Potreban program za stampanje ....

Photoshop za neupucene radi svakakvu obradu slika tojest fotografija-od menjanja efekata preko prelaza do velicine itd.Takodje postoje i programi koji rade smanjivanje slika tipa ACDSEE itd.Word i slika-ne znam sto bi se mucio s takvom gluposcu ako zelim sliku u njenom jpeg formatu a ne doc ili docx formatu...Jednostavno je bespotrebno u prakticno text program ubacivati i smanjivati slike.
 
rema:
Photoshop za neupucene radi svakakvu obradu slika tojest fotografija-od menjanja efekata preko prelaza do velicine itd.Takodje postoje i programi koji rade smanjivanje slika tipa ACDSEE itd.Word i slika-ne znam sto bi se mucio s takvom gluposcu ako zelim sliku u njenom jpeg formatu a ne doc ili docx formatu...Jednostavno je bespotrebno u prakticno text program ubacivati i smanjivati slike.

E... imam samo jedno pitanje: Kako stampana slika moze biti u .jpeg, .dox ili .docx formatu? Pa to je papir!
Vidim da se razumes kako je Photoshop za "svakakvu obradu slika to jest fotografija". I osim "menjanja efekata preko prelaza do velicine", ne znas vise... to su osnovne stvari koje Photoshop nudi, ali isto to ima i svaki drugi "malo jaci" softver za obradu slika. Kad se raspitas malo o rasterskoj grafici, layer-ima, akcijama (makroima)... onda mozes da kazes da znas zasto je Photoshop dobar.
No, nebitno...
Word i slika nije glupost - to je jednostavan nacin da se promeni velicina slike (za svrhu stampanja).
"Jednostavno je bespotrebno u prakticno text program ubacivati i smanjivati slike"... ccc...
Ovo samo potvrdjuje da ima dve vrste ljudi: oni koji znaju da ne znaju i oni koji misle da sve znaju...


sajkas:

Slazem se sa korisnikom nidzesi da je za smanjivanje slika dovoljan Word. Ubacis sliku u dokument (Insert->Picture) i onda desni klik na sliku (Word 2003: Properties i/ili Word 2007: Size).

Imas i program Paint sa svakim Windows OS. To takodje moze da posluzi svrsi... Paint ti je na Start->All Programs->Accessories->Paint. Tu otvoris sliku File->Open; velicinu podesis na Inches, Cm ili Pixels (Image->Attributes); takodje mozes i da odstampas sliku (File->Print).
 
@redsonia Pa nisam hteo da navodim sve funkcije Photoshop-a i da tako gubim vreme.Takodje ne smatram da sve znam - jer niko od nas ne zna sve o racunarima.Za jpeg i doc nisam mislio na stampanu verziju slike nego onu koja ostaje na racunaru-sto bi neko ostavljao sliku u doc formatu u Word fajlu a ne jednostavno u jpeg formatu.
P.s.Videces samo koliko ljudi koristi Word za smanjivanje fotografija ili ti slika.He he pa imam toliko drugova u firmama a i u kucnoj varijanti niko od njih ne koristi Word za smanjivanje fotografija.Tu je i Corel kao i Photoshop i milion drugih manjih programa.Voleo bi bas da me (nas) ubedis kako veliki broj korisnika racunara koristi Word za ovu operaciju - jako zaebanu inace a to je smanjivanje fotografija al tesko ces to uspeti.Pozdrav
 
Necu da ulazim u cifre ko koliko koristi, ali hocu u kompleksnost...
Zasto da neko ko je pocetnik u obradi fotografija - i treba mu samo da podesi sliku na odredjenu velicinu radi stampanja - nabavlja softver kao sto je Photoshop i/ili Corel ili drugi programi, uopste? Ti softveri su dosta komplikovani, uzimaju dosta resursa na PC-u i veoma su skupi. Ja, recimo znam mnogo ljudi koji na neki nacin rade obradu slika, ali niko od njih ne koristi Photoshop, jer je veoma skup.
Obicna promena velicina slike moze da se "odradi" u Word-u i veoma je jednostavno da se uradi. Jos bolje u Paint-u. Za pocetnike je odlicna opcija...
Niko ovde ne govori o snimanju slika na hard, nego o stampanju - tako da format apsolutno nije bitan.
 
a ima li neki jednostavan i doabr program koji ima jako malo funkcija
a izmedju ostalih malobrojnih ,jeste i smanjivanje velicine fotografije
ne za stampanje vec za stavljenje na internet stranicu...

ali da se ne zove PAINT


Nema potrebe pisati nekoliko postova jedan iza drugog u intervalu od par minuta.Koristi dugme "izmeni". ;)
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top