Cajevi

gupika

Zainteresovan član
Poruka
113
Moze li neko da mi odgovori da li preterana upotreba cajeva (filter vrecice) moze da steti (konzumiranje nekoliko vrsta cajeva svakodnevno po nekoliko puta dnevno..)
 
gupika:
Moze li neko da mi odgovori da li preterana upotreba cajeva (filter vrecice) moze da steti (konzumiranje nekoliko vrsta cajeva svakodnevno po nekoliko puta dnevno..)

Ako koristis prevelike kolicine ruskog, indijskog, Liptonovog caja mozes dobiti nesanicu usled velikog sadrzaja kofeina u caju (koncentracija je veca no u kafi). Ovde ne mislim na nanu, lipu, hibiskus i sl. :-D
 
Aroma se danas dodaje u 99% prehrambenih proizvoda.
Tako da ako leti bezbrizno jedes sladoled od cokolade,jagode i ostale ukuse,ako tamanis krem bananice i pijes vocne jogurte,onda sasvim slobodno mozes i bez bojazni da pijes i aromatizovane cajeve. ;)
 
Да ли је нормално да чим убацим филтер-кесицу у врелу воду да вода истог секунда добије своју боју. Ранијих година хибискусу је требало пар минута да чај буде црвен, а сад поцрвени брзином светлости. Није ваљда да додају вештачке боје?
 
kad pomenuste cajeve...

iz londona sam pre 2 godine u tri male dobro zatvorene metalne kutije dobila tri vrste caja (u listicima)...prosto,zaboravila sam na njih


ne pise nista na kutijama pa sta mislite,da li su oni jos uvek za upotrebu?
 
kad pomenuste cajeve...

iz londona sam pre 2 godine u tri male dobro zatvorene metalne kutije dobila tri vrste caja (u listicima)...prosto,zaboravila sam na njih


ne pise nista na kutijama pa sta mislite,da li su oni jos uvek za upotrebu?

Najbolje je da to batališ. Na kutijama kod nas uglavnom piše da je rok oko osamnaest meseci. Pa ti sama odluči da li ćeš probati! Ja nebih eksperimentisao. Bar sada možeš naći bilo koji čaj po svojoj meri i ukusu, pa lepo kupi novi! Što je sigurno sigurno je! I prati upustvo u vezi spremanja, jer nije isti za svaku vrstu!
 
Nemoze. Barem ja nemam problema s tim. Preko dana litar dva caja a uvece litar dva piva.

Svaka čast majstore!
Ja uglavnom popijem najviše do dve šolje čaja i to jedno vreme zeleni, pa malo promenim pa pijem koprivu, posle lipu i onda Jovo nanovo! Pijem ih i let i zimi i obožavam ih! U kući uvek imam kolekciju od ovih koje sam spomenuo, ali tu su još i :majčina dušica, nana, kamilica, ponekad bosiljak, hibiskus,narodni, rtanjski..... i naravno pijem uvek zaslađen s medom ili bez njega!
Savet: med se uzima drvenom ili plastičnom kašičicom- za one koji nisu znali i nikada se ne stavlja odmah u vruć čaj- tek kad može da se pije! Jer vruć napitak ubija sve ono što je kvalitetno u njemu! Nisam mislio da popujem- nego da dam savet onima koji o tome ne vode računa. Kad ga već koriste!
 

Back
Top