Dozvola za pecanje

Ma seljaci nemogu da se sloze i da konacno dobijemo 1 dozvolu za sve.
A izgleda da je bolje i ne kupovati dozvolu jer nikad i nema kontrole a i za te pare sto
im dajemo ni 2 % ne ulazu u poribljavanje i sredjivanje ribolovnih terena.
 
Ma sto je najgore neki imaju kontrole pa ne vredi izvlaciti se na to"ko zna da li cu ih videti nekad"jer recimo Magnum lepo gazduje vodama,i vaze za najopremljeniju ribocuvarsku organizaciju ali da nisu bas uvek za ribolovce su pokazali pre neki dan kad su istupili iz sistema zajednickih dozvola a svoju,koja pokriva deo Velike Morave,Resavu i jos par recica kao i nekoliko jezeraca i bara,znaci nista narocito,naplacuju 3200 dinara,sto znaci da ce lepo napuniti dzepove,mada nije ni cudo jer je sada zadnja godina i svi koji imaju neki znatniji broj ribolovaca hoce da uhvate mozda zadnji voz da zarade nesto,a tesko nama ribolovcima!!
Pozdrav 8)
 
jevtabg:
Ma seljaci nemogu da se sloze i da konacno dobijemo 1 dozvolu za sve.
A izgleda da je bolje i ne kupovati dozvolu jer nikad i nema kontrole a i za te pare sto
im dajemo ni 2 % ne ulazu u poribljavanje i sredjivanje ribolovnih terena.

Ima kontrole i to dosta. Zavisi gde pecas.

A ulazu i poribljavaju ............ ono sto otkupe.

Da mogu kupio bi ono jezerce na Tresnji-Avala i sredio ga :D

Pusta masta :)
 
Ove godine ima samo na Drini da pecam. Barem po pricama bogata je ribom a kada se sve sagleda i nije daleko od Beograda. Isto mi se hvata jer ponekad predjem po 150 km jureci mesto i gde god odes takmicenje ribolovaca u mrsenju najlona :) :) :)

Pozdrav svim ribolovcima :)
 
Ne treba vam ta artija.
Ja je nikad imo nisam niti cu da dam zute banke za nju.
Samo lepo opasem tetejca za pojas pa da ga vidim ko ce da izadje na megdan.
Napako i za ribu dozvolu da kupim.
Nemam dozvole ni za traktor ni kucu kad sam opravio nisam je trazio a za ribu
da je imam.Tacno bi sas mozgom skrenuo.Budi bog sas vama.
Nece kokan te artije placati niked.
 
za seniore................ 3500,00 din
za lica preko 65 godina,studente i omladince od 14 - 18 godina............... 2000,00 din
žene................. 600,00 din
pioniri.............. 600,00 din
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lopovi i to vazi za Adu, Dunav III, Sava II

A sta cu za Tamis, Tisu i ostala mnogobrojna mesta :( :( :(

Platim 3500 din. da tamanim kedere i cverglane :(
 
Ja sam samo 15-tak puta prošle godine izašao na vodu i nijednom nije naišla kontrola.
Dao sam 2800 za dozvolu.
Ove godine je 3500
Dnevna dozvola je 500 din
Znači 7 puta treba da ti naiđe kontrola pa da doguraš do cene dozvole , u šta čisto sumljam.
Plus da ti neki put oproste,pa da ih nekad častiš 200-300 din da popiju piće.
Kad sve sabereš , i ne isplati se kupovati dozvolu, mada opet zavisi gde ko peca.
 
jevtabg:
Ja sam samo 15-tak puta prošle godine izašao na vodu i nijednom nije naišla kontrola.
Dao sam 2800 za dozvolu.
Ove godine je 3500
Dnevna dozvola je 500 din
Znači 7 puta treba da ti naiđe kontrola pa da doguraš do cene dozvole , u šta čisto sumljam.
Plus da ti neki put oproste,pa da ih nekad častiš 200-300 din da popiju piće.
Kad sve sabereš , i ne isplati se kupovati dozvolu, mada opet zavisi gde ko peca.

Pa nije druze vise vreme kada je moglo to proci, sada ti osine veliku novcanu kaznu pa se pusi :D :D :D Dovoljno da jednom naidju a duga je godina.
Jos ako imas vredan pribor.........

Pozz Alek :)
 
A zasta sluzi dozvola za sve vode u Srbiji? Zasto smo prisiljeni da placamo reket od 3500 din kada vecina peca na jednom podrucju - reci? Normalno je da se plati dozvola za odredjeno ribolovno podrucje a ko zeli da putuje po celoj Srbiji neka plati tu dozvolu. Znaci normalno je da mi neko izdaje medjunarodnu dozvolu za auto ili nesto drugo iako nemam nameru da vozim po Evropi? To je obicna vatacina i lopovluk ribolovne mafije kojima placamo putovanja i opremu svake godine pri tom sedeci pecajuci belu ribu koja je svake godine sve manja i sve je manje ima ( naravno - ne poribljava se niti se ribocuvarska sluzba efikasno bori protiv lovokradica). Necu ni ove godine uzeti smrdljivu dozvolu ma koliko se uzeleo pecanja, pre cu dati pare za par dana u Austriji da se napecam kao covek ( ako odem ) nego vacarosima i lopuzama.
 
Kada su pre nekoliko godina nastupili u javnosti kao zlocinacko udruzenje sa objavom o dizanju cene dozvole na ondasnjih 2000 din za obaveznu i jedinu dozvolu za celu Srbiju bilo mi je jasno u momentu sta ce biti dalje: prva cena ce se progurati bez vecih problema sto otvara mogucnosti za dalje dizanje ali obazrivo - sistem kuvane zabe; nece se aman bas nista uciniti po pitaju poribljavanja i opste renesanse ribolovnih terena koji su ocekivani obzirom na ulaganja ribolovaca kao ni za jacanje ribocuvarske sluzbe pa tako imamo primere da su cak i ribocuvari bacali mreze. O cemu pricamo? Sta placamo, znamo li?
 
Nisi u pravu,reci ti sad iskreno da si na mom mestu,da li bi radije dao 3200 dinara za dozvolu za Pomoravlje (deo Velike Morave,Resava i par manjih recica i bara) ili 3500 dinara za CELU SRBIJU!?!?Zbog 300 kinti ustede ovoliko pisanje???Ne bih rekao da bi iko na to pristao,posto sa takvom dozvolom gde god se zateknes mozes da pecas,a ne da placas dnevnu od najcesce 500 kinti,znaci doplata je manja od cene jednodnevnog pecanja na vodi za koju nemas dozvolu!?
Pozdrav 8)
 
King 7:
Kada su pre nekoliko godina nastupili u javnosti kao zlocinacko udruzenje sa objavom o dizanju cene dozvole na ondasnjih 2000 din za obaveznu i jedinu dozvolu za celu Srbiju bilo mi je jasno u momentu sta ce biti dalje: prva cena ce se progurati bez vecih problema sto otvara mogucnosti za dalje dizanje ali obazrivo - sistem kuvane zabe; nece se aman bas nista uciniti po pitaju poribljavanja i opste renesanse ribolovnih terena koji su ocekivani obzirom na ulaganja ribolovaca kao ni za jacanje ribocuvarske sluzbe pa tako imamo primere da su cak i ribocuvari bacali mreze. O cemu pricamo? Sta placamo, znamo li?

Pa iskreno ja ne znam sta placam sa obzirom da idem po celoj Srbiji na pecanje.
Ipak ne bih rizikovao oduzimanje opreme i velike novcane kazne. Cinjenica je da i recna policija baca mreze a sto to ne bi radili i ostali debili. krec, mreze, struja, dinamit. Nije ni cudo sto sve tako funkcionise kako ne bi trebalo.
 
Lomnica_city:
Nisi u pravu,reci ti sad iskreno da si na mom mestu,da li bi radije dao 3200 dinara za dozvolu za Pomoravlje (deo Velike Morave,Resava i par manjih recica i bara) ili 3500 dinara za CELU SRBIJU!?!?Zbog 300 kinti ustede ovoliko pisanje???Ne bih rekao da bi iko na to pristao,posto sa takvom dozvolom gde god se zateknes mozes da pecas,a ne da placas dnevnu od najcesce 500 kinti,znaci doplata je manja od cene jednodnevnog pecanja na vodi za koju nemas dozvolu!?
Pozdrav 8)
Ne vidim bas logiku u takvom poredjenju: prvo - 3500 je velika cifra obzirom da se ne dobija puno; drugo: razlika u ceni opet nije po meri - Ako je 3500 bezumna cifra za osiromasene vode Srbije, zasto pominjati onda cenu od 3200 i njenu razliku koje su jos bezumnije? Zasto nije razlika proporcionalnija, kao sto je to nekada bilo kada smo pecali kao ljudi. Nije meni problem da dam pare, problem je sto nemam od toga nista osim sto sam presrecan sto mi je neko dozvolio da sedim na njegovoj obali, sto od obecanog super poribljavanja koje je bilo glavni adut suludog dizanja cena nije bilo nista i sto me samim time neko ucenjuje i vacari. Kada saberemo koliko se ribe moze kupiti za 3500 din i to kvalitetne, dopremljene ko - zna odakle ili sa nekog ribnjaka onda saberite i gorivo, opremu i ribu koju odnesete kuci ( bez prica tipa - deset, dvadeset kila komadi ) onda se zapitajte koji je racun koji ima prodavac ribe a koji mi, pecarosi i koji naravno ribo - mafijasi.
 
Imam utisak da logika vecine Srba na koju racuna ribo- mafija im ide na ruku i da posao lepo funkcionise. U pomenutoj Austriji je cena godisnje dozvole daleko veca ali novac koji ribolovci uplacuju je iskoriscen maksimalno u opste dobro i svako ima pravo da kontrolise ulaganja i desavanja oko poribljavanja i cuvarske sluzbe. U Engleskoj se sve to lepo izdrzava porezom koji se dobija od prodaje ribe u trgovinama jer je ribolov sport i rekreacija a bogata ribolovna podrucja sasvim normalna stvar. Moj komsija penzioner da pola penzije za dozvolu i jos kaze - ako pa ga onda gledam kako nosi cverglane i dlanare karase kuci, kako kupuje najlosiju strunu i kako sam pravi plovke... Nesto se mislim, sta se ja ovde bunim, tako i treba. Mi smo narod kojeg treba guliti i jahati i to nam niko ne radi - sami sebi radimo a ja cu ponavljam ako Bog da zadovoljiti dusu na normalnijem mestu za iste pare. 3500 din je malo, treba jos povecati, bez 5000 din nista.
 

Back
Top