Kakva podela Kosova je moguca opcija u ovom trenutku?!

Nacionaldemokrata

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
344
Dosta se govori u medijima o mogucnosti podele Kosova. Nedavno je NY Times pisao kako resenje koje medjunarodna zajednica nudi trenutno daje albancima premalo, a srbima oduzima previse. Zato navode podelu KiM kao moguce resenje.

http://www2.serbiancafe.com/lat/vesti/3/34260/ (mozete procitati sta su rekli u NY Times)


Pitanje je ako dodje do podele KiM, svi znamo da bi se Srbiji nudio severni deo, ali sta mislite u procentima (%) koliku ukupnu povrsinu KiM ce Srbiji biti ponudjeno i da li ce to biti prihvatljivo za istu ???
 
Nacionaldemokrata:
Dosta se govori u medijima o mogucnosti podele Kosova. Nedavno je NY Times pisao kako resenje koje medjunarodna zajednica nudi trenutno daje albancima premalo, a srbima oduzima previse. Zato navode podelu KiM kao moguce resenje.

http://www2.serbiancafe.com/lat/vesti/3/34260/ (mozete procitati sta su rekli u NY Times)


Pitanje je ako dodje do podele KiM, svi znamo da bi se Srbiji nudio severni deo, ali sta mislite u procentima (%) koliku ukupnu povrsinu KiM ce Srbiji biti ponudjeno i da li ce to biti prihvatljivo za istu ???
greshish
niko ne uzima u obzir podelu
a ubedljivo je najbolje reshenje... :(
 
Ne gresim, jer kao sto vidis o tome se vec pise, i nije u pitanju neki "Kurir" vec NY Times. Znaci da takva ideja postoji, ali da li ce doci do nje videt cemo.

Mislim da je tekst veoma logicno napisan, i vidim to kao jedino realno resenje i mozda najbolje za Srbiju u ovom trenutku. Tim potezom da sacuva sto je vise moguce teritorije, a da se ujedno oslobodi 1.5mil siptara.

Posle toga red je na RS da trazi "nezavisnost", jer isto tako ima pravo na samoopredeljenje.
 
JerryRopero:
podela kosova u razmeri 40% Srbima 60% Siptarima bi mozda bila najbolje resenje stim da se dozvoli i nezavisnost Republike Srpske.

Naravno zapad zeli Srbiju na kolenima , pa se to ne resenje i ako najlogicnije uopste i ne razmatra.


S'obzirom koliko je srba ostalo na KiM to bi bila "puna kapa", ali uzimajuci u obzir stanje na terenu, mislim da bi Srbija bila zadovoljna i sa 1/3 teritorije + naravno da se potegne pitanje nezavisnosti RS i pravo na njihovo samoopredeljenje.

Tako bi eventualno Srbija dobila na teritorijalnoj velicini + 1.5 mil siptara zamenila sa 1.5mil BiH srba. Onda bi to bila veca Srbija sa odprilike 9mil srba + nacionalne manjine koje nebi cinile vise od 10% populacije i tako nebi predstavljalo problem za buducnost.
 
A zasto bi se davala nezavisnost albancima da bi srbima bila data najvisa autonomija, kad albanci vec imaju najvisu autonomiju u Srbiji :D

Te gluposti sto je Marti ponudio samo bez reci "nezavisnost" u tekstu su za malu decu i to niko nece prihvatiti. Podela na papiru je resenje koje odgovara i srbima i albancima. Srbima jer nece izgubiti citavu teritoriju i nece morati da dodje do novog egzodusa srba itd. itd. a albancima jer bi se u tom slucaju srbi mozda slozili da priznaju "ostatak" albanskog Kosova nezavisnim.

Kao sto sam rekao, srbi bi trebali da traze bar 1/3 teritorije, a onda naravno da ocekujemo isti scenario sa RS.


p.s. i naravno drzava Srbija u buducnosti da podrzi nezavisne napore svih oslobodilackih naroda Evrope....Skoti, Baskijci itd. :P :D
 
I ja milsim da je podela jedino reshenje koje je prihvatljivo.Procenti su nevazni..oko 30% teritorije severnog Kosova.Svaki drugi scenario znachi da Srbi na Kosovu nemaju shta da traze.Samo budala moze da veruje da ce EU omoguciti normalan zivot Srbima na nezavisnom Kosovu i povratak proteranih.Sve to oko prava manjina i garancija su prazne priche,shargarepa i to veoma jadna za nashe prihvatanje Kosovske nezavisnosti.Medjunarodna aministracija je tamo vec 8 godina i ako za 8 godina nisu stvorili minimalne uslove,da Srbi sa Kosova ne moraju da strahuju od fizichkog istrebljenja,da ne spominjem ni uslove za povratak proteranih,onda nikad ni nece.
Nego lepo podeliti Kosovo pa ce sama podela biti garant povratka i "suzivota",po principu :"kako Albanci Srbima na nezavisnom delu,tako i mi Albancima na Srpskom,severnom".
 
Nacionaldemokrata:
S'obzirom koliko je srba ostalo na KiM to bi bila "puna kapa", ali uzimajuci u obzir stanje na terenu, mislim da bi Srbija bila zadovoljna i sa 1/3 teritorije + naravno da se potegne pitanje nezavisnosti RS i pravo na njihovo samoopredeljenje.

Tako bi eventualno Srbija dobila na teritorijalnoj velicini + 1.5 mil siptara zamenila sa 1.5mil BiH srba. Onda bi to bila veca Srbija sa odprilike 9mil srba + nacionalne manjine koje nebi cinile vise od 10% populacije i tako nebi predstavljalo problem za buducnost.

Sto razlicitije to bolje ,sta ti smetaju manjine ?!?
 
Е Џери ова твоја подела 40% нама 60% њима је толика глупост да ја немам речи! Теби очигледно није стало до Косова и Метохије као свете земље (због чега је већина радикала као брани) него као обичне територије која је предмет препуцавања и јефтине промоције СРС као и политике против САД и ЕУ.
ПАЗИ САД ШТА ЋУ ДА КАЖЕМ
РАДИКАЛИ БОЛИ ВАС ЛАКАТ ЗА КОСОВО И МЕТОХИЈУ! ЈЕДИНО ШТО ВИ ЖЕЛИТЕ СУ ЛАКИ ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ КОЈИ БИ ВАМ ДОНЕЛИ ФОТЕЉЕ У ПЕРИОДУ КАДА СРБИЈА БУДЕ РЕШИЛА СВЕ САДАШЊЕ ПРОБЛЕМЕ! АЛИ НЕЋЕТЕ ГА МАЈЦИ! ЖИВЕЛА ЕВРОПСКА СРБИЈА!
 
JerryRopero:
podela kosova u razmeri 40% Srbima 60% Siptarima bi mozda bila najbolje resenje stim da se dozvoli i nezavisnost Republike Srpske.

Naravno zapad zeli Srbiju na kolenima , pa se to ne resenje i ako najlogicnije uopste i ne razmatra.
Živeli RADIKALI..
Podeliće Kosovo ali če verovatno i dalje strane trupe tu ostati kao na Kipru mislim..
Srbija je već na kolenima čini mi se...
 
.....nema podele Kosova i Metohije bez novih pogroma Srba.....sve naše najveće crkve i manastiri se nalaze u južnom delu Kosova i Metohije .....kako to mislite da se može preneti u severni deo :shock: ......jer Srbi kad se sele i svoje mrtve odnose ....to se videlo na primeru Sarajeva....tako da samo dolazi u obzir Kosovo i Metohija kao sastavni deo Srbije....milom ili silom za godinu dve,pet,deset,pedeset,sto....Kosovo i Metohija je Sveta Srpska zemlja uvek bila i biće.....upamtite Srbija je večna, mi smo samo gosti koji hode danas a sutra ko zna....
 
ernesto cegevara:
izvini ali nisam imao bas to na umu. meni se cini da je zapad bas taj koji je za podelu i mislim da treba da da trazimo pomoc od ruja

Nemam nista protiv toga. Ali ja ocu da se ostvare ona obecanja i pricica o sacuvanju drzave i boljem zivotu. Slobodana Groznog vise nema, pa me zanima gde je taj napredak. Sve smo priznali, skinuli gace, dobro podmazali da nam lakse udje a drzava sve manja i siromasnija. A tako je lepo izgledalo 5.oktobra.
 
Crna guja:
Nemam nista protiv toga. Ali ja ocu da se ostvare ona obecanja i pricica o sacuvanju drzave i boljem zivotu. Slobodana Groznog vise nema, pa me zanima gde je taj napredak. Sve smo priznali, skinuli gace, dobro podmazali da nam lakse udje a drzava sve manja i siromasnija. A tako je lepo izgledalo 5.oktobra.
Pa ako se ti tako osecas, ne znam sta da ti kazem.
 

Back
Top