USB flash-drive problem

brkabgd

Početnik
Poruka
7
Bio bih zahvalan ako neko zna resenje za sledeci problem:

Imam dva nova USB flash-drivea koji rade na svakom kompjueru osim na mom!!! Naime, kad ih ubacim u USB jednostavno ili ih ne prepozna, ili ga prepozna na par sekundi pa se iskljuci, ili se iskljuci kad pocnem nesto da snimam na njega. Pokusao sam da ih formatiram, ne moze, jednostavno komp nece da ih vidi. Inace, rade i na nekom krsu od lap topa (Win98) i na svakom drugom kompu koji sam probao. Moj komp ima plocu sa Intel 845 chip setom, Win XP Pro sa SP2 i sve u svemu ok je masina.Ima li neko resenje???
 
tab503:
glupo pitanje.
a da li si nesto drugo ukljucio u taj USB port?
Mozda je on pokvaren.
Probaj flash da stavis u neki drugi USB port.

Ako je glupo pitanje nemoj da odgovaras na njega, jer ti je odgovor nikakav. Nisam rekao da mi je usb port pokvaren nego da flash nece da radi na mom racunaru. Znam sta pitam. Na netu ima nekoliko stranih foruma koji se bave ovim problemom ali ni jedno resenje jos nije urodilo plodom. Zato, ako ima neko ko se razume u ovaj problem - dajte neki predlog.
 
brkabgd:
...
Imam dva nova USB flash-drivea koji rade na svakom kompjueru osim na mom!!! Naime, kad ih ubacim u USB jednostavno ili ih ne prepozna, ili ga prepozna na par sekundi pa se iskljuci, ili se iskljuci kad pocnem nesto da snimam na njega.
...
Šta podrazumevaš pod prepozna: informacija da je detektovan neki USB uređaj ili se za trenutak pokaže u Exploreru ili ...? Da li možda imaš instaliran VMware ili VirtualPC? Bilo bi poželjno što više detalja (znači sve što se desi kada ga na trenutak prepozna), jer na osnovu ovoga teško da može bilo šta da se zaključi.
 
Dejan:
Sta ti kaze u device manager-u, jel ga prijavljuje uopste ?

To i jeste cudno. On ga lepo prepozna, u device manageru pise da radi normalno, ali kad odem u My Computer i kliknem na flash nista ne cita sa njega. Kad kliknem na properties pise da ima 0 mb used i 0 mb free space. Samo ga lepo procita prvih par sekundi kad ga ubacim u komp. I to se ne desava samo sa jednim flashom (pomislio bih da je on pokvaren), vec sa dva, koja su potpuno nova.

Da dodam jos podataka: Kad ga ubacim, javi mi da je pronasao novi hardver, u device manageru (disk drives) cak lepo pise i koji je USB ubacen (firma, kapacitet, sve...), kod USB controlera takodje lepo prijavljuje USB mass storage device, ali jednostavno ne moze da se koristi.

Nemam instaliran ni VMware, ni VirtualPC. Komp je odlicno odrzavan i nema nikakvih sumnjivih programa ili virusa. Na usb su vec prikljuceni mis, webcam i kablovski modem - svi rade perfektno.
 
Dejan:
Ma bre, sta nemoze.

Start, Control panel, Administrative Tools, Computer Management, Disk Management, selektuj usb hard disk, desni klik, formatiraj, zatim kreiraj novu particiju.

Vozi misko.

Bilo bi to lepo, ali nece da ga formatira na mom kompu. Jedino da probam na nekom drugom na kome radi. I kad ga formatiram (ako uspem) kako da napravim particiju?
 
Da li na drugom računaru u okviru properties prijavljuje stvarnu veličinu i zauzeće? Ukoliko je tako onda ne treba formatiranje i pravljenje particije.

Da li imaš prava da mu pristupiš? Kako si prijavljen na svom računaru?
 
brkabgd:
Na drugom racunaru sve radi bez greske. Imam pravo da mu pristupim ali kad krenem sa formatiranjem na kraju mi kaze da formatiranje nije uspesno. Prijavljen sam kao administrator.
Da li si možda na svom računaru instalirao neke posebne USB drivere ili su u pitanju Winodws driveri? Da li si za chipset svoje ploče instalirao drivere proizviđača chipseta odnosno proizvođača matične ploče?

Najverovatnije je u pitanju neki problem s driverima.
 
bojan p:
Da li si možda na svom računaru instalirao neke posebne USB drivere ili su u pitanju Winodws driveri? Da li si za chipset svoje ploče instalirao drivere proizviđača chipseta odnosno proizvođača matične ploče?

Najverovatnije je u pitanju neki problem s driverima.

Nisam instalirao nista posebno, sve je original sa cd-a za plocu. I ja mislim da je do drajvera ali ne znam sta da trazim :shock:
 
brkabgd:
Kad kliknem na properties pise da ima 0 mb used i 0 mb free space.
ovo ti kaže da nemaš prostora na tom disku ili ti ga računar ne vidi , pretpostavljam da je Raw format diska u pitanju , trebalo bi ga reparticionisati možda neki low level format , formirana particija pa tek onda format usb diska da radiš,.ovo bi trebalo da uradiš iz cmd-a ili iz DOS-a (naravno ako ti mašina može da se uopšte butuje sa usb-a ) , možda bio ti pomogao Hirens boot disk da probaš da središ sve iz dos-a naravno ako bi ti on prepoznao USB diskove iz dos-a. Ali moj savet ti je da ideš svakako u tom pravcu. Ili možda u pravcu neke linux live distribucije tipa knoppix da probaš preko njega.
 
Hm, čovek kaže da su u pitanju dva nova fleša i da oba rade bez problema na drugim kompovima -> onda ne treba dirati fleševe, nego pronaći zašto mu USB ne prepoznaje flash... Da probaš da isključiš ostale USB periferije (kameru, modem), pa onda pokušaš?
 
brkabgd:
Ako je glupo pitanje nemoj da odgovaras na njega, jer ti je odgovor nikakav. Nisam rekao da mi je usb port pokvaren nego da flash nece da radi na mom racunaru. Znam sta pitam. Na netu ima nekoliko stranih foruma koji se bave ovim problemom ali ni jedno resenje jos nije urodilo plodom. Zato, ako ima neko ko se razume u ovaj problem - dajte neki predlog.
Polako BRKO, nisi ni rekao da ti USB radi.A ako znas sta pitas, onda znas pola odgovora(tako su uciteljice govorile,znaci to je jedan stick koji radi).
Meni se to desava isto SAMO kuci gde flash kacim na front USB, koji je mozda losije odradjen.Ali posle restartovanja radi sve ok(evo vec duze vreme je sve OK).I moje sumnje su na los USB/konektor- flashovi sami po sebi deluju OK.Probaj da ga ubodes u onaj na maticnoj 2 il 4kom.I mene interesuje...
 
brkabgd:
Ako je glupo pitanje nemoj da odgovaras na njega, jer ti je odgovor nikakav. Nisam rekao da mi je usb port pokvaren nego da flash nece da radi na mom racunaru. Znam sta pitam. Na netu ima nekoliko stranih foruma koji se bave ovim problemom ali ni jedno resenje jos nije urodilo plodom. Zato, ako ima neko ko se razume u ovaj problem - dajte neki predlog.
Moj odgovor je nikakav?
Simpaticno sa tvoje strane.
Prvo. Nisi uopste rekao da li si probao da ga stavis u neki drugi USB port ili ga svo vreme guras u isti. Znaci prva pretpostavka je da ti BAS TAJ U KOJI GURAS USB port ne radi. Svaka popravka racunara se uvek krece od najjednostavnijeg moguceg resenja pa se ide ka komplikovanijem.
Inace posto su moji odgovori nikakvi nemoj da proveravas da iskljucis kablovski modem ;)
Cisto da znas. Ne kazem da je i to resenje problema ali KABLOVSKI MODEM SE NE STAVLJA NA USB NEGO NA MREZNU KARTU jer na USB-u moze da napravi dosta sistemskih problema.
Takodje nisi rekao da li ti na tom USB portu ijedan USB flash radi. Vrlo sturo objasnjavas problem a zelis resenje.
 
tab503:
Svaka popravka racunara se uvek krece od najjednostavnijeg moguceg resenja pa se ide ka komplikovanijem.
KABLOVSKI MODEM SE NE STAVLJA NA USB NEGO NA MREZNU KARTU jer na USB-u moze da napravi dosta sistemskih problema.
Slazem se-krenuti od najprostijeg.
Ja imam Kablovski na USBu-Moz biti tu nesto, ali nemam nekih sistemskih problema(sem povremeno to sa stickom).
 
JA sam bio na racunaru koji je pola godine radio besprekorno (sa modemom na USB-u) ali jednog dana sistem jednostavno nije mogao da se digne. Kako je izvucen USB sistem se digao iz prve. To je samo jedan od problema a mogu da ti nabrojim gomile koje su ljudi imali sa kablovskim modemima na USB-u. KAblovski modemi ipak nisu uredjaji koji se stavljaju na USB iz mnogo razloga ali dokle god ti dobro radi ne diraj :lol:
 

Back
Top