MOLIM ZA POMOC!

-Air Stefan-

Aktivan član
Poruka
1.895
Evo ovako imam evo kompjuter pentium 4 vec godinu dana. Kako god pokusavao da igram igrice moram svaki put prvo da instaliram "ASUS VGA Driver 2D/3D Graphic and video accelerator V 476" a potom da restartujem komp sto traje oko 15 minuta. Evo i konfiguracije:MB ASUS P5VD1-X,
CPU CELERON 2.66 GHZ LGA775,
MEM TWINMOST 256MB DDR400,
FDD NEC BLACK,
HDD WD 80GB BB,
MONITOR SAMSUNG 793DF SIL/BLK,
TASTATURA MULTIMEDIA KB-765,
KUCISTE ATX JNC RJA 236 400W,
MIS GENIUS NETSCROLL EYE PS/2 METALIC,
MODEM GVC 56K,
CD COMBO SAMSUNG BLK,
ZVUCNICI GENIUS SP-Q6S,
VGA ASUS 9550 128MB AGP.
A ima i jos jedan problem strasno je spor da se sistem podigne treba mu 5 minuta sto je presporo za 2.66 GHZ brzine. Sta da radim molim vas da mi odgovorite. 8-)
 
MB ASUS P5VD1-X

svi kazu da je serija na kraju sa oznakom X najgora , mada ova ploča ima na moje veliko čuđenje i agp slot i pci-e 16x slot , tebi je po meni ipak oštećena instalacija windowsa :(
 
E moj igumane... smiri zivce...

Prije svega, da li si pogledao minimum system confiuration..

Pise na podacima da imas 256 MB RAM. a poredpostavka je da si pokusao da instaliras jace igre..
Nije uslov da je to problem, da li imas instaliran DirectX, da li su drajveri odgovarajuci ili postoje neki novi drajveri za tvoju graficku karticu.
Da li su svi drajveri ispravno instalisani sto mozes da vidis u Device Manageru.


Ajd napisi sta je i da li je nesto od ovog u redu, a ostale molim da se uobilje, inace cu da brisem sve jedan nepotreban post..

HVala..
 
Ne instaliram igrice preko mogucnosti cak mi i hitman 1 glavi, direct x 9 imam instaliran, sistem device sam gledo odavno i sve je u redu.
Znam ja dosta sa kompjuterima, ali ovo nikako ne mogu da rijesim.
I mislim da je 256 mb rama dosta, jer toliko zahtjeva vecina igrica...
 
Prvo mislim da ti je problem u memoriji jer tvoja ploca kako sam procitao podrzava :
# PC-2700: DDR-SDRAM memory module specified to operate at 166 MHz using DDR-333 chips, 2.667 GByte/s bandwidth
# PC-3200: DDR-SDRAM memory module specified to operate at 200 MHz using DDR-400 chips, 3.200 GByte/s bandwidth
a ne DDR 400 kao sto si ti stavio, tu ti je po svemu sudeci usko grlo .....
Takodje problem je i to sto si uzeo Celeron, uzmi neku Pentium 4. ...
 
Mogao bi i da probaš sa promenom grafičke kartice ?
Hitman 1 ne sme da zaglavi uopšte jer ga ja guram bez problema na 256 SDrama na 133 mhz i integrisanu grafičku od 8 mb , a možda ti je i ploča oštećena , ( liči na slučaj koji sam ja imao nedavno kada pokrenem bilo šta zahtevnije on zakuca a procesor neopterećen) .Testiranje memorije i hard diskova bi svakako pomoglo da se utvrdi razlog.

Analogdigit , ma daaaaaj za te stvari je dobar i celeron :D
 
Prvo mislim da ti je problem u memoriji jer tvoja ploca kako sam procitao podrzava :
# PC-2700: DDR-SDRAM memory module specified to operate at 166 MHz using DDR-333 chips, 2.667 GByte/s bandwidth
# PC-3200: DDR-SDRAM memory module specified to operate at 200 MHz using DDR-400 chips, 3.200 GByte/s bandwidth
a ne DDR 400 kao sto si ti stavio, tu ti je po svemu sudeci usko grlo .....
Takodje problem je i to sto si uzeo Celeron, uzmi neku Pentium 4. ...
Konfiguraciju sam tacno prepisao sa lista kojeg sam dobio uz kompjuter, tako da tu nema gresaka, a ovo za promjenu graficke mislim da samo mogu da je mjenjam sa drugom ASUS grafickom zbog maticne ploce koja je takodje ASUSOVA. Maticna ploca nije ostecena jer mi je ovo problem od prvog dana osim ako kojim slucajem nije ostecenja prilikom sastavljanja kompjutera.
 
iguman stefan:
Konfiguraciju sam tacno prepisao sa lista kojeg sam dobio uz kompjuter, tako da tu nema gresaka, a ovo za promjenu graficke mislim da samo mogu da je mjenjam sa drugom ASUS grafickom zbog maticne ploce koja je takodje ASUSOVA. Maticna ploca nije ostecena jer mi je ovo problem od prvog dana osim ako kojim slucajem nije ostecenja prilikom sastavljanja kompjutera.

Niko nekaze da ti nisi tacno prepisao konfiguraciju sa papira, vec je pitanje zasto se na tom papiru nasla DDR 400 memorija a ne neka od nevedenih......

Radi se o tome sto si PC400 radi mnogo sporije nego memorije koje sam ti nabrojao.
Moguce je da su ti stavili ovu memoriju kako bi ti cena racunara bila manja ali je to loshe u svakom slucaju i predstavlja ti usko grlo u racunaru jer u tom slucaju ostale komponente kao sto je procesor moraju da smanjuju svoj radni takt (FSB) kako bi mogle da komuniciraju sa memorijom .......
 
Ovo je izvod iz konfiguracije
iguman stefan:
MEM TWINMOST 256MB DDR400,
a ovo je tvoje mišljenje
analogdigit:
Prvo mislim da ti je problem u memoriji jer tvoja ploca kako sam procitao podrzava :
# PC-2700: DDR-SDRAM memory module specified to operate at 166 MHz using DDR-333 chips, 2.667 GByte/s bandwidth
# PC-3200: DDR-SDRAM memory module specified to operate at 200 MHz using DDR-400 chips, 3.200 GByte/s bandwidth
a ne DDR 400 kao sto si ti stavio, tu ti je po svemu sudeci usko grlo .....
Takodje problem je i to sto si uzeo Celeron, uzmi neku Pentium 4. ...
te bi bilo zgodno da objasniš šta si uopšte hteo da kažeš, pošto je u konfiguraciji uključena memorija sa maksimalnom brzinom koju ploča podržava.
 
Piše ono što si ti napisao, tako da ne razumem šta tu novo ima da se vidi. Ako neki memorijski modul koristi DDR-400 čipove onda je on predviđen da radi po PC-3200 standardu, a to je najbrži standard koji ploča podržava.

Kako onda dotični memorijski modul može da bude usko grlo?
 
Otvori komp i izvadi bateriju da bi resetovao BIOS postavke. Ako znas da udjes u BIOS podesi rucno na fabricke postavke.
Za normalan rad WinXP bilo bi pozeljno 512MB RAMa, nije da sa 256 MB nece raditi ali...
STA imas instalirano a da se pokrece sa Win. ( START>run> msconfig ,od cekiraj sve sem ctfmon.)
Da nisi mozda neki paranoik pa imas vise Anti-Virus-Spyver programa?
 

Back
Top