In Memoriam

Korner zastavica

Ističe se
Poruka
2.364


"E sad...khmmm...mis'im mi danas vjerovatno ne bi trebali ovde svirati,ne...pa khmmm...vjerovatno ste culi? Umro je Dzoni...da,eto...juce,zapalio se u znak protesta zbog situacije u Poljskoj i ostalih svjetskih problema tu na trgu Republike...dobro, nekoliko rijeci Dzoniju.
Danas se u tuzi i bolu rastajemo s tobom dragi nas Dzoni i osecamo se jadno i postidjeno.Da stidimo se Dzoni ,stidimo se ,jer mi smo dozvolili da nas tu i tamo nasi mali zivoti odvedu na puteve besmislenog komformizma i samozadovoljstva,dok si ti neustrasiv i bezkompromisan,s gitarom u ruci i pjesmom na usnama natapao krvlju pozornice sirom nase otadzbine.
Junace nasih dana, kratak ali patnjama krcat bio je tvoj put. Setimo se samo neljudskih postupaka tvojih mucitelja-kriticara,koji,pogotovo na pocetku tvog revolucionarnog puta,nisu birali sredstva i mastilo i koji su probadali svojim ostrim perima tvoje vizionarske balone...khm...da balone.
Necemo nikad zaboraviti kako si istrajao prkoseci mocnim diskografskim revizionistima. Jer,drugovi ruku na srce ko od nas bi bio spreman zrtvovati sopstveni petrostruki album sa 127 kompozicija zbog jedne jedine? Ratomir Dzonic Stuli,da ti si to mogao MIKI!
Dzonovane ratni druze,tvoja zrtva nije bila uzaludna. Skrhani bolom mi ti radosno porucujemo. POBJEDA,POBJEDA,POBJEDA!
Mrski neprijatelj ni najsvirepim metodama nije uspeo u svojim namerama. Morao je da poklekne i pusti na slobodu tvoje najdraze delo,petorostruki album, ukljucujuci i tvoju divnu kompoziciju i nasu himnu "Pustite radnicku klasu da radi".
Kratka je bila tvoja zivotna misija na ovome svijetu,u ovoj zemlji seljaka na brdovitom Balkanu,ali velicina tvog skromnog opusa od jedva nekih cirka 37583 pjesme ucinice da nam srca jos dugo igraju u ritmu sevdaha.
Mesijo nas, sledicemo te kao sto si ti sledio svoju ideju...DO GROBA,ali ne u Pariz,nikad vise u Paris do groba Dzimi Morisona,od sada u Zagreb do groba Dzoni Stulisona."
 
Sad kazem...kad su i pojedini radikali poceli da ga citiraju znaci da je sve otislo u ****,bespovratno.
Ovo za radikale ne mislim na tebe.
Citiraju ga oni koji su mu bili i jesu zakleti neprijatelji. Oni protiv kojih se borio sve one godine. Zato mi je drago sto se nije vratio. Uvek sam ga podrzavao u tome. :)
 
Andreavk:
...kako vratio...je li umro...i koji vam je taj uopste
a136.gif
 
Јел неко зеза или је човек стварно умро?

Креш курс о Џонију Штулићу

Хрват који је изината писао Српским језиком и ниј ехтео Хрватски пасош.
 
Alekasandar2:
Јел неко зеза или је човек стварно умро?

Креш курс о Џонију Штулићу

Хрват који је изината писао Српским језиком и ниј ехтео Хрватски пасош.

Al' ti umes da objasniiiiis!
 
Alekasandar2:
Јел неко зеза или је човек стварно умро?

Креш курс о Џонију Штулићу

Хрват који је изината писао Српским језиком и ниј ехтео Хрватски пасош.

Није Џони Хрват, већ Цинцарин.
 
Џони није ни Хрват, ни Србин, ни Цинцар, ни Југословен... (У ствари, можда је све то, помало. Али, у његовом случају, то стварно и није битно).

Јер, он је - Џони Штулић. Геније.
 
ako je to bitno..
otisao je iz zagreba,kad je poceo rat i porucio im da sa njima nema nista i da se nikad nece vratiti u zagreb...
dosao je u bg..video i ovde koliko je sati...i zapalio za holandiju,gde igra fudbal.... i ne svira,niti pise pesme...
uvek je bio svoj..i ostao je svoj....nije se prodao,kao svi ostali,koji su sada .. :evil:
ukrali su mu sve snimke..ni danas ne dobija cent od toga....
10 godina je uvek bio pre svih

..dok su ruski tenkovi ulazili u poljsku,a nasi komunisti to podrzavali..
on je pevao ..
''Gdanjsk osamdesete
kad je jesen rekla ne
gdanjsk osamdesete
drzali smo palceve

Rudari, studenti, brodogradiliste, svi mi
gdanjsk osamdesete, uzavrele tvornice
dva puta se ne salju tenkovi na radnike
nisu se usudili, pobjedili smo svi mi

Poljska u mome srcu
u mome srcu mazurka
Poljska nije nikad
nije nikad dala kvislinga

zato on ostaje legenda,....a ostali su sada producenti i izdavaci
''slizali se,uvukli se u ...'' sto bi reko Urke - ''poslednji krug u monci''
 

Back
Top