od prijatelja mi je rekao da je foto i kartica za 150 evra, dzabe. Ali mene interesuje da li je taj fotoaparat stvarno dobar?
Da li mogu da slikam sa razdaljine od 3, 4 m a da se vidi ok?
Da li kada se snima, ima zvuka?
Kada se to prebaci na komp, da li je ok snimak?
Da li kada se snima i zumira u isto vreme, zvuk prestaje da se cuje, pa kada opet snimam sve radi?
:)
Toliko od mene za sad.
Molim pink_girl i Mackic,a i ostale koji imaju ovaj fotoaparat dsa mi odgovore. Hvala
 
Mackic:
Jel zna neko kako se na ovom fotoaparatu postavlja datum i vreme na slike. Ja se ubi pokusavajuci da namestim datum na slike i nista. Isla sam u meni i tamo namestila tacno vreme ali mi ipak nece da ostavi i na slikama. Helppp...

a zasto bi to htela :)
mislim, meni je dodavanje nekih slova i brojeva na fotku cisto skrnavljenje.....uostalom, sve podatke imas sacuvane u Exif-u :)

JOCCCA:
Ja uzeh Fuji a vidim obrnuto od tvoje konstatacije!

Ah, joca, antiFuji fan :)

klika:
Fuji F30 tata za sve u svojo klasi!

e to....
ma Fuji je mama, ja sam sa F5500 osvojio iPod nano na www.nadlanu.com :):)
nije neko merilo, ali je merilo u smislu "boj ne bije svijetlo oruzje vec srce u junaka"
 
srećica:
ne znam odakle ste i gde ste kupili fotoaparat, ali ja zivim u pancevu i ima novogodisnji popust od 150 evra za taj fotoaparat i dobija se uz njega 512 MB, valjda punjac, baterija, krpica, torbica i dzabu stvarcice. Neko od prijatelja mi je rekao da je foto i kartica za 150 evra, dzabe. Ali mene interesuje da li je taj fotoaparat stvarno dobar?
Da li mogu da slikam sa razdaljine od 3, 4 m a da se vidi ok?
Da li kada se snima, ima zvuka?
Kada se to prebaci na komp, da li je ok snimak?
Da li kada se snima i zumira u isto vreme, zvuk prestaje da se cuje, pa kada opet snimam sve radi?
:)
Toliko od mene za sad.
Molim pink_girl i Mackic,a i ostale koji imaju ovaj fotoaparat dsa mi odgovore. Hvala


Pazi za te pare je stvarno dobar. Naravno ne moze sad da se poredi sa nekim profi fotoaparatom, ali je meni sasvim ok. Kada snima ima zvuk, i zoom ne utice na prekid zvuka. Kvalitet snimka nije savrsen, ali imas vise opcija za snimanje, mada se meni svidja kakve flimice pravi.
Evo ovu sliku je moj brat napravio kad sam kupila ovaj fotoaparat, to je slikano sa 6. sprata



(klikni na sliku)
 
Mackic:
Pazi za te pare je stvarno dobar. Naravno ne moze sad da se poredi sa nekim profi fotoaparatom, ali je meni sasvim ok.

Nije poenta da li je ok za te pare vec da li za iste moze da se nadje nesto bolje, tj. kad akupujes bilo sta gledas na odnos kvalitet/cena, odnosno sta dobijas za ulozeni novac.

Ne znam kolika je razlika izmedju F30 i A 530 u ceni, ali ako se radi o par desetina eura uvek bi pre uzao F30. Imam na poslu A530, sve sto bih rekao za taj aparat je samo ok, nista posebno ne nudi za ulozene pare.
Fuji tuce konkurenciju sve do DSLR klase, definitivno je potukao sve redom sa novim 6500 prosumerom, S3 je igracka u odnosu na njega.
 
klika:
Nije poenta da li je ok za te pare vec da li za iste moze da se nadje nesto bolje, tj. kad akupujes bilo sta gledas na odnos kvalitet/cena, odnosno sta dobijas za ulozeni novac.

Ne znam kolika je razlika izmedju F30 i A 530 u ceni, ali ako se radi o par desetina eura uvek bi pre uzao F30. Imam na poslu A530, sve sto bih rekao za taj aparat je samo ok, nista posebno ne nudi za ulozene pare.
Fuji tuce konkurenciju sve do DSLR klase, definitivno je potukao sve redom sa novim 6500 prosumerom, S3 je igracka u odnosu na njega.

Razlika u ceni je dupla a F30 nije duplo bolji od A530. Razlika je minimalna.
 
Ajmo da nekako stanemo na put raspravama!javite se ljudi sa razlicitim aparatima pa da radimo!
Uzmemo razlicite aparate pa pri dnevnoj svetlosti(slazem se da ce ovo biti najveci problem),pri istom otvoru blende,na istom rastojanju,... da slikamo predmete koje svako ima i standardni su(na primer 5 dinara kovanica i slicno.Onda upload-ujemo slike u punoj velicini na neki od sajtova namenjenih tome(photobuc....).
Da jednom vidimo gde je sta!
 
mikar:
Ajmo da nekako stanemo na put raspravama!javite se ljudi sa razlicitim aparatima pa da radimo!
Uzmemo razlicite aparate pa pri dnevnoj svetlosti(slazem se da ce ovo biti najveci problem),pri istom otvoru blende,na istom rastojanju,... da slikamo predmete koje svako ima i standardni su(na primer 5 dinara kovanica i slicno.Onda upload-ujemo slike u punoj velicini na neki od sajtova namenjenih tome(photobuc....).
Da jednom vidimo gde je sta!

Nema tu rasprava, postoje sajtovi sa hiljadma slika i lako ih je uprorediti.
Na recimo Dpreview su uradjeni testovi gde je se moze videti ovo o cemu sam pricao u vezi F30 i SD6500........i da ostavljaju konkurenciju prilicno ubedljivo, nema tu velike filozofije.

Problem je kada se u startu krene sa tezom da je sve sto dolazi od Canon/Nikon-a najbolje, nije bas tako kada govorimo o nizim klasama aparata, naravno da u profesinanlmin vodama igraju vodecu ulogu, ali mi ovde pricamo o kompaktnim i prosumer aparatima.
Cak im i u entry level DSLR kategorijama Pentax zadaje domaci zadatak, znam da firma nije popularna u Srbiji ali bacimo pogled malo preko grane pa cemo videti sta nude za ulozen novac K100D a pogotovu novi K10D koji za manje novca daje mnogo vise od svoje sabrace Canon 400D i Nikon D80.
 
Otvorila sam temu zato da bi se ovde govorilo samo i samo o canonu a530, a ne zato da bi se uporedjivali drugi aparati iste klase sa njim. Ajde malo da se vise drzite teme da je ne bi prerano zatvorili.
Ja govorim o onome sto znam o ovom fotoapratu, nemam iskustva sa drugim aparatima u njegovoj klasi, ali mogu da ga pohvalim sto se tice kvaliteta slike, i meni je sasvim ok jer uglavnom pravim svakodnevne slike, a ne umetnicka dela. dakle kome treba aparat za slikanje prijatelja i rodbine u okupljanjima/na odmoru/i bilo gde, mislim da sa ovim nece promastit.
 
klika:
Nema tu rasprava, postoje sajtovi sa hiljadma slika i lako ih je uprorediti.
Na recimo Dpreview su uradjeni testovi gde je se moze videti ovo o cemu sam pricao u vezi F30 i SD6500........i da ostavljaju konkurenciju prilicno ubedljivo, nema tu velike filozofije.

Problem je kada se u startu krene sa tezom da je sve sto dolazi od Canon/Nikon-a najbolje, nije bas tako kada govorimo o nizim klasama aparata, naravno da u profesinanlmin vodama igraju vodecu ulogu, ali mi ovde pricamo o kompaktnim i prosumer aparatima.
Cak im i u entry level DSLR kategorijama Pentax zadaje domaci zadatak, znam da firma nije popularna u Srbiji ali bacimo pogled malo preko grane pa cemo videti sta nude za ulozen novac K100D a pogotovu novi K10D koji za manje novca daje mnogo vise od svoje sabrace Canon 400D i Nikon D80.



Da to je isto kao sto neki misle da su prosumer oni aparati koji imaju veliki opticki zum!
 

Back
Top