Istorija Kosova

Dogodilo se zato sto mi kao narod nikada nismo imali jasnu i cvrstu politiku prema ovoj teritoriji. 350 godina smo cekali da Kosovo ponovo bude nase i kada smo ga napokon dobili nismo znali sta da radimo sa njim!

Siptari su mnogo temeljnije prisli ovom pitanju i na zauzimanje Kosova nisu potrosili 2 godine vec ceo vek! Nasi generali, politicari i ostale glavesine nisu na vreme uvidele (ili nisu htele da uvide) moc medija i medijskog rata vec im je lakse bilo da salju ljude koji su ginuli dole!

Istorijski gledano, Siptari su dobili bitku ali ne i rat ... (uostalom, sumnjam isntitucija apsolutnog istorijskog pobednika uopste postoji).

Kao sto jedan nas novinar rece, Srpski muskarci treba da bace oruzje koje ubija i da u ruke stave oruzje koje radja!
 
Hm, poznajem mnogo ljudi sa Kosova koji su prodali svoje kuce i zemlju Siptarima za silne pare i dosli u BG da zive, kupili velike stanove, dobra kola itd...E takvi se najvise busaju u grudi kao veliki rodoljubi, ne daju oni Kosovo Siptarima...A bas zbog takvoih i slicnih stavova, mi cemo izgubiti KOsovo...Sami smo najveci krivci.
 
Hm...Kosovo je ''pošteno'' prodato...prodavano godinama u nazad...
Nije bilo ''pametne'' nacionalne politike i to je to...ekonomski gušen prostor...godinama...slab razvoj...a opet...zatrpavano lovom...
 
Hm, poznajem mnogo ljudi sa Kosova koji su prodali svoje kuce i zemlju Siptarima za silne pare i dosli u BG da zive, kupili velike stanove, dobra kola itd...E takvi se najvise busaju u grudi kao veliki rodoljubi, ne daju oni Kosovo Siptarima...A bas zbog takvoih i slicnih stavova, mi cemo izgubiti KOsovo...Sami smo najveci krivci.

Хммм...ти крећеш од последица, а не од узрока!

Ајд, размисли прво зашто је неко уопште давао ''силне паре'' за чатрљу у Зубином Потоку или неком засеоку око Призрена? Како то да нико не нуди ''силне паре'' за имања у околини Чачка или Пожаревца?
Друго, да ли би ти прихватила и делић од тих ''силних пара'' и побегла да спасаваш породицу и живу главу, или би остала да сама, лично, ''браниш'' Косово, када је и држава дигла руке од њега? За кога?

Била сам на Косову, знам како се живело тамо пре рата... туга и опомена!

Слажем се једино да смо криви ми, али не ми као појединци (а најмање они страдалници тамо), него наша лоша политика!
 
Mnogo puta vidjeno, jedni narodi izumiru na njihovo mesto i teritoriju dolaze drugi i sve tako dalje. Koliko je sve naroda i carstva bilo ovde, pa sad vise nisu tu. Nije u pitanju politika, vec karakteristike samih naroda. Narodi su kao i ljudi pojedinacno, radjaju se, zive i umiru. Albanski narod je mlad narod, oni su tek sada doziveli renesansu, ono sto smo mi imali jos za vreme Karadjordja. Da mnogo ne tupim oko Albanaca, prirodni splet dogadjaja, neminovnost, jedna civilizacija odlazi, druga dolazi. Da li se nesto moze uraditi, naravno, ali ovaj narod nema tu zrelost da iskoristi svoje vrline.
 
Severus:
Ne sme otici najstarija civilizacija - Srpska
Naravno, istina je da smo bili glupi tokom vekova... pa sad snosimo posledice...
ali ipak mi smo narod star 5000 god.

Pogledajte temu...

Hm...nije ti dobar podatak...neki Japanci su dokazali da su Srbi narod najstariji...mnogo više od tih tričavih pet tisuća godina...ja im potpuno verujem...ipak su to Japanci...a oni retko kad greše...:lol:
 
Hellen:
Хммм...ти крећеш од последица, а не од узрока!

Ајд, размисли прво зашто је неко уопште давао ''силне паре'' за чатрљу у Зубином Потоку или неком засеоку око Призрена? Како то да нико не нуди ''силне паре'' за имања у околини Чачка или Пожаревца?
Друго, да ли би ти прихватила и делић од тих ''силних пара'' и побегла да спасаваш породицу и живу главу, или би остала да сама, лично, ''браниш'' Косово, када је и држава дигла руке од њега? За кога?

Била сам на Косову, знам како се живело тамо пре рата... туга и опомена!

Слажем се једино да смо криви ми, али не ми као појединци (а најмање они страдалници тамо), него наша лоша политика!


Ajd procitaj opet sta sam napisala, pa me citiraj, jos bolje, komentarisi. Dakle, ako su vec rasprodali sve za velike pare i otisli, onda nek cute i nek se pokriju usima a ne da se deklarisu kao najveci rodoljubi i verbalno brane Kosovo. uostalom, ja sam i naglasila da pricam o ljudim iz svoje okoline, tj, da je lino neko u mojoj porodici to uradio a sad vice na sva zvona kako je "Kosovo nase i kako ce ovi ili oni da ga prodaju, mamicu im njihovu"...Sto nisi ostao tamo, kao mali broj onih koji jesu i svakodnevno rizikuju svoje zivote i manje se cuju nego ti, samozvani rodoljubi. I ja se slazem sa tim da je losa politika kriva..A to, sta bih ja uradila, ne mogu da kazem, jer nisam bila u takvoj situaciji te cu da cutim. I opet ponavljam, da ne bude nesporazuma, ne osudjujem ja nikoga sto je prodao...Vec mi boda oci to licemerje...
 
Ajd procitaj opet sta sam napisala, pa me citiraj, jos bolje, komentarisi.

Хахаха.....мислим да си овај пут ТИ погрешила у читању, тачније погрешно схватила једну реч, па превидела остатак реченице да би пожурила да делиш пацке!

Зашто би неки Албанац дао стотине или десетине хиљада марака за чатрљу у околини Леосавића, када је за те паре у оно време могао купити кућу у Дубровнику, или стан у Београду, или станчугу у Приштини???
Ајде, мало мућни! Одакле Шиптарима толика лова да МАСОВНО откупљују не куће и имања, него читава села??? И зашто су то радили? И КАКО су то радили?

Једног дана ти убију пса, другог дана ти униште њиву, трећег дана ти испреврћу гробље, четвртога дана ти спале цркву, а петог дођу са ловом и поуде ти само да одеш одатле....
Шта би изабрала? Да жртвујеш своју децу за спас Српства, док српску ДРЖАВУ боли дупе за тебе???

Биола сам тамо осамдесетих, знам о чему причам.
Верујем да имаш неки негативан пример у свом окружењу, али немој да судиш на основу јендог примера.
 
Hellen:
Ајде, мало мућни! Одакле Шиптарима толика лова да МАСОВНО откупљују не куће и имања, него читава села??? И зашто су то радили? И КАКО су то радили?

Ljeba na pogachu, ljeba na pogachu ...
 
Hellen:
Хахаха.....мислим да си овај пут ТИ погрешила у читању, тачније погрешно схватила једну реч, па превидела остатак реченице да би пожурила да делиш пацке!

Зашто би неки Албанац дао стотине или десетине хиљада марака за чатрљу у околини Леосавића, када је за те паре у оно време могао купити кућу у Дубровнику, или стан у Београду, или станчугу у Приштини???
Ајде, мало мућни! Одакле Шиптарима толика лова да МАСОВНО откупљују не куће и имања, него читава села??? И зашто су то радили? И КАКО су то радили?

Једног дана ти убију пса, другог дана ти униште њиву, трећег дана ти испреврћу гробље, четвртога дана ти спале цркву, а петог дођу са ловом и поуде ти само да одеш одатле....
Шта би изабрала? Да жртвујеш своју децу за спас Српства, док српску ДРЖАВУ боли дупе за тебе???

Биола сам тамо осамдесетих, знам о чему причам.
Верујем да имаш неки негативан пример у свом окружењу, али немој да судиш на основу јендог примера.


Joj bre Hellen, nemam nameru nikom da delim packe :) U sustini, mislim da obe isto mislimo, doduse, ja malo gnevnija zbog skorasnje rasprave sa doticnom osobom, smesna je dalja rasprava na tu temu. Kao sto rekoh, nisam bila u toj situaciji, ali da, verovatnije bih izabrala da se sklonim jer, u tome si u pravu, Kosovo je odavno prodato bas od strane nase drzave, no ja bih bar cutala o tome. To je ono, na sta aludiram. Jako mi smetaju tzv "Veliki rodoljubi"...
 
septembar:
Hm, poznajem mnogo ljudi sa Kosova koji su prodali svoje kuce i zemlju Siptarima za silne pare i dosli u BG da zive, kupili velike stanove, dobra kola itd...E takvi se najvise busaju u grudi kao veliki rodoljubi, ne daju oni Kosovo Siptarima...A bas zbog takvoih i slicnih stavova, mi cemo izgubiti KOsovo...Sami smo najveci krivci.
i to ne jednom. ja znam dve osobe koje su to uradile cak tri puta. znaci proda, pa kada se krene u akciju "povratak" on se javi, ali gde da zivi kada smo ga "isterali", pa dobije ponovo stan i td. reprizu ne moram navoditi zna se...
 

Back
Top