Scorpions

Hmmmm, pa imam neki The best of, i nisam nesto odusevljena... Recimo Rock you like a hurricane (koja je jedina sa tog diska koja me je odusevila, posto nemaju one bas, bas, najbolje pesme) i, naravno, STILL LOVING YOU, i SEND ME AN ANGEL. Joj, brate, bas sam curica...
 
Hurricane je bash slatka pesma...i naravno Still loving you...Send me an angel nije bash neshto,ali ke dobra pesma...ali omiljena je definitvno Love of my life i I wanted to cry :wink:
 
Holiday,Send me an angel,Hurricane naravno ali i Still loving you,mislim da su mnogo bolje koncertne verzije naravno uvek postoji razlika izmedju koncerta i studijskog snimka ali oni su na koncertu vanzemaljski
 
Bend koji je mnogo doprineo hard&heavy zvuku. Jedan od retkih nemackih bendova tog doba i bend koji je utemeljio nemacku metal scenu koja se danas odlicno nosi sa severnim kolegama i usa.Imaju poprilicno finih pesama, moj favorit je No one like you.
 
Ljudi,ovo je HORROR.
Ja sam najveci,ali bukvalno najveci fan Scorpions-a na ovim prostorima i prosto ne mogu da verujem da se svi samo oslanjaju na balade i tvrde kako je to mekan band.
Rudolf Schenker i ostali jos od 1972 do dan danas,prosto ne staju,jedu sve pred sobom,i nisu samo utemeljivaci nemacke hard & heavy scene,nego svetske uopste,tako da jedna jadna Metallica moze da im zavidi samo.
Scorpions nikada nisu insistirali toliko na svojim baladama,pogotovo ne u svom ranijem periodu,koliko im je bilo vazno gitarsko umece,a da se ne zaboravi da je Michael Schenker,rodjeni brat vodje Scorpions-a,Rudolfa,koji je svirao na prvom albumu.Sledecih godina Scorpions je krasio glas i zvuk gitare neprevazidjenog Uli Rotha,koji je pokazao da Scorpions nisu nimalo jednostavan band,a vec dugogodisnji solo gitarista Matthias Jabs dokazuje da je to pre svega Hard Rock-Heavy Metal band,pa tek onda neko ko je "zaduzen" za balade.
Bio sam na nekoliko njihovih koncerata,i mogu reci da izgledaju i zvuce mocnije nego mnogi ostali legendarni HM bandovi (i ne sviraju toliko balada na koncertima,tako da romanticari napustaju halu sasvim razocarani).
I ljudi molim vas,posvetite vise paznje njihovim brzim pesmama a ne baladicama,jer Scorpions jesu i bice sazdani od pravog teskog rocka.
A evo i moje liste pesama:
They Need A Million
Polar Nights
Top Of The Bill
Crossfire
Alien Nation
No Pain No Gain
Lonesome Crow
The Riot Of Your Time
The Sails Of Charon
Fly To The Rainbow
Crazy World
Coast To Coast
China White
Dynamite
Animal Magnetism
Pictured Life
 
Bad Boys Running Wild
Coming Home
In Trance
Alien Nation
Lovedrive
Blackout
Can't Live Without You
I'm Leaving You

Nađite ove pesme, preslušajte ih i videćete šta ste propustili u vašem kratkom životu.
 
A moment in a million years
Wild Child
Wind Of Change
When The Smoke Is Going down
Send Me An Angel
Still Loving You
...
jel slushao neko ono sto su radili sa berlinskom filharmonijom?super zvuchi
 
... Take mo to the magic of the moment
On a glory night
Where the children of tomorrow share their dreams
With you and me
Take me to the magic of the moment
On a glory night
Where the children of tomorrow
dream away in the wind of change ...

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE
 
Od onoga sto sam cuo najjace su Alien nation, Soul behind the face i White dove (naravno tu su i hurricane,still lovin u,wind...ali su mi nekako ove tri najdraze) Ima mozda ovde neko voljan da mi pozajmi/pokloni/proda/razmeni se nesto od njih (mp3 kolekciju ili neke koncerte)??
 

Back
Top