Kapitalizam...sto da ne...???

B.A.L.

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.610
Ovo je prica o...

Studentkinji- vlasnici 17 firmi

Da, dobro ste procitali...Visnja Jerkovic,cerka kralja vojvodjanskih drumova Mileta Jerkovica,mozda je jedina studentkinja u zemlji koja u svom vlasnistvu ima 17 preduzeca.
Visnja ima samo 20 godina,a vlasnica je "Visnja produkta",centrale svih 13 Jerkovicevih firmi.Njeno ime stoji i u vlasnisnickim listovima preduzeca "Prva Iskra","Topola trans", i "Autobanat".Nedavno je i u njeno ime kupljen i bioskop u Sremskoj Mitrovici.
-Prosle godine sam pocela da radim sa tatom.Radim sve,vodi me na sve sastanke s poslovnim partnerima,radnicima-prica Visnja.
U firmi je vec oslovljavaju sa "gazdarica".
-Uvek im kazem da me oslovljavaju sa imenom,Visnja,ali ne vredi.... :confused: .Nekada mi je tesko da dam zadatak pravniku ili ekonomisti koji je stariji od mene... :confused: -prica Visnja,koja se najcesce predstavlja samo imenom,da je ne bi odmah dovodiliu vezu sa ocem.
Visnja je zavrsila trgovacku skolu,a sada je na drugoj godini privatnog univerziteta za Menadzment.(mozes misliti koja skolovanost).Od 2000 godine do prosle jeseni bavila se manekenstvom,ali ga je napustila jer ne voli da joj se naredjuje.
Od kada je dobila vozacku dozvolu,tata joj za svaki rodjendan poklanja automobil?!
-Svako voli svog tatu,ali ja zaista mislim da niko nema tatu kao ja.Nekada se desava da,koliko god covek da ima para,odbija da deci kupi ovo ili ono.Nama tata ispunjava sve zelje.Sve sto trazimo,on kupi.Jeste strog ali nikada nije vikao niti nas je tukao-prica Visnja koja ima 6 brace i sestara.
izvor...list "24 sata"...

Sad se ja pitam kad ce da usledi avion kao poklon za rodjendan,dok mi ovde jedva sastavljamo kraj sa krajem?!?!
 
sw-darthBEN:
E gde ti zivis ,licno znam dosta ljudi u NS koji se slicno ponasaju .

Neki ljudi kao da ne zive u Srbiji ,blago njima .
Dobro i sta cemo sad sa tim...?!Znaci takve stvari postoje,a i samo da guramo ka EU i Americi gde je to normalna pojava ...da se uhvatimo za usi i da igramo...
Izvini jel ti takve stvari podrzavas...?! :confused:
 
~Petar~:
:lol:
a shta si ti komunisto ljubomoran na visnju, koja je 'em lepa, 'em puna ko brod?

jel joj tata neshto ukrao, muljao?

sta tebe realno boli uvo sta ce ona,od svojih para, da dobija za rodjendan?
Kad me vuces za jezik da ti odgovorim...Bolje to- da li je Jerkovic muljao ne proveravamo...
Iz ovog mog clanka vidi se da glupi i neskolovani ubiraju kajmak...a radnici rade za male pare...

To je vas kapitalizam,prava slika i prilika!
 
Voleo bi da ja mogu svake godine da dobijem novi auto na poklon .

Nema tu podrzavanja , to je realnost ,ako je njen tata to legalno zaradio onda mu svaka cast i nek trosi i bahati se . Ako ipak nije zaradio posteno ,ako je to jedan od onih ratnih profitera ,svim silama bih se zalagao za oduzimanje nelegalno stecene imovine .

Znaci najvece pitanje je poreklo imovine i nista drugo .
 
Миуле Јерковић се обогатио тако што је покрао гуме у Борову на почетку рата.Дружио се са Арканом који му је вероватно средио тај посао.Аркановој гарди је плаћао хотел у Бачкој Тополи у једном наврату.Цеца му је певала на слављу кад му се родио ванбрачни син.
 
B.A.L.:
pa naravno...zato je za mene Robin Hud...prvi clan komunisticke partije i zacetnik komunisticke ideje.:wink:
Ti imaš neku utopiju da smo svi isti, ja tvrdim da nismo. Uvek mora biti bogatih i uvek mora biti siromašnih. To je fakat. Ako te nervira ovaj oblik neukusa, što za svaki rođendan cica dobija automobil...To je za razmatranje psihijatra i nje i oca joj, ali na tome ostaje.
Ako je istina da je posao napravio pljačkom po Slavoniji i Baranji, treba da robija 150 godina. Samo kad je stigao da krade kad je štitio srpsku nejač i stare.
Uzimao im je televizore da ne kvare vid.
autentiči srpski junak
g030.gif
 
sw-darthBEN:
Voleo bi da ja mogu svake godine da dobijem novi auto na poklon .

Nema tu podrzavanja , to je realnost ,ako je njen tata to legalno zaradio onda mu svaka cast i nek trosi i bahati se . Ako ipak nije zaradio posteno ,ako je to jedan od onih ratnih profitera ,svim silama bih se zalagao za oduzimanje nelegalno stecene imovine .

Znaci najvece pitanje je poreklo imovine i nista drugo .
To je realnost...mislim ne bih da te uvredim, ali ti je izjava van svake pameti.Ako se zalazes za kapitalizam a nisi levicar...onda je to za tebe normalno.Jer ti takav sistem vrednost podrzavas.
Tvoje razmisljanje je ovako...

Zasto svi da budemo bogati kad moze mali broj ljudi...(i kapitalizam je nelegalan-razmisli o tome).
 
kreativac:
Миуле Јерковић се обогатио тако што је покрао гуме у Борову на почетку рата.Дружио се са Арканом који му је вероватно средио тај посао.Аркановој гарди је плаћао хотел у Бачкој Тополи у једном наврату.Цеца му је певала на слављу кад му се родио ванбрачни син.

E to je to , uglavnom ti jako bogati u Srbiji imaju ovakvo poreklo kapitala.

Tog bi trebalo na sud i sve mu to ispitati ,mislim ako se to vec tako javno zna,a nepreduzima se nista onda ***** ovu nasu drzavu i sud. Nas sistem nam samo jedno govori : budi lopov i pokvaren dobro ces proci .

Mrzim te likove sto su se "dobro snasli" kad je svima bilo najteze ,kad su prodavnice bile prazne,a gorivo u flasama ... njima je sigorno jos uvek dobar Sloba jer on im je sve to omogucio .

puu.
 
B.A.L.:
To je realnost...mislim ne bih da te uvredim, ali ti je izjava van svake pameti.Ako se zalazes za kapitalizam a nisi levicar...onda je to za tebe normalno.Jer ti takav sistem vrednost podrzavas.
Tvoje razmisljanje je ovako...

Zasto svi da budemo bogati kad moze mali broj ljudi...(i kapitalizam je nelegalan-razmisli o tome).

Inace jesam levicar . Ali stojim iza onoga sto sam rekao, posteno steci velike pare nije sramota ,vec je za pohvalu.
 
filatelista:
Ti imaš neku utopiju da smo svi isti, ja tvrdim da nismo. Uvek mora biti bogatih i uvek mora biti siromašnih. To je fakat.
pa ako tako budemo razmisljali svi...iam da nas tlace dozivotno.Ljudi koji jedini mogu da brane ovu ideju kapitalizma su sami kapitalisti.
Ako nisi i sam kapitalista vec prosecnog ili loseg zivotnog standarda...onda stvarno nisi normalan.Jer kako kaze Ceda-"Od nas zavisi".
p.s.da se razumemo,ja Cedu ne podrzavam i mislim da je i on sam kapitalista...ali mu je parola odlicna za navlacenje sirotinje koja ce da glasa za "bolji zivot".
 
kreativac:
Миуле Јерковић се обогатио тако што је покрао гуме у Борову на почетку рата.Дружио се са Арканом који му је вероватно средио тај посао.Аркановој гарди је плаћао хотел у Бачкој Тополи у једном наврату.Цеца му је певала на слављу кад му се родио ванбрачни син.

Па то су ти ЦРВЕНИ "КАПИТАЛИСТИ" - 8-) у ствари они уопште и нису капиталисти него обични лопови.
 
sw-darthBEN:
Inace jesam levicar . Ali stojim iza onoga sto sam rekao, posteno steci velike pare nije sramota ,vec je za pohvalu.
Imas dobru osnovu druze...ali ti je nadgradnja jako losa.
Steci velike pare nije sramota,ali je sramota steci velike pare u drzavi gde je 90% ispod tvog zivotnog standarda i to je kapitalizam.
U zdravoj lvicarskoj drzavi je obrnuto 5% je siromasnih,oni koji nece da rade...a ako nece neka crknu.
 
B.A.L.:
pa ako tako budemo razmisljali svi...iam da nas tlace dozivotno.Ljudi koji jedini mogu da brane ovu ideju kapitalizma su sami kapitalisti.
Ako nisi i sam kapitalista vec prosecnog ili loseg zivotnog standarda...onda stvarno nisi normalan.Jer kako kaze Ceda-"Od nas zavisi".
p.s.da se razumemo,ja Cedu ne podrzavam i mislim da je i on sam kapitalista...ali mu je parola odlicna za navlacenje sirotinje koja ce da glasa za "bolji zivot".

Ne možemo svi biti isti, nema Vlade koja ne mulja i krade, kur.e koja je nevina i tako dalje
Utopije. Možeš se ti boriti protiv toga koliko hoćep, ali ne mogu svi biti isti. Pa sad da krenemo ti i ja od 0 i da radimo u istoj firmi, nećemo za 20 godina biti isti. To ti je valjda jasno.
 
eremita:
Па то су ти ЦРВЕНИ "КАПИТАЛИСТИ" - 8-) у ствари они уопште и нису капиталисти него обични лопови.

Upravo tako.Lopovi i bagra najobicnija.Kakvi crni kapitalisti i biznismeni.Sve bi im konfiskovao ali bukvalno sve .I gace bi im uzeo i gole na ulici bi ih ostavio(tj u iza resetaka bi ih udomio)
 
B.A.L.:
Imas dobru osnovu druze...ali ti je nadgradnja jako losa.
Steci velike pare nije sramota,ali je sramota steci velike pare u drzavi gde je 90% ispod tvog zivotnog standarda i to je kapitalizam.
U zdravoj lvicarskoj drzavi je obrnuto 5% je siromasnih,oni koji nece da rade...a ako nece neka crknu.

Zar nisam napisao da mrzim one koji su stekli bogatsvo za vreme najvece nemastine u Srbiji .Procitaj moje postove ispocetka ,jedino sto nisam znao ko je taj doticni i Visnja o kojima se tema radi.
 
filatelista:
Ne možemo svi biti isti, nema Vlade koja ne mulja i krade, kur.e koja je nevina i tako dalje
Utopije. Možeš se ti boriti protiv toga koliko hoćep, ali ne mogu svi biti isti. Pa sad da krenemo ti i ja od 0 i da radimo u istoj firmi, nećemo za 20 godina biti isti. To ti je valjda jasno.
Ako napravis sklad izmedju zakonodavne, izvrsne i sudske vlasti gde ce svako svakog da kontroilise...nema onda tu lopovluka.Jer niko nema tapiju na apsolutnu vlast...a i da ima ne mozes odmah proceniti coveka kao takvog da je sklon kriminalu i da je neposten...
A sto se rada tice ako ja i ti danas startujemo od 0...naravno da sutra necemo biti jednaki.
Ali ni ti zato neces biti mnogo ispred mene ako si sposobniji.Kao sto kaze Marx:Svakome prema sposobnostima i svakome prema potrebama.
Ovde imamo situaciju da ljudu i kapitalizmu imaju toliko novca kao 100 prosecnih zarada.Jel to znaci da takav covek vredi za 100 ljudi. :confused:
 

Back
Top