PODOČNJACI

alejinad

Početnik
Poruka
46
ZENSKE, PREPORUČITE MI DOBAR KOREKTOR ILI KREME ZA PODOČNJAKE.
BAŠ IMAM PROBLEM, OD NEDAVNO SAM POČELA DA NOSIM SOČIVA UMESTO CVIKA, PA SVI REAGUJU STRAŠNO SA KOMENTAROM: "IJUUUUUUUUUU, KOLIKO SU TI PODOČNJACI!!!!!!!!!!!!!!" A NEĆU DA KOMENTARIŠEM KAKO SE JA TEK OSETIM KADA ZAISTA I VIDIM DA IMAM TAMNE KOLUTOVE... HELP :roll:
 
Znam da zvuci stupidno,ali svi zivi pricaju o najobicnijoj masti za hemoroide (imas po apotekama za 100-200din) koju namazes pre spavanja na zonu podocnjaka...Navodno bi trebalo ujutru da budu neprimetni... :grin: :
 
Marcia:
Znam da zvuci stupidno,ali svi zivi pricaju o najobicnijoj masti za hemoroide (imas po apotekama za 100-200din) koju namazes pre spavanja na zonu podocnjaka...Navodno bi trebalo ujutru da budu neprimetni... :grin: :

To sam vec cula...ali NIKADA ne bih u blizinu ociju nanosila nesto sto nije pravljeno bas u tu svrhu...
 
Za podocnjake najbolji lek ti je krevet. Onako fin i udoban 8-)
Za prvu pomoc najbolje ti je da probas sa kockicama leda umotanim u maramicu, za otecene oci malo jaci caj od kamilice (ohladjen).
A najbolji korektor... ne znam, ja koristim neki od Oriflame-a i prezadovoljna sam. Pogledacu ako te bas zanima, mada mislim da je najbolje da proveris sama prema tipu koze koji bi mogao da ti odgovara. Inace pravilo je da nikako ne biras korektor koji je isuvise svetao u odnosu na kozu jer dobijas samo suprotan efekat. Kontrast. Sve u svemu, izgleda grozno. Treba ti za nijansu svetliji od boje koze. Pozdrav
 
cicos - macos:
Kakve veze ima ispiranje sociva fizioloskim sa podocnjacima? A jel' zna neko resenje cija primarna svrha nije 'kamuflaza', vec da podocnjaci nestanu?

JA znam najstariju, delotvornu foru za ublazavanje podocnjaka, a to su tamponi namoceni cajem od kamilice. A resenje za nestajanje podocnjaka ne postoji. :-( Zato sto pored umora podocnjaci oznacavaju i los rad bubrega. Znaci dosta tecnosti, manje kafe i dosta zdrave ishrane (sargarepa je super za bubrege npr., caj od persuna ...)
 
alejinad:
ZENSKE, PREPORUČITE MI DOBAR KOREKTOR ILI KREME ZA PODOČNJAKE.
BAŠ IMAM PROBLEM, OD NEDAVNO SAM POČELA DA NOSIM SOČIVA UMESTO CVIKA, PA SVI REAGUJU STRAŠNO SA KOMENTAROM: "IJUUUUUUUUUU, KOLIKO SU TI PODOČNJACI!!!!!!!!!!!!!!" A NEĆU DA KOMENTARIŠEM KAKO SE JA TEK OSETIM KADA ZAISTA I VIDIM DA IMAM TAMNE KOLUTOVE... HELP :roll:
Errr... to nisu podočnjaci... to su zenice...
 
alejinad:
ZENSKE, PREPORUČITE MI DOBAR KOREKTOR ILI KREME ZA PODOČNJAKE.
BAŠ IMAM PROBLEM, OD NEDAVNO SAM POČELA DA NOSIM SOČIVA UMESTO CVIKA, PA SVI REAGUJU STRAŠNO SA KOMENTAROM: "IJUUUUUUUUUU, KOLIKO SU TI PODOČNJACI!!!!!!!!!!!!!!" A NEĆU DA KOMENTARIŠEM KAKO SE JA TEK OSETIM KADA ZAISTA I VIDIM DA IMAM TAMNE KOLUTOVE... HELP :roll:


A sto ne nosis naocare?
 
yukristi81:
JA znam najstariju, delotvornu foru za ublazavanje podocnjaka, a to su tamponi namoceni cajem od kamilice. A resenje za nestajanje podocnjaka ne postoji. :-( Zato sto pored umora podocnjaci oznacavaju i los rad bubrega. Znaci dosta tecnosti, manje kafe i dosta zdrave ishrane (sargarepa je super za bubrege npr., caj od persuna ...)


upravo tako!

skoro sam pregurala jedan duzi period nesanice uzrokovane stresom. svako jutro sam se budila sa ogromnim podocnjacima.

ne vezano za to, pocela sam sa tretmanima limfne drenaze.

posle par, kad sam se pogledala u ogledalo - podocnjaci su nestali!

sustina je u dobroj cirkulaciji. jedino tako ces ih izgubiti!
 
Jako je bitno da pijes dosta vode! Procitala sam skoro, i mogu ti reci da ima nesto u tome.
Naravno i san i zdrava ishrana.
Kad nocu zaglavim, a ujutro treba tip-top da izgledam-stavim dve kasike u frizider desetak minuta i dva tanka kolut krompira u zamrzivac. Kasike drzim pet minuta na ocima. Onda izvadim krompir, minut, dva na sobnoj temperaturi (jer ipak je oko ociju osetljiva koza i ako je previse hladno mogu da ostanu crveni kolutovi, umesto crnih) i to drzim dvadeset minuta. Ako imas vremena to ponovis jos jednom, dakle jos dva koluta krompira. To isperem sa mlakim cajem od kamilice i pustim da se osusi. Onda stavim kremu koju svakodnevno koristim, Vichy, Novdiol contours (za oko ociju i usana).
I veruj mi..pomaze...:)
 
Pa proceduru mozes da skratis:
skuvas caj od kamilice, pustis da se hladi i stavis samo kolutove krompira na oci 15-20 minuta i isperes sa kamilicom. Krompir je stvarno super protiv podocnjaka. Neke zene izrendaju krompir pa stave u gazu (tad jos vise pusta taj sok koji je dobar protiv podocnjaka), ali meni je to puno posla. I ozbiljno pij dosta vode.Crni kolutovi, podocnjaci, upozoravaju na nedovoljnu kolicinu vode .
Krastavac je vise hranjiv i dobar za predeo oko ociju, i kad nemas podocnjake. Ja kad stavljam nedeljnu maskicu stavim kolutove krastavca na oci i kad skinem masku preko lica namazem krastavac.
Krema kosta 15ml 23 euroa, ali veruj mi potrebno je jako malo (kao zrno rize po oku), ja oko usana mazem obicnu kremu.
 
e ja pijem bas mnogo vode i to prolom koja je bas dobra za bubrege i sigurno nije to.
nego imam jako svetao ten i takvu kozu da mi se sve vidi na licu, cim malo losije spavam(a cesto losije spavam) ili nesto bilo sta odmah se vidi. to su mi i drugi rekli. ali nemam ni neke katastrofa podocnjake.
probacu krompir thank's :D
 

Back
Top