Pisete li pisma?

HelloDolly

Obećava
Poruka
68
Podstakao me jedan odgovor o beskonacno dugom cekanju nekog romanticnog pisma na Dan zaljubljenih.
Da li ste napisali tako nesto? Ako jeste, kada i kome? I da li ste ga poslali postom u koverti?
Uopste, u ovo vreme mail-ova, da li se jos pisu pisma? Kada ste i kome poslednji put poslali pismo napisano rukom?

P.S. sadrzina (ni)je bitna ;-)
 
HelloDolly:
Podstakao me jedan odgovor o beskonacno dugom cekanju nekog romanticnog pisma na Dan zaljubljenih.
Da li ste napisali tako nesto? Ako jeste, kada i kome? I da li ste ga poslali postom u koverti?
Uopste, u ovo vreme mail-ova, da li se jos pisu pisma? Kada ste i kome poslednji put poslali pismo napisano rukom?

P.S. sadrzina (ni)je bitna ;-)

Aaaaa,pa jesam.To je bilo......za godinu ne znam,ali znam da sam bio sedmi razred osnovne skole.Bio je dan zaljubljenih i u skoli su postavili jedno saduce u koje mozete da ubacite pisma osobama do kojih vam je stalo koje volite i sta ja znam.I da,na napisao sam ga rukom,ali mislim da nisam upakovao u kovertu vec sam samo savio papir i spojio spajalicom.
:))) Covece,kakav sam klinac bio......
 
Samo jednom u zivotu sam napisala nekome pismo-svom prvom decku. Iz i meni samoj nepoznatih razloga, zelela sam da okoncam nasu vezu, ali nisam znala kako, a plasila sam se da me nece razumeti ako mu sve uzivo kazem. Zapravo nisam znala ni sama sta hocu niti sta bih mu mogla reci. Zato sam se odlucila na pismo, bilo je zaista dugo i pateticno. Nikada ga nije dobio.
 
jao, ja bas ne tako. Ja obozavam da primam, ali i da pisem pisma. Srecom pa imam romanticnog decka i tako stalno saljemo jedno drugom pisma. Ili posaljemo postom ili ubacimo u sanduce... nije bitno.
 
srećica:
jao, ja bas ne tako. Ja obozavam da primam, ali i da pisem pisma. Srecom pa imam romanticnog decka i tako stalno saljemo jedno drugom pisma. Ili posaljemo postom ili ubacimo u sanduce... nije bitno.


DIVNO! Skoro da ti zavidim!
Da li bi htela da nam nesto vise kazes o njima, ili eventualno prepises neki deo...
mozda podstaknes jos nekog od nas da pisemo... :p
 
Lana M.:
Zadnje pismo koje sam napisala bilo je prvom osnovne mami sa rekreativne...Ljubavna niti pisem niti primam.Vise volim SMS lil mali...


Sta se to desava sa pismima...
zasto imam utisak da se jako jako retko pisu i u cemu je stvar?
meni se cini da bi se do neba obradovala da mi kao nekada stigne koverat sa necijim pismom na vise strana...
da li se ljudima nista ne desava u ovoj sumornoj svakodnevici u kojoj su optereceni novcem i ko zna cime, ili ih mrzi...nemaju vremena...
ili nemaju kome da pisu...
U CEMU JE STOS?
 
Potpuno se slazem sto se prakticnosti tice!
Brze je i ne mora da se ceka!
Ali je i krace (bar kad je u pitanju SMS), jedino ako nemas nekog ko ti pise vise poruka u nizu (kao sto ja to umem - onako rafalno:), posebno kad sam ljuta)
 
Posto sam bila u skoli internatskog tipa (od 1990. - 1993.), secam se da sam sa nestrpljenjem cekala jutarnju postu koju su delili za vreme dorucka. PISMO!
Kako sam samo umelo da me obraduje!
Sada kad pogledam, imam utisak da su se tako radovali i vojnici kad dobiju pismo. Hmm... internat - kasarna... pa mozda i ima neke slicnosti! :)
 
Pisanje pisama je zanemareno u poslednje vreme,zamenjeno sms-om,i-meilom,ali po meni to nije isto,nema licnog pecata,rukopisa i potpisa,one srece kad nadjes pismo u sanducetu i nestrpljenja da ga otvoris i procitas,a mnogo cari je bas u tome.
 
Zavisi kako za koga, imam decka s kojim sam tek 6 mjeseci i od njega imam 5-6 pisama koja nisu tek ona kratka vec ona duga pisma, u kojem izrazi sva svoja osjecanja i po milioniti put kaze mi da me voli... Naravno, to se nikada nemoze zamijeniti niti s e-mailom niti s smsom, mada i to cesto razmjenjujemo, ali ona car rukom napisanih osjecanja, prenesenih na papir direktno iz misli i srca je neopisivo... Mozda smo u vremenu kada je to vec davno ''izaslo iz mode'', ali to je nesto sto ostaje vjecno, sto se cuva u nekoj maloj kutijici u kojoj spremamo sve nase uspomene iz mladosti, a rijetko koju sms poruku ili e-mail da ce neko sacuvati...ipak pokusajte s pismima...
 
pa evo mene, kao velikog mrzitelja tehnologije, privuche ova tema....
obozhavam pisma...osim toga shto smatram da rijechi lete, a napisano, valjda, ostane,takodje mislim da se iz rukopisa mozhe masu toga zakljuchiti...i tako jedno pismo koje sam poslala jednog decembra eh...znachilo je vishe nego sve shto sam do tada u zhivotu izgovorila...ali ne znam, tehnologija zauzima svoje mjesto...ne bi me zachudilo da potpuno prestanemo da pishemo...jbg
 
marina-b:
Pisanje pisama je zanemareno u poslednje vreme,zamenjeno sms-om,i-meilom,ali po meni to nije isto,nema licnog pecata,rukopisa i potpisa,one srece kad nadjes pismo u sanducetu i nestrpljenja da ga otvoris i procitas,a mnogo cari je bas u tome.

Ovo je upravo ono zbog cega sam i pocela temu! Po meni POTPUNO TACNO i isto toliko tuzno. Pitam se da li smo svesni da se na ove i slicne nacine gube sanse da se radujemo, da osecamo srecu kad vidimo nesto sto nam prija, da osecamo da smo zivi! Koliko nam tehnologija cini dobro toliko nas i udaljava...
pisani kontakti nam postaju bezlicni, bez rukopisa i potpisa, bez reci o nama kakvi smo, kako se trenutno osecamo (kroz rukopis svasta moze da se vidi); povrsni, bez emocija, samo brza razmena informacija i samo puko upotrebljavanje nekad pisanih fraza koje su napisane rukom imale tezinu.
'VOLIM TE' mail-om ili sms-om moze da napise svako, ali te reci napisane masinom nemaju karakter onoga ko ih je poslao. Slova su ista na svakoj masini! Istim slovima mozete napisati i nevolim te. Ostaje samo znacenje, a dubina i smisao se gubi. Cemu onda uopste pisati takve reci (i jedne i druge) kada im se gubi smisao?
Sem toga, ko stampa mailove ljubavne sadrzine, ako se to uopste i pise? Ko ih tako odstampane povremeno cita drzeci ih i cuvajuci ih kod sebe? Ja to nisam videla. A papir je papir. Konkretan i stvaran. Recit, kao i sve ono sto nosi napisano na sebi!
 
Jedno sam napisao cenjenom g. Kjerkegoru. Jedno chak jednom prijatelju iz Cheshke. Trece nepoznatom stradalniku.

Dok sam jos bio mladolik i lep pisao sam pisma devojkama. Ono pravo pismo, sto se zapljune i ubaci u sanduche.
 
Misanthropos:
Jedno sam napisao cenjenom g. Kjerkegoru. Jedno chak jednom prijatelju iz Cheshke. Trece nepoznatom stradalniku.

Dok sam jos bio mladolik i lep pisao sam pisma devojkama. Ono pravo pismo, sto se zapljune i ubaci u sanduche.


Daj nesto malo vise reci o tome...
Sva tri su interesantna!
Jel su ti odgovorili, i ako jesu, sta su napisali...
Kako si se ti osecao i dok si pisao i kad si poslao...
Veliki pozdrav! :razz:
 
meni devojka,a i ja njoj....prvo pismo koje sam poslao u zivotu....a sad trebam i drugo....a ona meni vec tri....a nikad ih ranije nije pisala........jedno pismo je lepse nego hiljadu sms.....a jos kad se potrudi,a ne da zuri kao kad pise sms....pozzzzzzzzzz....za sve "romanticne duse"...
 
tasmanijski djavo:
meni devojka,a i ja njoj....prvo pismo koje sam poslao u zivotu....a sad trebam i drugo....a ona meni vec tri....a nikad ih ranije nije pisala........jedno pismo je lepse nego hiljadu sms.....a jos kad se potrudi,a ne da zuri kao kad pise sms....pozzzzzzzzzz....za sve "romanticne duse"...

a gde ste kad pisete pisma?
mislim, jel ste razdvojeni ili ste samo romanticni? :razz:
 
Pisma su su nekada bila romanticna a sad mozda mogu da budu romanticna nekome ali pismo je vazno zbog toga sto ga niko nece odmah baciti mozda bas zbog toga sto mu je neobicno da neko jos uvek pise pisma, i procitace ga 1000 puta, i pokazace ga jos nekome... Mozes lako da navedes ljude da pricaju o tebi, mozes da posaljes dva potpuno razlicita pisma za dve osobe pa ce onda svako od njih da nadje u njima ono sto ce mu biti vazno, a po tome sta im je vazno i zbog cega najvise reaguju mozes da vidis kakvi su i cela istina izadje.... Pisma su vazna zato sto prelaze iz ruke u ruku i moze svako da ih procita i zato sto se na napisane reci gleda kao da su znacajnije i istinitije nego kad se prica.To je zakljucak.
 
prelistah ove postove, ne previše pomno, priznajem. I, čini mi se da sam malo zatečen odnosom prema mediju, ne prema sadržini ili suštini poruke koju taj mediji nosi ili prenosi, šalje, sve jedno.

Pismo je pismo, bilo da je na araku najfinije bezdrvne hartije, pisano kaligrafskim rukopisom i najlepšim bojama ili odposlato elektronskim putem.

Osnovno pitanje, ili pitanja, bolje rečeno, odnose se na emocije onog ko ih šalje ali i onog ko ih prima; lepota isšekivanja, zanos čitanja i stotine neverovatnih sekundi zadovoljstva isčitavanja i proživljavanja napisanog; emocionalni odnos primaoca prema pošiljaocu i obrnuto, naravno; energija koja sjedinjuje te dve duše u vremenu i prostoru, bez obzira na udaljenost njihovu...

Neka mi niko ne kaže da e-mail ne može biti romantičan. A i godine tu ne znače ništa posebno. I stariji imaju pravo na ljubav kao i mladi, i verovali ili ne i oni se zaljubljuju i šalju neverovatno lepa pisma iako su u mladosti pisali klasična pisma koja su putovala danima i, naravno, iščekivali pisma i želeli da pročitaju ono što u njima piše već onog trenutka kada su svoje pismo spustili u neko žuto poštansko sanduče okačeno na nekom zidu oronule zgrade.

Eto, moglo bi se zgoditi ukoliko postoji vaša želja da svoje tvrdnje dočaram mnogobrojnim primerima.
Eto, samo izjavite želju i, pa već ću vam je ispuniti sa zadovoljstvom.
 
HelloDolly:
a gde ste kad pisete pisma?
mislim, jel ste razdvojeni ili ste samo romanticni? :razz:
sorry sto sad pisem...bio sam "odsutan"....pa....razdvojeni smo....ja na jednom kraju srbije,ona na drugom....a vidjamo se samo kad mozemo,sto nije ni priblizno onom sto bih ja hteo....il ona isto....a romanticni smo....samo ja vise....al takav sam....ne pokazujem to cesto da se ne "navikne",iako ona to dobro zna....pozzzzzzz.......... :roll:
 

Back
Top