STUDENTSKI DOMOVI

Viccky88

Zainteresovan član
Poruka
195
Caos!Da li moze neko da mi kaze nesto vise o studentskim domovima...?Zanima me koji sve postoje,koji su bolji,koji losiji,i najvaznije-gde se koji nalaze...?Koji je najblizi Filoloskom fakultetu?I naravno,vasi utisci,kako vam se cini ,koliko otprilike kosta dom mesecno...menze,takodje...koliko mesecno para treba izdvojiti,otprilike...?I sve ostalo sto vam padne na pamet...
 
Na sajtu http://www.sc.org.yu imas informacije o domovima. Ja znam su Lola i Vera I najbolji domovi, ali ti za njih treba dosta bodova. Moja sestra je u Veri II koja je III kategorija, ali uopste nije los dom. U Dalmatinskoj je ulici, pored Rudarsko-geoloskog faxa, blizu je Pravni, ETF... Menza (u Djusinoj) im je na 5 minuta. Sada se renovira, a stvarno je OK. Jedina mana su mu spratna kupatila. Kosta oko 800 kinti za 1 mesec + telefon koji imas u sobi. Cene ostalih domova zavise od toga kojoj kategoriji pripadaju. Ako si 88 god, znaci buduci brucos, nemoj ocekivati neki dobar dom, jer njima uglavnom daju losije (npr. Zarko Marinkovic, 2/3 je za brucose). Sto se tice menze - hrana je odlicna, ali i dosta kaloricna :-( (cesto ima pomfrit, meso s puno masti...), 1 rucak je 45 dinara, vecera 35 i dorucak 35. Ja cu konkurisati isto za dom ove godine, nadam se da cu ga dobiti...
 
Nemoj preterano da se radujes za pomfrit. Dok ti stignes na red ili kad uopste stignes da odes na rucak njega vise nema.... ne ceka pomfrit ceo dan samo na nas ;) Hleb je svez samo ujutru pire ce ti izaci na usi i krompir uopste u kolikim kolicinama ces ga jesti. meso je kako kad spanac uzas zivi svidjaju mi se kolaci koji su u mom domu ( dom Karaburma) utorkom i petkom. Subotom i nedeljom suva vecera u vidu lanc paketa izbor nikakav samo pasteta mesni narezak i riba i tako gulis te tri stvari cele godine. Inace sto se tice doma po meni Karaburma je ubedljivo najbolja ne sto se tice komfora jer je dom star izgradjen 78 ili 79 kupatila zajednicka ali sto se tice provoda druzenja uhhhhhhhh pa najvise drugova steknes dok se tusias ili u umivaonici (barem je moja cimerka tako upoznala vecinu ljudi) ili u liftovima tamo sam upoznala moja dva dobra druga. Inace i citaonica nije losa za sklapanje prijateljstava ( e za razliku od moje cime ja sam tu upoznala ljude) e a kad ih skolpis poprilican broj vise ti se ne isplati da ucis u citaonici jer ce ti se najmanje njih petoro javiti u toku dana i od ucenja nista. Polozaj doma je dobar za petnaest do deset min se stigne do bulevara.Uostalom imas sve na sajtu
 
Hrana je odmerena, ali nikako nije previše kalorična (ljudi se ne ugoje od ishrane u menzi, već od izvoljevanja na istu i odlaska u pekaru, a i od sedenja i ležanja), pomfrit nije preporučljiv (jer u istom ulju prođe i desetine prženja), čitaonica nije pričaonica da u njoj upoznaješ ljude (tj mnogi je zloupotrebljavaju i ometaju one koji bi zapravo tamo da uče)... Zaista ima puno krompira (čekam pire zaliven pasuljem na liniji za posluživanje i znaću da sam sve video).

Svi domovi su dobri, svaki na svoj način. Neki su izvikani kao štreberski, drugi su na glasu po druženju... To uglavnom nema veze. Sve zavisi valjda kakav si. Ionako se mesto uglavnom dobija po uspehu, tako da se lepo uklopiš tamo gde možeš, i ne razmišljaš previše gde ćeš dopasti. Možda je Studenjak bolji od ostalih, jer je predviđen za to da ima od svega i za svakog ponešto.

Ostale teme o domovima, menzama i šta već:
Dom
menze

I naravno, puno informacija namenjenih studentima na www.infostud.com
 
Nije.
Prvo što nigde nemaš svoj mir.
U domu je mnogo jeftinije (do 1200/ mesec).
Postoje neka dešavanja (koja su doduše za sve, ne samo za stanare doma).
Puno raznog sveta (dobro, svi su studenti, ali iz raznih krajeva i sa različitih fakulteta).
 
prvo jeste jeftinije.....
drugo ta desavanja mozes da pratis i ako nisi u domu
trece i na faxu imas isto ljude sa svi strana pa mozes uvek da nahvatas drustvo ....pa cak mozes i domce i da imas ekipu iz doma....
a glavno .
NIGDE NEMAS MIR kao u svom stanu .... iznajmljenom, kupljenom ko kako :)

jednostavno ne otvaram vrata i ne javljam se na mob i ja sam miran ;)
 
kada ja odem u studenjak srce mi brze zakuca.
mada nikad nisam zivela tamo, samo sam ga posecivala...zbog cega pomalo i zalim...
to je ipak neki poseban duh...i naravno da mozes da se druzis i van toga, ali u studenjaku je nekako ipak posebna, mladalacka atmosfera...samo to okruzenje, menza, citaonica, kulturni centar, vuku ka studentskom zivotu...
i naravno da sve to moze i kad si van doma, ali nije isto kada sam treba da iniciras neke stvari i kada si u takvom okruzenju...
mira nema, ali mir je za penzionere a ne za studente... :D
doduse volim samo studenjak lola, vera, patris tulumba...to je vec neka druga prica...pogotovo zenska vera...ja ipak preferiram mesano meso... :)
a za ostale, ne znam, nisam bila...
 

Back
Top