DJ job

rajkec

Aktivan član
Poruka
1.674
E jel ima ko iskustva sa pustanjem muzike po diskotekama ili klubovima da malo razmenimo iskustva? Ja npr. u mom gradu ponekad radim po diskotekama i stalno me zovu da im pustam ziku na rodjendanima.... Mislim nisam ja neki profi DJ... Tj. ja i moj drug idemo tako po zurkama i zezamo se medjusobno kako sam ja PM Rajkec (pustac muzike) a moj drug Djole je KP Djole (kontrolor piva). Al' ono imam par svojih mixeva stvari koje se ovde slusaju i ono...kazu ljudi da nije lose....... Aj da vas vidim DJ-evi ili PM-ovi. 8-)
 
ja sam radio kao tinejdzer u nekim diskotekama dok me nisu najurili jer nisam hteo da pustam narodnjake :)))

bitno je samo da se prilagodish masi ...i ona da se prilagodi tebi . Diskoteka je veliki pojam u danasnje vreme .... jer ne pusta se disco music , nego novo komponovana seljacka muzika ili tkzv. TURBO FOLK MUZIKA . To je folkoteka ....ali masa danas vishe voli Cecu , Stoju , Peru , Miku , Ciki , Ziku ...nego techno , rave , house ...itd ,.
 
Aj ti na muziku?

Inache.. pa pushtao sam i ja tu i tamo.. al to je pushtao... kakav crni dj. Treba dosta znati za to ako mislish kako treba.. Ljudi se chesto primaju ako uspeju da jedva skrpe dva miksa da su vec napravili ko zna shta... A znam dosta pravih dj-eva... Oni se time bave maltene od rodjenja i zapanjio bi se da vidish shta sve znaju i mogu da urade.. Bilo mi je recimo smeshno kada je jedan uspeo bre da umiksuje pesmu na obichnom stubu koji je imao tri dodatna efekta, loop, flash i wave... Shta chovek uradi od pesme iz zajebancije, ja sam pao....

Profesija, kao i sve drugo.. trazi rad.
 
kod nas je svugde ista fora posto je ovde radno vreme svih kafica, diskoteka i ugostiteljskih radnji do 1!!!! I onda imamo neki redosled: prvo ide RNB, pa onda se pravi prelaz na house pa na przenje. Od 12 - 12:30 polako ide nas stari rock i malo popa i na kraju 3-4 pesme narodne....
 
Daklem, kad sam ja pocinjala da radim ovaj posao, sto bese davno, imala sam takve ambicije, da se bacim u DJ-ovanje, jer, tad se u mom kraju nije videlo cudo zvano zenski DJ :lol:, no, brzo sam uvidela da nema smisla bacati vreme na takve stvari, jer lova nije neka..a nisam imala ni adekvatnog KP..nudili se neki,al nis" odgovarajuce :)..
ozbiljno sad- bas sam imala od kog da naucim tada, na toj prvoj RTV, goomilu stvari o muzici, al, nisam htela da se mlatim sa diskotekama...imala sam par kolega koji su to nesto radili, al , vise mi licili na KP nego na PM :D..
 
ja ponekad pustam u jednom kaficu koji drzi moj buraz....al posto volim deep house, breakbeat, funky...i varijacije na isto za mene nema posla...hvataju ploce prashinu
 

Back
Top