Flash biosa..opasna ili jednostavna stvar???

macaktosa

Početnik
Poruka
43

Flashovao sam bios na Gigabajtovoj matičnoj ploči...imao sam verziju +4 i prebacio na +5...sve je bilo u redu (flashovanje je ćak bilo on-line) osim što više nisam mogao da podignem Windows.....zakuca se na pola podizanja i nikako da se podigne....Sve sam probao, sva uputstva sledio, ali ništa...
Jedino sam primetio da mi je novi bios clock prebacio sa 133 na 266 MHZ i da to ne mogu da ispravim....

Inače procesor je Athlon 1800+ ram memorija 256 ddr...da li da probam sa reinstalacijom windowsa?
 
BIOS ne treba flesovati ako nisi siguran:
1) kog je porekla program kojim flesujes
2) sta ces zaista dobiti tim flesovanjem

1) u principu treba flesovati programom koji je dao proizvodjac bios i za koji proizvodjac garantuje

2) ako ce poboljsanja posle flesovanja biti mala ne treba se ni upustati u celu stvar

Savet: Probaj sa ucitavanjem defaulr parametara u bios, probaj prvo sa optimezed defaults, a ako ne upali probaj sa failsafe defaults

Ako ovo gore ne 'upali' reinstaliraj Windows...

Pozdrav
 
Nemoj da ti je palo napamet da flashujes BIOS iz Windowsa. Ja sam to uradio sa originalnim ASUSovim programom i biosom preuzetog sa ASUSovog sajta za plocu a7v333 i kada sam restartovao PC, racunar mi se nije digao, vec poceo da pisti na sistemskom zvucniku, i... sledila je zamena maticne ploce
Da stvar bude jos gora - to sam JA uradio kod mog druga( joj blama majko!!!)
 
Gigabyte maticne ploce su upravo karakteristicne po tome sto ih proizvodjac izbacuje na trziste prije nego se implementiraju nove tehnologije na sam cip BIOS-a , tako da time primoravaju kupce na flash .
Pokusaj sa ocitavanjem defaultnih postavki BIOS-a , posto ti je podignut FSB maticne ploce , ako ne uspijes ni tako pokusaj kombinirati jumpere na maticnoj ploci ( plave su boje ) da bi vratio na staru frekvenciju rada . A ako ni to ne uspije probaj izvaditi bateriju koja se nalazi na maticnoj ploci na nekoliko minuta da se vrate postavke BIOS-a .
BTW sta se zvuka tice pogledaj u manual od maticne ploce , ili na lampice kod novijih Gigabyte ploca .
Imash fino objasnjeno u manualu sta je sta .
 
ako vec flesujes radi to sa originalnim programom proizvodjaca i detaljno procitaj uputstvo.
najbolje je to raditi iz dos-a:butujes sa flopija;fajl ti stoji na nekoj fat32 particiji,flopiju(losija varijanta) ili na virtalnom hardu koji generise butabilna za 98-icu(bar ja mislim);sa te fat32 pozivas odredjeni program ... ;u uputstvu obicno pise sta raditi u slucaju neuspeha... ; (ovo sam radio na MSI za P4 tako da ima razlike ali ne znam kolike; NTFS se ne vidi kada butujes sa flopija...)...
 

Back
Top