Hellico bakterije

Obzirom da imas gastritis ( ne kazes koje tegobe imas konkretno) bilo bi dobro dok cekas da se sredi stanje zeluca da vodis racuna o ishrani i eventualnom uzimanju lekova: dakle pokusaj da smanjis ili iskljucis kafu, i duvan, alkohol naravno, od hrane da ne uzimas nista previse kiselo, ljuto i jako zacinjeno, dakle da ucinis sve kako bi tvoj zeludac sto pre usao u oporavak, tj. da ga nicim ne iritiras. A koju terapiju si dobio, tih 7 dana, i kako t ije konstatovan gastritis: gastroskopijom ili...?
 
Odlicno, terapija je ona koja i treba da bude (hvala sto si bio samostalno pametan da shvatis i bez upozorenja da lekove ne imenujes - odusevio si me, majke mi!!!), gastroskopija je neprijatna ali veoma precizna, sada jos samo da sacekas da se iritacija zeluca dovede u red, a u medjuvremenu pokusaj sa malim a cescim obrocima (bar 5 dnevno na po 2.5 - 3 sata), i gore pomenutim predlozima u vezi sa ishranom, alkoholom, i pusenjem. Naravno, uz sve to: pokusaj da MAKSIMALNO smanjis stres u svakom obliku!

Pozdrav i srecno!
 
CAO!.Ja imam poslednjih par godina problema sa zelucem i bas sam pre par minuta popila sodu bikarbonu i kad sam radila gastriskopiju ili ti gutala sondu :-( nisu mi nasli helico ali sam imala terapiju koja je pored gomile lekova ukljucila i Rupurut koji mi je moram priznati i dan danas uvek u torbi ali mene interesuje da li je neko probao da leci zeludac na neki drugi prirodni nacin (cula sam da je djumbir dobar) pa da mi prenese svoje iskustvo....a da imam i vec par meseci bolove na desnoj strani abdomena pa su mi rekli da je to zbog mikrolijaze(sitnih kamencica)u desnom bubregu koji se refleksno javljaju napred al meni svasta pada na pamet,dal znate nesto o tome....
hvala
 
Pod broj jedan ne uzimaj sodu bikarbonu, to je najveca glupost koju mozes da uradis.
Drugo taj nalaz gastroskopije osim helicobacter pylori infekcije nadje stosta druge patologije koja uzrokuje problem sa zelucem.I sama navodis da si dobila gomilu lekova, rupurut je antacid koji samo trenutno olaksava tegobe ali ne leci pravi uzrok problema.
Dakle, pitanje je sta stoji na nalazu gastroskopije, koja je to gomila lekova koju si koristila i zasto ako imas tegobe se ne javljas svom gastroenetrologu na kontrole?
Nazalost jos nisam srela osobu koja je probleme sa zelucem resila prirodnom medicinom.
Da li je bol u abdomenu vezan sa mikrolitijazom, na to pitanje odgovor ti moze dati samo tvoj lekar koji ima uvid u tvoju komletnu medicinsku istoriju.
 
PItanje o lekovima je retoricke prirode (ne navoditi koje ste terapije koristili!!!!!!). Javi se svom gastrologu na kontrolu. POstoje noviji i bolji, sigurniji lekovi za lecenje razlicitih stanja zeluca, vazno je da to odredi gastrolog, u zavisnosti od toga o kom poremecaju zeluca se radi.
 
hvala...posle svake kontrole kdo doktora oni vam kazu da je bolje i ako imate smetnje uzmite ranisan ili rupurut i onda sam ja i prestala da idem i stvarno bilo mi je bolje i cak sam i pocela da jedem posto sam bila u fazi kad sam bas slabo jela da ne bih opteretila zaludac i smrsala sam,uzas...i sad sam kao ok al sam zbog ovog virusa pre neku noc bacila peglu i opet sve poremetila...u svakom slucaju hvalaaaa vam na savetu...pozdrav
 
Navedni problemi mogu da se, u potpunosti izleče samo uz korišćenje srebrne vode ili koloidnog srebra.
Uslovi:
- od medikamenata uzimati samo antiacid-e za snižavanje kiselosti, jer ova kiselina utiče na otapanje koloida srebra koje biste unosili
- antibiotici neće naškoditi, ali su nepotrebni u ovoj terpiji
- koncentracija koloidnog srebra najmanje 20ppm
- količina: 0,3 dcl 0,6 dcl dnevno (najbolje u dva puta po 0,3)
- trajanje: najmanje 30 dana (sve nalaze uraditi pre i posle terapije)
- redosled terapije:
0. preduslov - na prazan želudac (najmanje 90 minuta posle bilo kakvog jela/pića
1. vreme uzimanja ujutro i popodne, 45 minuta pre jela
2. uzeti terapiju za snižavanje kiselosti
3. nakon 15 minuta popiti 0,3 dcl srebrne vode
(uz zadržavanje 20-ak sekundi u ustima i lagano gutanje)
4. ništa ne konzumirati u narednih 30 minuta
5. u prva dva dana uzimati jednom 0,3 dcl, a kasnije dva puta dnevno po 0,03 dcl

Svi saveti lekara i nutricioniste u vezi sa promenom načina ishrane se moraju poštovati.
 

Back
Top